Нові надходженняЛіто в самому розпалі! Саме час читати неймовірні цікаві історії! Фонд бібліотеки для дітей поповнився 170 новими книжечками. Починаємо знайомити наших користувачів з новинками!

 

Для любителів жанру фентезі пропонуємо наступні неймовірні цікаві новинки.

 

Коти-ВоякиWarriors) — світовий бестселер, серія пригодницьких романів-фентезі. Створена в 2001 р. британськими письменницями під загальним псевдонімом Ерін Гантер.

Сюжет першої книги «Коти-вояки. На волю!» розповідає про життя домашнього кошеняти, яке вирішило втікти від своїх господарів на волю. У хащах незайманого лісу дикі племена котів відчайдушно змагаються за свою територію і за право вижити. Що станеться з рудим хатнім котиком, який опинився в самісінькому центрі цих котячих війн? Тут його точно ніхто не погладить по загривку і не нагодує смачною їжею. У нього є вибір: або повернутися назад і бути живою іграшкою, або випустити на волю свої дикі інстинкти і стати справжнім вояком Клану…Чотири Клани котів. Чотири потужні стихії. Чотири армії вояків, що живуть за законами честі та братерства. Приєднуйся до них, пригоди починаються!

 


идання-путівник "Таємниці Кланів"

 
Часодії — серія книг  Наталії Щерби


Цікава серія фентезі про звичайну дівчинку-підлітка Василину Огнєву, яка несподівано дізнається, що її рідний батько, якого вона ніколи не бачила, - впливовий маг Ефлари, світу, створеного особливою часовою магією. Батько забирає дівчинку до себе, і дівчинка опиняється в самому серці небезпечної гри часодіїв, фей і лютів. Читайте і ви дізнаєтесь, хто ж така Василина: батькова шпигунка, наївне дівчисько чи.... могутня часівниця, якій кориться Час і яка може врятувати увесь часодійний світ?

Сенсація! Наталія Щерба була у Скадовську! Про зустріч школярів нашого міста з письменницею можна прочитати тут

 


«Гаррі Поттер і прокляте дитя»
 — британська п'єса в двох частинах, написана Джеком Торном за оригінальною історією Джоан Роулінг, режисера Джона Тіффані та самого Торна. Прем'єра вистави відбулась 30 липня 2016 року в лондонському театрі «Палац», а 31 липня була опублікована друкована версія сценарію спеціального репетиційного видання.

«Гаррі Поттер і прокляте дитя» є офіційною восьмою частиною історії «поттеріани». Дія п'єси відбувається через 19 років після битви за Гоґвортс і розповідає про працівника Міністерства магії Гаррі Поттера та його сина Албуса.

 

 


Агенція "Локвуд і Ко". Сходи, що кричать»Книга 1.

 Привиди повертаються, щоб помститися живим! Після заходу сонця вулиці міст заполонили злі духи…Ви боїтеся смертельного доторку привида? Коли кількість нападів духів щодня зростає, агенції психологічних розслідувань стають популярними як ніколи. Найменша, найкрихкіша — та водночас і найкраща з них — агенція «Локвуд і К°»! Познайомтеся із завзятим і трохи дивакуватим Ентоні Лок­ву­дом, а також із його вірним помічником — книголюбом Джор­джем Кабінсом та їхньою новою колегою, відважною Люсі Карлайл! Разом вони застосовуватимуть свої незвичайні таланти для порятунку вашого — і, звичайно ж, свого — життя!

 


Джонатан Страуд 

Ця феєрично-захоплива історія відбувається в сучасному Лондоні. Але не в тому, про який ми знаємо, а в Лондоні, контрольованому чарівниками, де чимало всіляких демонів — джинів, бісів, афритів та інших мастаків магічного світу... Щоб здійснити свій задум, Натаніель — юний учень чарівника — таємно викликає стародавнього (якому п’ять тисяч років!) зухвалого джина Бартімеуса. Перед джином стоїть нелегке завдання — викрасти у Саймона Лавлейса, досвідченого і безмежно жорстокого мага, всемогутній Амулет Самарканда. І ось Бартімеуса з Натаніелем закручує моторошний вир найприголомшливіших пригод...

 Джонатан Страуд «Бартімеус: око Голема»

Ми знову в Лондоні, контрольованому чарівниками, яким служать джини, африти, фоліоти та інші химерні мешканці світу духів. У юного мага Натаніеля — тепер уже помічника міністра внутрішніх справ — новий клопіт. У місті почастішали таємничі атаки на магічні установи й заклади. Дедалі нахабніше поводиться підпільна організація «Спротив», що взяла собі за мету повалити владу чарівників. І найголовніше: у Лондоні з’явився ґолем — моторошне велетенське чудовисько, непід­датливе до будь-якої зброї й заклять, яке нищить на своєму шляху геть усе. На наших героїв — Ната­ніеля і його норовистого, але могутнього джина Бартімеуса чекають нові випробування і неймовірні пригоди...Обирайте книгу за смаком та слідкуйте за нашими новинами на Facebooк

Надійшли у II кварталі  2019 рокуРене Ґоссінні «Пригоди малого Ніколя»: оповідання для мол. і серед. шк. віку. –Київ: РІДНА МОВА, 2019 - 544 с.

У 1950-х роках художник Жан-Жак Сампе створив серію гумористичних малюнків. А його друг, письменник Рене Ґоссінні, вирішив написати до них тексти. Ось так і з’явилися на світ веселі оповідання про малого Ніколя та його друзів. Відтоді ці книжки мандрують світом, знаходячи все нових і нових прихильників. Адже читати без сміху історії, які розповідає про себе Ніколя, просто неможливо!


Галина Вдовиченко «Мишкові миші»: для для мол. і серед. шк. віку. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017 - 152 с.

Одразу дві захопливі історії від відомої письменниці Галини Вдовиченко про пригоди мишачого рок-гурту – «Мишкові Миші» та «Зірковий час Мишкових Мишей» – виходять під однією обкладинкою.
Що може об’єднати звичайну сіру мишу, комп’ютерну мишку, лабораторну, щура, лялькову, польову, кажана та хлопчика Мишка? Музика.
Кожен у цьому особливому рок-гурті робить свою улюблену справу. Михайлик, сіра миша Мишкова, комп’ютерна мишка Джойстик, лабораторна миша Баська, смітниковий щур Гібсон, гламурна Глаша, кажан Лилик та Олько Камуфляж. А згодом і дівчинка Зірка.

Та на шляху до злагоди та гармонії так багато перешкод...
 Кузько Кузякін «Кожен може поцілувати принцесу». – Харків: Видавництво Vivat, 2018 - 80 с.


