пʼятницю, 20 лютого 2015 р.

Квітни мово, наша рідна!


Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.
21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.
Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в нас.


В рамках Міжнародного дня рідної мови ми підвели підсумки виставки  дитячих робіт «Чарівний світ українського декору» , яка знаходилась у фойє на нашої бібліотеки з 2 лютого.  Більше двох тижнів усі бажаючі мали змогу насолодитися неповторною мовою мистецтва.  Адже мистецтво – водночас і творення,і пізнання світу,і спілкування.  Воно звернене до почуттів людини і впливає на неї з великою силою,виховуючи  любов до прекрасного.
Про що  хотіли розповісти мовою декоративного мистецтва   своїми дивовижними витворами  й повідали  нам вихованці художньої студії «Палітра». Адже у кожній творчій роботі своя історія.


На завершення всі присутні переглянули гарний відеоролик про красу рідної мови.
19.02.2015

Немає коментарів:

Дописати коментар