Казково-детективна історія про Сплячу Принцесу — на дуже новий лад!
У королівстві сталася велика неприємність: утік генерал-бухгалтер, прихопивши королівську скарбницю. Щоб урятувати становище, Король і Головний Радник пан Етикетус вдалися до… хитрощів. І тепер кожен, хто сплатить організаційний внесок і відгадає три загадки, зможе поцілувати Принцесу, яку раптом пойняла сплячка. Ось тільки ця непосида зовсім не хоче ні спати, ні цілуватися…
І далі події розвиваються так несподівано і стрімко, що читачам точно не доведеться нудьгувати. А кумедні ілюстрації й легкий добрий гумор викличуть дзвінкий сміх. 
Ірена Карпа «День усіх білок»: для мол. і серед. шк. віку. – Чернівці: Чорні вівці, 2017 - 95 с.
Це добра й бешкетлива історія про дружбу, свободу і Мрію. Розповідь про те, що насправді є цінним у житті та як важливо вміти боротися за свої права, незалежно від того, хто ти: дорослий, дитина чи лісове звірятко. Книжка сповнена пригод і гумору, карколомних поворотів і складних ситуацій, з яких хоробро виплутуються наші герої: білки і собаки, сови і кроти, лісники і бандити.Гербіш Надійка «Мандрівки з Чарівним Атласом: Гринвіч»: для мол. шк. віку. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2018 - 71 с.

Лука і Терезка знову вирушають у захопливу мандрівку з Чарівним Атласом. Вони опиняються у Гринвічі – передмісті Лондона. Там проходить нульовий меридіан, що ділить світ на Східну і Західну півкулі. Древня обсерваторія, знайомство з професором Чемберсом, багато цікавинок із життя моряків і розвитку географічної науки – усе це чекає на юних читачів у другій книжці трилогії Надійки Гербіш.
Гербіш Надійка «Мене звати Мар’ям». – Харків: Видавництво Vivat, 2017 - 48 с.

Мар’ям втратила дім у всіх його сенсах, опинилася в чужій країні, зіткнулася з ворожістю, породженою стереотипами й історіями, зміст яких їй годі збагнути, пережила болісну втрату, однак здобула найкоштовніший дарунок любові й урятованого життя. Ця книжка про те, що, коли в місто приходить війна, тим, хто зумів вислизнути з-під її полум’яних язиків, залишається небагато: пам’ять, любов і пекуче бажання вберегти найдорожчих. Однак саме з цих трьох насінинок може вирости цілий новий світ — аби знайшлося для них трохи сприйнятливого ґрунту й турботи тих, хто поруч.


Сельма Лагерлеф «Дивовижна подорож Нільса з дикими гусьми». – Х.: ВД «ШКОЛА», 2018. – 224 с.


У новому розширеному переказі розповідається про захопливу подорож хлопчика з дикими гусьми до Лапландії. Зачарований гномом малий Нільс і свійський гусак Мартин потрапляють разом із табуном гусей у неймовірні пригоди, у яких їхнє життя часто висить на волосині. Боротьба із хитрющим лисом, самовідданий порятунок друзів — через усе це проходить герой. І нарешті, пізнавши ціну справжньої дружби, він дізнається, в чому полягає секрет гномових чарів.
Астрід Ліндгрен «Мадікен»: повість: для ст. дошк. і мол. шк. віку. – Київ: РІДНА МОВА, 2018. - 184 с.

Мадікен - весела, жвава й допитлива дівчинка. Маленька фантазерка то вигадує забави, то складає веселі пісні, то розповідає неймовірні історії... Проте вона чомуь постійно потрапляє в якісь халепи. Може, їй просто не щастить?! Прочитайте книжку і дізнаєтеся, як Мадікен перевіряла, чи є в неї дар яснобачення, і водила Лісабет до лікаря.

Астрід Ліндгрен «Калле Блюмквіст і Расмус»: повість: кн. 3: для серед. шк. віку. – Київ: РІДНА МОВА, 2017. - 264 с.

Видатна шведська письменниця Астрід Ліндґрен написала справжній шедевр — трилогію про Калле Блюмквіста. Вона дарує радість уже декільком поколінням юних читачів, а їхнім батькам — можливість повернутися у яскравий світ дитинства.

Третя, заключна книжка трилогії, сюжетно пов’язана з викраданням дітей. Троє друзів рятують малюка Расмуса, що потрапив у полон до людей, які мріють про наживу... Події — карколомні й цікаві — відбуваються на тлі місцевої «війни Червоної та Білої Троянд»... Поринь і ти у дивовижний, сповнений пригод світ героїв цієї захопливої книжки.


Астрід Ліндгрен «Малий та Карлсон, що живе на даху»: повість: кн. 1: для мол. та серед. шк. віку. – Київ: РІДНА МОВА, 2018. - 128 с.

"У місті Стокгольмі..." - з цієї фрази розпочинається дивовижна повість, яка полюбилася малятам усього світу і, як не дивно, їхнім батькам. Так от, живе в цьому північномі місті, у звичайному будинку, звичайнісінький Малий, а на даху будинку мешкає незвичайна істота - Карлсон, який має моторчик і вміє літати. Живуть вони, потрапляючи в неймовірні пригоди, від 1955 р., коли було написано першу книжку. Тепер зрозуміло, чому Карлсона знають і більшість батьків малюків. Разом із рідними юні читачі зануряться в цей фантастичний світ, аби на одному подиху прочитати про пригоди цих цікавих героїв. Чудові ілюстрації Арсена Джанік'яна до книжки, перекладеної зі шведської Ольгою Сенюк, зроблять це читання незабутнім.Астрід Ліндгрен «Карлсон прилітає знов»: повість: кн. 2: для мол. та серед. шк. віку. – Київ: РІДНА МОВА, 2018. - 136 с.

«— Тут, нагорі, все якесь не таке, — сказав Малий, коли Карлсон злетів з ним на ґанок перед хаткою». Авжеж, пригоди тривають, не менш цікаві та захопливі, ніж у попередній книжці. Герої не надто постаршали, хоча друга книжка написана, проте, аж через сім років після першої — у 1962 р. Не обійдеться в ній і без привидів, і без вибриків невгамовної фрекен Бок… Але про це та інше ти дізнаєшся сам, узявши до рук улюблену книжку, до якої доклали творчих зусиль і таланту перекладач зі шведської Ольга Сенюк і художник Арсен Джанік’ян.

Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха сідає на корабель»: повість: кн. 2: для мол. та серед. шк. віку. – Київ: РІДНА МОВА, 2018. - 112 с.
Повість «Пеппі Довгапанчоха сідає на корабель» — це продовження пригод рудої фантазерки та її друзів Томмі й Аніки. Цього разу ти дізнаєшся, як дивовижно Пеппі ходила по крамницях і до школи, як діти опинилися на безлюдному острові, як на віллу «Хованка» завітав високий гість та багато інших веселих речей. Адже із Пеппі сумувати нíколи. Марія Ісабель Санчес Веґара «Одрі Хепберн. Маленьким про великих»: для дітей дошк. та мол. шк. віку. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2018. - 28 с.

Маленькі читачі відкриють для себе, ким були та чого досягли найвидатніші жінки сучасної історії. Дизайнерки, художниці, шукачки пригод, науковиці…Унікальні та дивовижні жінки, в яких слід учитися та з яких варто брати приклад. Жінки, що, як і Одрі, перетворили маленьку мрію на велику історію.

Марія Ісабель Санчес Веґара «Марія Кюрі. Маленьким про великих»: для дітей дошк. та мол. шк. віку. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2018. - 28 с.

Маленькі читачі відкриють для себе, ким були та чого досягли найвидатніші жінки сучасної історії. Дизайнерки, художниці, шукачки пригод, науковиці… Унікальні та дивовижні жінки, в яких слід учитися та з яких варто брати приклад.
Довідайтесь про Марію Кюрі, вчену та нобелевську лауреатку.


Марія Ісабель Санчес Веґара «Коко Шанель. Маленьким про великих»: для дітей дошк. та мол. шк. віку. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2018. - 28 с.

Маленькі читачі відкриють для себе, ким були та чого досягли найвидатніші жінки сучасної історії. Дизайнерки, художниці, шукачки пригод, науковиці… Унікальні та дивовижні жінки, в яких слід учитися та з яких варто брати приклад.
Відкрийте для себе життя Коко Шанель, славетної модел’єрки.


Лаймен Френк Баум «Американські казки»; пер. з англ. Олекси Негребецького; іл. Костянтина Лавра. – К.: Знання, 2017. – 159 с.


На сторінках цієї книги, відомого американського письменника Лаймена Френка Баума живуть чаклуни, гноми, сміхотливі бегемоти, аптекарі, які бавляться чарами, королі, манекени, що оживають, хлопчики та дівчатка, які повчають нас та запрошують в чарівний світ казок. Ці казки навчають думати швидко і ясно за будь-яких обставин, не осуджувати інших за дії, яких ми не розуміємо, та звичайно гідності та поваги.

Женев’єва Юр'е «Велика книга кролячих історій»: для дошк. віку. – Київ: РІДНА МОВА, 2018. – 352 с.

В одному кролячому сімействі підростають милі, але дуже спритні кроленята - четверо синів і дочка. Вони ні хвилинки не можуть всидіти на місці і весь час потрапляють в дивні історії.
Якщо ви ще не знайомі з цим чудовим сімейством - швидше відкривайте книжку. Вас чекають неймовірні пригоди! 


Надійшли у I кварталі  2019 рокуЩигельський Марцін «Театр невидимих дітей» - це роман для підлітків від польського письменника.
  Здавалось би, що життя дітей у дитбудинку мало залежить від політичної ситуації в країні. Чіткій розклад, певні обмеження, відсутність батьків та родини залишаються незмінними константами при будь-якому устрої країни. Але одинадцятирічний Міхал із друзями з дитбудинку  «Дубовий ліс» запровадження військового стану у Польщі 1981 року сприйняв дуже гостро. Адже діти організували власний театр, поставили міхалову п’єсу, із нетерпінням чекали на прем’єру, сподівалися грати перед багатьма глядачами, прославитися… І раптом, світ навколо кардинально змінюється…
  Ця історія буде цікава не тільки підліткам, які переживають етапи зростання схожі із головним героєм, але й всім, кому цікаво зануритися у атмосферу переломного моменту, коли Польща почала набувати незалежності. 


Йоанна Ягелло «Зелені Мартенси».
На думку Фелікса, школа нагадує фронт, на якому точиться безупинне суперництво. У кого крутіший смартфон? Хто прийшов у фірмових шмотках? Але хлопець не збирається брати участі в цих змаганнях: у нього набагато серйозніші проблеми, до того ж, доводиться на невизначений час стати головою родини. Його мати знайшла роботу за кордоном, батько давно має нову сім'ю, а молодша сестра наближається до небезпечного підліткового віку і, як більшість її однолітків, аж ніяк не схильна до хатніх обов’язків! Отилія теж не схожа на своїх однокласників: барвистий одяг, копиця рудого волосся, зайва вага, якою дівчина взагалі не переймається, і улюблені зелені мартенси. А ще – оптимізм, який Отилія-Опта просто випромінює, хоч їй і самій не бракує проблем.


Ковелл Крессида (пер. з англійської Сагана А.). Як приручити дракона. Книжка 1
Ви, може, не знаєте, та колись кожен вікінг мав власного дракона. Інші народи приручали собак, коней, буйволів... А вікінги - драконів. Однак юний вікінг спершу мусив упіймати собі дракона. Це було непросто. Потім - приручити його, а це ще складніше. Усе разом називають випробуванням драконячим вихованням. Того, хто його не пройде, виганяють із племені. Коли Гиккус, геть не кремезний юнак, син вождя племені патлатих розбишак з острова Лобур, вирушив на лови свого дракона, він не сподівався, що пройти випробування буде легко. Проте навіть не підозрював, що йому з дракончиком Беззубком судилося стати героями!Ковелл Крессида (пер. з англійської Сагана А.).  Як приручити дракона. Книжка 2. Як стати піратом.
"Ми - вікінги. А це робота небезпечна!" - говорив герой популярного мультфільму "Як приборкати дракона", створеного за мотивами серії книжок Крессиди Ковелл. Читаючи другу з них, ви переконаєтеся, що бути вікінгом справді нелегко. Адже справжній вікінг має не тільки приручити і вимуштрувати дракона, а й опанувати ремесло пірата. Серед патлатих розбишак було чимало відважних піратів. Та найзнаменитіший серед них - Страхун Злобородий, прапрадід Гиккуса Страхітного Окуня III (Третього). А тепер уявіть, що ви натрапили на слід незліченних скарбів Страхуна Злобородого. Хіба напис "Не відкривати!" вас зупинить?! Проте Гіккуса цей напис нажахав. Хлопцю здалося, що станеться лихо. Та в племені ніхто його не почув. Тож патлаті розбишаки знову вскочили в халепу, а рятувати всіх довелося Гіккусові. Усіх і себе! Усе-таки це нелегко - бути героєм-вікінгом.

Ґрьонтведт Ніна Елізабет (пер. з норвезької Іваничук Н.). Суперліто
В третій книжці норвезької письменниці та художниці Ніни Елізабет Ґрьонтведт Уда знову повертається, з новим щоденником і новими історіями про своє суперліто. Дівчинка подорослішала – і в неї тепер купа справ: випускний у молодшій школі, шкільна закоханість, канікули в літньому таборі, пригоди і... ще одна закоханість? Сторінки щоденника швидко заповнюються: Уда записує туди свої вагання й сумніви і переконується, що щасливі й нещасливі миті в житті завжди поруч.

Попередня книжка з серії: «Привіт, це я», «Абсолютно не цілована». Наступна книжка з серії: «Happy End, попри все?»

Касьянович Дорота (пер. з польської Антоняк Б.). Привіт, вовки!
Герой цієї повісті, одинадцятирічний Філіп, наділений неймовірною уявою, і це рятує його від одноманітності повсякдення, самотності й цілковитого нерозуміння з боку батьків. Навіть найкращий друг знайшов собі крутішого приятеля й охолов до спільних ігор. Несподівано Філіп знаходить друга у вигляді своєї тітки, старшої маминої сестри. Проте мама, схоже, не дуже схвалює постійні синові поїздки до тітоньки-письменниці. Ще б пак! Вона свято впевнена, що її сестра - найщасливіша людина на світі: у неї купа грошей і вона не мусить працювати. Бо хіба це серйозна робота - писання книжок? Якби вона займалася справжньою роботою - була б інша справа. Філіп уже наперед знає, що ніколи не зізнається мамі в тому, що теж намагається писати книжку... Книжку, в якій кожен упізнає себе. Чи готові дорослі до таких відкриттів? І чи стане в них мужності зізнатися у власних помилках?


Гридін Сергій. Відчайдушні.
Дмитро і його друзі, намагаючись дізнатися, чому і куди в Озерному зникають діти, опинилися в центрі складної інтриги. Долаючи небезпеки, вони встановлюють особу злочинця і дивують навіть бувалих оперативників. Повість-детектив "Відчайдушні" захоплює сюжетними і психологічними несподіванками. І навіть за ризикованих обставин її героїв не оминає закоханість.
Мацко Ірина. Кава по-дорослому.
Ця книга про дівчину, якій складно зрозуміти, чому люди не вміють ладити з людьми і чому потрібно собою доказувати свою любов. Вона шукає кохання, а наражається на грубе поводження з собою. Розчарування, здається, знищать її. Але за крок до того, щоб загубити себе в собі і серед тих, хто зруйнував себе, їй відкривається шанс для іншого життя.Рутківський Володимир. Сторожова застава.
Нова повість неперевершеного майстра українського дитячого історичного роману Володимира Рутківського присвячена героїчним і маловідомим сторінкам нашого прадавнього минулого. П’ятикласник Вітько Бубненко якимось дивом потрапляє у 1097-й рік, де разом зі славетними праукраїнськими богатирями Іллею Муровцем, Олешком Поповичем та Добринею захищає рубежі нашої землі, тобто землі Руської.Кокотюха Андрій. Гімназист і Чорна рука.
У Першій зразковій гімназії все зразкове – окрім учнів. Про гріхи кожного знає лиховісний незнайомець, який називає себе Чорною Рукою. Хто не виконає його наказів, тому непереливки. Саме через погрози Чорної Руки починаються небезпечні пригоди звичайного київського гімназиста Юрка Туряниці. Волею долі лише Чорна Рука знає, хто скоїв убивство, в якому звинувачують українського воїна-добровольця. І восьмикласник іде по сліду, як справжній детектив. Разом з київським гімназистом та його друзями ви потрапите в моторошні покинуті будинки, старі київські двори та лігва озброєних бандитів. Поруч із Юрком – простакуватий і мудрий приватний детектив Назар Шпиг, котрий дуже любить змінювати зовнішність, та кумедний Джентльмен на чотирьох лапах...

Нова захоплива детективна повість відомого українського письменника Андрія Кокотюхи обіцяє перерости у цілу серію детективів про пригоди київського гімназиста Юрка Туряниці. Для середнього шкільного віку.


Кокотюха Андрій. Гімназист і Вогняний Змій.
Після пригод із Чорною Рукою у житті гімназиста Юрка Туряниці таємниць і загадок стало ще більше. Дивні речі кояться в столиці — одна за одною горять українські історичні будівлі. Деякі сліди ведуть до Першої зразкової гімназії, яка ризикує втратити репутацію ще й через... наркотики. Восьмикласник Юрко Туряниця разом з приватним детективом Назаром Шпигом та вірним бульдогом Джентльменом знову беруться за справу. Та чи під силу звичайному гімназистові випередити злодіїв і врятувати від забуття українську історію?..

У другій книзі відомого письменника Андрія Кокотюхи знову багато карколомних подій, смертельних небезпек, драматичних непорозумінь, покинутих будинків і, звичайно ж, страхітливого вогню.


Касдепке Гжегож (пер. з польської Івченка Я.). Бон чи тон, або гарні манери для дітей.
Цікаво, а чи знаєте Ви, що таке бонтон? Це французьке слово, яке означає "гарні манери". А їх, поза всяким сумнівом, краще мати кожному, хто вважає себе вихованою та культурною людиною. Є гарні манери, про які ми знаємо вже змалечку. Наприклад, про те, що не можна балакати, коли їси. Або перебивати співрозмовника. Або колупатися в носі чи обгризати нігті. Це всім відомо. Але є манери, про існування яких можна дізнатися з порадника гарних манер або... із цієї книжки. Прочитавши її, ви точно за жодних обставин не осоромитеся. Навпаки, відчинивши двері перед сусідкою, поступившись місцем у транспорті жінці або простягнувши руку мамі чи бабусі, яка виходить із трамваю, ви точно всіх приємно вразите. А якщо вивчите, про що "говорять" столові прибори – тоді Вас точно можна буде брати навіть на прийом до президента. Читайте цю книжку - і переконаєтеся: мати гарні манери анітрохи не складно. Особливо, коли вивчаєш їх із таким знавцем, як Ґжеґож Касдепке. Отож приємного, веселого та корисного Вам читання!

Монтгомері Люсі-Мод (пер. з англійської Вовченко А.). Ейвонлійські хроніки.
На Острові Принца Едварда, де зростала наша улюблениця, Енн із Зелених Дахів, повсякчас відбуваються різні дивовижні історії, а долі їхніх героїв складаються незбагненним чином й іноді залежать від Його Величності Випадку! Проте буває, що випадку тут явно не досить. І тоді в ситуацію доводиться втрутитися нашій давній знайомій - Енні Ширлі. Як переконати Людовіка, що впродовж п’ятнадцяти років мляво залицяється до однієї й тієї самої жінки, нарешті зробити їй пропозицію? Як влаштувати шлюб Александра-Авраама, що уникає жінок, із Анжеліною, яка не менш уперто уникає чоловіків? Задля чого Леді Ллойд варто продати єдину фамільну цінність? Як примусити заручених Люсінду й Ромні порушити п’ятнадцятирічну обітницю мовчання? Дванадцять сповнених тонкого гумору оповідань, дванадцять історій потаємних надій і прихованих мрій, що вийшли з-під пера Люсі-Мод Монтгомері – відтепер українською в майстерному, як завжди, перекладі Анни Вовченко.


Арєнєв Володимир. Місто тисячі дверей.
Чарівний світ зовсім поруч, потрібно лише знайти туди шлях. Хлопчик на ім’я Юхимко знайшов заповітні Двері, намальовані чарівним Пензлем, і потрапив до фантастичного міста Охи. Але грізному Поряднику не до вподоби яскраві фарби чудового світу, лиходій прагнув перефарбувати його в тьмяний сірий колір Чи вдасться Юхимові врятувати жителів Охи?!

Касдепке Ґжеґож (пер. з польської Андрущенко І.). Я не хочу бути принцесою
Нікому б і на думку не спало, що маленька дівчинка Марися захоче бути не принцесою, а… страшним ненажерливим драконом! Цього не підозрювали ні мама, ні тато, ні бабуся з дідусем. І от могутній дракон полонив мало не всю родину, і лише хоробрий лицар-тато може визволити замкнену у вежі маму-принцесу.


Доді Сміт (пер. з англійської Ясіновської Н.). 101 далматинець.
У пана та пані Любеньких живе пара чудових собак-далматинців — Понґо й Леді. Господарі надзвичайно їх люблять і не можуть натішитися п’ятнадцятьма цуценятами, які народжуються невдовзі. Проте у затишному будиночку Любеньких ніхто й не підозрює, яка небезпека чигає на маленьких далматинців…Перше побачення: проза / Віталіна Макарик, Микита Гайдамака, Віоліна Ситнік та ін. – Київ: ВЦ «Академія», 2018. – 144 с.

Скільки несподіванок пов’язано з першими побаченнями: в дуже недоречний момент у Нати розстебнувся ліфчик; Коля запрошував у кінотеатр одну дівчину, а за руку в кінозалі тримав іншу; непорозуміння Лалі й Уляни «розрулили» друзі… А в шістнадцятирічної Юльки перше по-крутому нормальне побачення відбулося після провальної спроби звабити того самого хлопця. Конфліктів і непорозумінь — море. Саша тролить Лалі, що посміла закохатися в «її хлопця». Уля підступно мстить Наді, вважаючи її суперницею, хоч насправді Надя робить усе, щоб Уля зустрілася із Сергієм. У героїв оповідань — свої драми. Вони дивуються собі, шукають себе й відчувають велику потребу випустити на волю власні почуття. Уявляють своє перше побачення на всю фантазію. А складається в них не завжди так, як уявляли. Від фейлів не застрахований ніхто. Невдачі теж багато дають.


Джон Бойн. Хлопчик у смугастій піжамі.
Дев’ятирічний Бруно разом із сім'єю переїжджає зі свого комфортабельного будинку в Берліні до нового дому у загадковому місці Геть-Звідси, де його батька призначають комендантом концтабору. Випадково він знайомиться з єврейським хлопчиком Шмулем, маленьким в’язнем. Між ними зароджується справжня дружба, яку, однак, розділяє колючий дріт. До чого можуть призвести різні погляди на світ, дивна логіка дорослих, а також сила долі й божевілля випадку? Про це і навіть більше розповідає дивовижна книжка «Хлопчик у смугастій піжамі».
Горбачевський Юрій. Зоряна казка.
Дітям: Відкрию тобі таємницю: часто дорослі теж бувають, як діти. Все сприймають із дитячою цікавістю, воліють занурюватись у дитячі мрії, фантазії та сподівання. Якщо ти самостійно читатимеш Зоряну Казку чи разом із батьками, пам’ятай – у цей час ви однолітки.
Дорослим: Не дивуйтеся, якщо звичайні речі в Зоряній Казці видаватимуться такими, до яких ви не звикли. У нашому світі стільки загадкового та незвіданого, що казка може виявитись правдою, а правда перетворитись на казку… У момент, коли читатимете цю книжку, будьте ласкаві, пориньте у дитинство.Вайброу Іан. Капосна книжка Малого Вовчика.
Це перша книжка з серії про пригода Вовчика. У порядній вовчій сім’ї лихо – Малий Вовчик росте надто лагідним та добрим. Ганьба на всю вовчу громаду! Вовчик мусить негайно вирушати до Школи Поганців, щоб вивчити 9 Капосних Правил і стати справдешнім Злим Вовком! Про те, як добродушний та веселий Малий Вовчик намагався стати Злим Поганцем-Сіроманцем та що з цього вийшло, ви й дізнаєтесь із цієї милої та дотепної книжечки. Це перша перекладена українською мовою книжка відомого британського дитячого письменника Іана Вайброу із серії про пригоди Малого Вовчика, який уже встиг полюбитися мільйонам дітей у всьому світі.Вайброу Іан. Геройська книжка Малого Вовчика.
Це друга книжка зі знаменитої серії про пригоди Малого Вовчика. Вовчик розбагатів і став директором «Академії Пригод». Він мріє створити найвеселішу у світі школу. Допомогти у цьому має спритний пан Чудій. За добрі гроші він обіцяє облаштувати Пригодницьке Подвір’я , можна буде досхочу розважатися. Та не слід довіряти чудіям-крутіям. Замість безтурботного життя й безпечних розваг на наших друзів чекає мандрівка, сповнена небезпек, геройських вчинків та кумедних пригод.


Вайброу Іан. Малий Вовчик – лісовий детектив.
Четверта книжка про пригоди Маленького Вовчика вдалася супердетективною і суперсучасною. Готуйтеся познайомитися зі Жерлоком Хохмсом та його Технослідопитом, а також розшифровувати таємничі послання, вивчати генні модифікатори, шукати вкраденого привида Вовчила-Хижачила та розплутувати страхітливі злочини. Адже саме цим займаються-переймаються відомі слідчі з «Лісового розшукового агентства жовтооких детективів»: Маленький Вовчик, Репетун, Гаврик Воронько, Ведмедик Нормус та Чухля-Нюхля, які, хоч би що вигадав підступний пан Крутихвіст, завжди будуть на висоті.


Вайброу Іан. Піратьська книга Малого Вовчика.
Непосидючий Маленький Вовчик та його приятелі – молодший братик Чухля-Нюхля, Репетун, ведмедик Нормус та Гаврик Воронько – вирушають у нові пригодницькі мандри. Цього разу на них чекають кораблі, шаблі й гармати, акули й острови, а ще війна з підступним капітаном Фрошусем за велетенську скриню скарбів і титул найнайжахнючішого пірата усіх морів.
Нагороди:
2014 - лідер літа за версією «Книжка року 2014» (номінація «Дитяче свято»).


Надійшли у ІI кварталі  2018 року


Астрід Ліндґрен "Пригоди Пеппі Довгопанчохи": повісті / пер. зі швед. Ольга Сенюк; худож. Арсен Джанік’ян. – Київ: РІДНА МОВА, 2017, - 312 с.: іл. – (Серія «Шедеври дитячої літератури рідною мовою»)

Дівчинка, для якої затісні будь-які рамки, — фантазерка, бунтарка, жартівниця. Неймовірно сильна. Неймовірно щедра. І трішечки самотня. Хочеш подружити з нею? Тоді мерщій розгорни книжку уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен і поринь у пригоди Пеппі Довгапанчохи — доньки капітана, який став найсправжнісіньким негритянським королем.


Леді Джейн / Сесилія Джеймісон. – Харків: Вид-во «Ранок», 2017, - 224 с.: іл.

«Леді Джейн» - пронизлива і драматична повість американської письменниці Сесилії Джеймісон (1848–1909), створена на рубежі 20 ст. Цією історією дівчинки-сироти, сповненою неймовірних поворотів долі, таємниць і майже детективних обставин, уже більше століття зачитуються діти і підлітки. І сьогодні вона хвилює, переконує, викликає співчуття, а часом і сльози - недарма ця талановита книга по праву увійшла в золотий фонд світової літератури для дітей. Самотнє дитя леді Джейн, що протистоїть жорстокому і холодному світові, виходить переможцем у цій боротьбі - завдяки душевній красі, твердості характеру і вмінню бути вдячною і милосердною.


Полліанна / Еліонор Портер. – Харків: Вид-во «Ранок», 2017, - 272 с.: іл.

Повість про дівчинку з дивним ім'ям Полліанна, написана в 1912 році американською письменницею Елінор Портер, миттєво стала улюбленою книгою дітей по обидва боки Атлантичного океану. Яскраві й живі образи героїв, драматичне розповідання, присмачене м'яким гумором, глибока людяність — усе це відразу ж поставило «Полліанну» в один ряд із кращими зразками світової дитячої літератури. Героїня повісті маленька сирота — зуміла змінити життя цілого містечка й відкрити серця його мешканців. А відбулося це насамперед тому, що вона вміла любити, вірити, сподіватися й дарувати радість. Із тих пір уже кілька поколінь юних читачів захоплено співпереживають пригодам Полліанни, а книга Елінор Портер продовжує своє довге життя.


Мельник Петро "Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії": повість. – Кропивницький: ТОВ «Імекс-ЛТД», 2016, - 104 с.

Як звичайний збірник маминих рецептів міг стати чарівним? Чому звичайна дівчинка Софійка опинилась так далеко від рідного дому й стала учасницею незвичайних небезпечних пригод, і коли вони завершаться? Чи помиряться Страшко й Чудернацький Олень? Чи зможуть дві дівчинки врятувати від голоду ціле плем’я, і що з ними після цього станеться? І як це звичайна кішка заговорила?! Про ці, та багато інших речей, юні читачі зможуть дізнатись з фантастичної пригодницької повісті «Соня й Ася в Скандинавії» – першої з циклу кулінарних казок.


День народження привида: казки / Сашко Дерманський. Намалювала Любка Франко – К.: Фонтан казок, 2017, - 48 с.: іл.

У День народження до привида Сашуки Писуки прийдуть у гості всі його друзі-привиди – і Зловісна Марта, і Гарнюня Гапуня, і Балухатий Блюм, і Рудий Зуб, і Май Онес, і навіть Зелепонь Квартальна… І в кожного буде своя історія – химерна, розбишацька, страшненька, повчальна, добра – і неодмінно весела! Адже ці цікавущі казки розказав для вас найвеселіший український дитячий письменник, справжній улюбленець малюків Сашко Дерманський. А намалювала їх в оригінальній техніці акварелі по тонкому шовку найрадісніша українська дитяча художниця Любка Франко.
А ще серед гостей-привидів буде хтось маленький, з голови до ніг загорнутий у простирадло, хто дуже любить смакувати ірисками. Цікаво, хто це?..


Король Матіуш Перший / Януш Корчак ; пер. з пол. І.І. Конопленко. – Х.: Вид-во «Ранок», 2016, - 384 с.+ іл. (Серія «Улюблена книга дитинства»)

Чи можливо бути королем, коли тобі всього вісім? Як залишитися добрим і чесним у підступному дорослому світі? Що зробить всіх мешканців королівства щасливими? Відповіді на ці складні питання намагається знайти маленький Матіуш. А щоб дізнатися, як це йому вдається - відкривай книжку та починай читати!

Надійшли у I кварталі  2018 рокуАндрусяк Іван "Пінгвінік": повість. - К.: Грані-Т, 2013, - 82 с.,іл.

Уперше йти в садочок дуже цікаво – адже там багато діток, із якими можна вволю погратися. Але коли ходити в садочок стає першим обов’язком, коли виявляються перші розчарування, прикрощі, капості й навіть конфлікти, – тоді треба вперше в житті проявити характер і нікому не дозволити плювати собі в кашу…


Мельник Тетяна. Зоряна подорож: повість. – К.: Грані-Т, 2016, - 76с., іл. (Серія «Книготерапія»)

Почалося все із загадкового зникнення Марійчиного улюбленого Качуні та розмови з матусею про мрії

А тим часом у іншій частині міста Богданчик узагалі не хотів мріяти і дружити – адже іграшок у його кімнаті більше, ніж у будь-кого, то навіщо йому якісь друзі? Дивно так виходить із тими іграшками – як стареньке потерте каченя може бути важливішим за новесенький поїзд із залізницею? Щось тут не те... Треба неодмінно розгадати цю та інші загадки! Подорож дітей до Країни Мрій, знайомство з самою Мрією, чарівником Хваликом, кумедним кошеням Кузею, грайливою драконихою Фанею та іншими персонажами покажуть маленьким читачам, як важливо мати друзів, уміти просити пробачення, бути сміливим і готовим до пригод. А довідковий матеріал від казкотерапевта Катерини Єгорушкіної розповість батькам про те, чому так важливо навчитися мріяти разом із дітьми, розвивати дитячу уяву і творчість.


Богат Володимир.  У спекотній Африці/Пер. З рос. Олени Мовчан. – К.: Грані-Т, 2008. – 88с., іл..


Шановні батьки, ваша дитина, напевне, щодня безліч разів промовляє слова «чому?» та «як?». А часто й сама відповідає на свої питання, вражаючи вас неповторно образним мисленням.
Разом із розумною черепахою, яка всіляко підштовхує маленьке левенятко до розгадки, ваша дитина здійснить справжній творчий пошук. І, можливо, малюк сам підкаже вам несподіване рішення. Тому книга особливо стане в пригоді під час підготовки до школи, адже дитина вчитиметься чіткіше висловлювати думки та зрозуміє, що з будь-якого складного становища завжди можна знайти вихід.


Ільченко Олесь. Загадкові світи старої обсерваторії. – К.: Грані-Т, 2009. – 96с., іл. (серія «Сучасна дитяча проза»)


Влад та Оленка знову відправляються у мандри паралельними світами, де на них чекають безліч неймовірних пригод. Як виявляється, жителі інших світів не завжди приязні, а інколи навіть небезпечні! Проте, діти, не без допомоги свого друга – професора Філа, знаходять вихід з найскладніших ситуацій.Мельниченко Тамара. Чим пахне дитинство. – К.:Грані-Т, 2008. – 40с., іл.. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

Відчуваєш? Повіяло чимось запашним і до болю рідним. Чи то маминими млинцями чи манною кашею з ванількою, що так солодко смакували у дитинстві…

Запахи поглинають тебе, беруть у полон спогадів і раптом відчуваєш, що ти вже зовсім інший. Маленький, безтурботний, у кумедних капцях, пізнаєш навколишній світ – де нічка ховає зорі і місяць, як народжується новий день, хто малює взимку на вікнах… Дорослі вирішують інші важливі питання – а чим же так солодко пахне Дитинство?Паньо Катерина. Сонечко для мами Лу: повість. – К.:Грані-Т, 2008. – 152 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»).

У маленького Лулуки біда – захворіла мама Лу, й тепер сміливий Лулука разом з професором Ґлючкінсом вирушає на пошуки Сонечка для мами.
На них чекають надзвичайні пригоди: зустріч з невідомим створінням Фурхом, що не любить довгих слів, жахіття в Імлистому Яру, повного млиць, котрі задурюють голову й розтягують усіх на нитки. Чи вдасться друзям вибратися з туману млиць та дістати Сонечко? Читай та подорожуй разом з Лулукою.

Книга для дошкільного і молодшого шкільного віку.


Паньо Катерина. Полювання на сліпса: повість. – К.:Грані-Т, 2009. – 104 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»).

Якщо ви коли-небудь знайдете стільця, в якому мешкає маленький Хтось, будьте з ним обережні. Це може виявитися Сліпс, який не лише заморочить вам голову, але й натворить стільки капостей, що хоч ховайся!
Мама Лу не зможе приготувати жодної смакоти, а найкращий друг професор Ґлючкінс позбудеться справи цілого свого життя...
Утім, не все так погано. Бо навіть Сліпсові, виявляється, найдужче потрібне те, що й будь-якій дитині – матусина любов і ласка!
Саме про це найперше й оповідає у своїй другій повісті молода талановита письменниця Катерина Паньо.


Паньо Катерина. Цвіт мандрагори: повість. – К.:Грані-Т, 2010. – 96с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»).

Коли приходять замахайці – все стає з ніг на голову, і на Плесі зчиняється казна-що. Навіть буркуни та Гримза не чуються в безпеці – хіба встигнуть запропонувати непроханим гостям якусь лагоминку, й ті ненадовго дадуть їм спокій...
Але не переймайтеся: тато Лу дав слово, що він зарадить біді – а слово господаря Великого Коріння багато важить! Тим паче, якщо в нього є такий самовідданий помічник, як маленький Лулука, що заради порятунку Плеса зумів навіть по­дружитися з Тим, Хто Кричить Уночі...
Третя повість Катерини Паньо з дивовижного циклу про лулук та їхніх друзів – напрочуд світла та щемка історія, яка неодмінно захопить не лише кмітливих малюків, а й їхніх мисливих батьків.Флейшман С. Чарівна пана Макс-Брума:повість/ Пер. з англ.. Микити Ярового, худ. Анна Сарвіра. – К.: Грані-Т, 2012. – 60с., іл.

Пан Мак-Брум – великий оптиміст! Найбільший, якого ви тільки могли зустріти! І до того ж – неабиякий «багатій», адже має дружину та одинадцятеро рудих дітлахів. Знаєте, як важко за кожним устежили, коли діти висипаються з автомобіля, мов горох із торбинки, і їх вишикувати й порахувати – неможливо, хіба що прив’язати мотузком одне до одного!
І кожного з дітлахів Мак-Брум учить, що в будь-якій ситуації неодмінно можна знайти щось хороше. Гуртом, усією родиною, не страшно шукати нове житло, не важко обробляти землю, не сумно рятуватися від шахрая-пройдисвіта і ніколи не скучно. Можна здолати і несправедливість, і вітрище, і нахабну сарану.
Книжка американського письменника Сіда Флейшмана, володаря Медалі Джона Ньюбері (першої у світі премії в галузі літератури для дітей), виходить у перекладі українською вперше.

А сам автор, предки якого були українцями, написав передмову спеціально для українських читачів.


Ландсбергіс Вітаутас В. Мишка Зіта. – К.: Грані-Т, 2009. – 120 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

Дивна, весела й сповнена мудрості казка про мишку на ім’я Зіта, яка спочатку була дуже несміливою, а потім із другом тарганом Алоїзасом Дзьобкою пережила кілька ризикованих пригод і вчинила не одну благородну справу.
Це перше в Україні видання найулюбленішої книги литовських діток – «Мишка Зіта» Вітаутаса В. Ландсбергіса, в перекладі Дмитра Чередниченка.


Птіцин Анатолій. Ниточка і Ложкін. – К.: Грані-Т, 2009. – 96 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»).

Письменник Анатолій Птіцин наполягає, що ця історія не вигадка, а щирісінька правда.
З тими звичайними дівчатками, що читають Велику Поважну Книгу, відбувається найбільше всього незвичайного
У Наталочки-Ниточки ранок почався надто вже дивно. Це відчув навіть кіт Коржик, якому щастить неймовірно, адже щонеділі він снідає по сім разів! А капосне дзеркало тут-таки вередувати почало! Ниточка взула дивні жовті черевички та й пішла собі…
Проте зовсім не до школи. Іти їй довелося весь час ліворуч, бо встала вона з лівої ноги, а цього правила в жодному разі не можна порушувати. Аж тут раптом звідкілясь узявся дивний хлопчик Ложкін, який знає напевне, що на зворотному боці Місяця така нудьга!
Читайте дотепну історію про Ниточку та Ложкіна, про дива та дружбу.


Малик Галина. Вуйко Йой і Лишиня. – К.: Грані-Т, 2010. – 128 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)
Сталося так, що будинок, який сто п’ятдесят років стояв у затишному куточку Карпат і в якому мешкав справжній вуйко – вуйко Йой, якісь незнайомці вирішили перевезти в сканзен. Ой, лишенько! Що ж залишається робити нашому герою?
Їхати за будинком і влаштовуватись на новому місці. Що на нього там чекає і що воно таке, той сканзен, з майстерністю дитячого письменника розповіла Галина Малик.
З першої до останньої сторінки казкова повість «Вуйко Йой і Лишиня» сповнена колоритом Закарпатського краю.


Андрусяк Іван, Запорожець Валентина, Гриценко Микола. Три дні казки. – К.: Грані-Т, 2008. – 96 с., іл.. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

Жива поезія дитинства об’єднала в цій книжці три повісті трьох нібито дуже різних і дуже дорослих сучасних українських письменників.
Іван Андрусяк не лише оповість вам, хто такий Дядько Барбатко і чому він сміється, але й доведе, що Терпець вічний – бо що може бути вічніше від терпцю? Лише Бог. Так, лише Бог…
Валентина Запорожець привідкриє ніжні таємниці листування Жовтої Кульбабки і Барвистого Метелика, і ви впевнитеся, що свою Білу Пташку слід неодмінно шукати кожному – і завжди…
Микола Гриценко покатає на татовій пароконці, і ви разом із ним слухатимете, як зозуля кує вашій мамі довгі-довгі літа – кує, кує, кує…

І виходить, що не такі вже вони й різні, ба – не такі вже вони й «дорослі», ці письменники! Вони просто намагаються відверто говорити з нами про те, що дуже-дуже важливе для кожного з нас…


Мальчина Ольга. Чудеса повсякденного життя. – К.: Грані-Т, 2009. – 72 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

Останній день навчання перед канікулами напередодні Нового року не віщував нічого незвичайного для третього «Б»...
Та коли всі збиралися додому, раптом у класі з’явився Дід Мороз і запевнив, що звалився прямісінько з Місяця. Ну то й що, скажете ви, Дідові Морозові вільно подорожувати, куди завгодно… Проте чому третьокласники опинилися в дрімучому лісі й зустріли там екстраваґантну Бабу Ягу, яка мешкає в некерованій хатинці? Мабуть, настав час скористатися древньою книгою заклинань…Герасименко  Микола. Політ На черешні. – К.: Грані-Т, 2008. – 48 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

Що не кажіть, а кмітливість – дуже хороша риса! Уміння знайти нехай трохи й незвичний, але хвацький,а головне – правильний вихід із будь-якої ситуації цінується завжди і скрізь.
Тому можна не сумніватися, що герой цієї книжки Сергійко в житті буде переможцем – адже він знає, як скликати на умовлене місце одночасно аж сім лисиць, як уполювати вовка штанами, як літати на черешні. Утім, легко він може впоратися не лише з такими капосними, а й з цілком житейськими завданнями – приміром, знайти серед ночі загубленого в густій траві ключа…

Вас цікавить, як? Прагнете стати такими ж кмітливими? Це просто – варто лише прочитати книжку…
Павлишин Галина. Унікальна картоплина. – К.: Грані-Т, 2008. – 72 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

Картопля, яку ти давно звик бачити в різних стравах, раптом перетворилась на унікальну – вона, бачте, понад усе любить розмірковувати про життя. Каналізаційний Люк, життєве кредо якого – кругла постійність, заздрить птахам, бо вони вміють літати. А сорокарічний Бук, постійно сонний і неуважний, манерою спілкування обрав економію слів. Ось такий дивний світ, у якому живуть герої книги Галини Павлишин. Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.Зросла собі квітка – К.: Грані-Т, 2008. – 120 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

Зазвичай буває так, що художники малюють ілюстрації до вже готових текстів. З книжкою «Зросла собі квітка» вийшло навпаки.
Адже спершу з’являлися картини, які намалював київський художник Роман Єненко (1971–2006). Його роботи трохи нагадують казки, зворушують своєю добротою і печаллю. Та й сам автор дуже любив придумувати різні казкові історії і розповідати їх своїм приятелям.
Власне тому українські та польські друзі Романа Єненка вирішили написати казки й вірші за мотивами картин художника. Ось так із казок, віршів та малюнків постала книжка «Зросла собі квітка», яку ви тримаєте в руках.

Поваляєва Світлана. Вррум-чарівник – К.: Грані-Т, 2007. – 112 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

Разом із синами авторки та виноградним слимачком ви поринете у дивовижний світ пригод, який яскраво зобразила відома художниця Світлана Фесенко.
Життя сучасних дітей не таке просте, як може видаватися дорослим. Окрім мобільного телефона, комп’ютера та велосипеда дітям не вистачає життєрадісної няні… або няня. Вррум – саме такий нянь-слимак, який доглядає за дітьми письменниці Світлани Поваляєвої Васильком і Романом.
Книга для сучасних дітей і заклопотаних батьків.
Григорук Анатолій. Волелюбний вітер – К.: Грані-Т, 2008. – 56 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

Якщо ти полюбляєш подорожувати, то повинен знати, що мандрувати в далекі казкові краї краще з вітром, але не звичайним, а Волелюбним. Вирушай разом із ним у подорож – і ти побачиш все на власні очі.

Адже він літав за море та гори, де зустрічав дивовижних звірів і цікавих людей, бував у будиночку Діда Мороза, подорожував разом із Цвіріньчиком і навіть бачив котів-вегетаріанців, які вирощують на своєму городі овочі.
Волосевич Інна. Про хлопчика. – К.: Грані-Т, 2008. – 80 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

Ти вже виріс, мій хлопчику? Тобі не терпиться стати зовсім-зовсім дорослим?
Що ж – тоді починай!
Читаючи дебютну книжку молодої, але направду талановитої письменниці Інни Волосевич «Про Хлопчика», ти дорослішатимеш разом із її героєм. Бо дорослішати – це пізнавати життя в найрізноманітніших його проявах.
Як приємних, так і не дуже…

Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.Махотін Сєргєй. Страшна зброя. Переклад з російської Івана Андрусяка – К.: Грані-Т, 2008. – 144 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)
Ви ніколи не переймалися питанням, чи закладає в мухи вуха, коли літак іде на посадку? А яка найстрашніша зброя, варта уваги міністра оборони, є в арсеналі кожної дівчинки?
У новій книжці російського письменника Сергія Махотіна ви прочитаєте кумедні історії про ці та інші пригоди сучасних дітей, наприклад, таких, як хлопчик-мотоцикл, якому доводилося прикидатися звичайним, бо його батьки хотіли, щоб він став архітектором.
Дивно, але страшенно цікаво!
Отож, не гайте часу, а беріть до рук книгу і поринайте у світ веселих оповідей і казок.


Оса Ган Шведер. Сни шовкопряда. – К.: Грані-Т, 2009. – 136 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

Юсефіна та її мама Анемона мешкають в Амстердамі на невеличкому острівці, що лежить поміж метушливим містом і таким самим метушливим портом.
Вечорами вони читають збірку давніх китайських віршів. Її написав поет на ім’я Лі Бо, що жив понад тисячу років тому. Він – Юсефінин улюблений поет.
Одного ранку Юсефіна помічає, що в саду сталося щось дивне. До них із Анемоною навідався сам…
Читайте перше видання повісті норвезької письменниці Оси Ґан Шведер «Сни шовкопряда» в перекладі на українську Галини Кирпи.


Оле Лун Кіркегор. Отто – носоріг: повість. – К.: Грані-Т, 2010. – 80 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

«Грум-хрум!» – тільки й промовляв Отто, ковтаючи книги…
Отто – це велетенський розкішний носоріг, такий самісінький жовтий, як шпалери в квартирі цегляного будиночка в невеличкому данському портовому містечку, де мешкає невеличкий хлопчик Топпер.
Ані діти, ані дорослі мешканці будиночка, ані добродушний поліцмейстер, ані привітні пожежники не сподівалися, що Отто-носоріг улаштує для них чудове, проте метушливе свято. Вам же справді цікаво, звідки взявся носоріг на третьому поверсі цегляного будиночка? Запевняємо, за лапку його туди ніхто не приводив! А закінчилося це свято аж тоді, коли вже місяць підбився вгору понад міськими дахами…Читайте книгу відомого данського письменника Оле Лун Кіркеґора в українському перекладі Галини Кирпи.


Вітаутас В. Ландсбергіс. Любов коня Домінікаса: повість. – К.: Грані-Т, 2011. – 104 с., іл.

Колись Домінікас був безтурботним диким конем. Він гасав лугами й полями та грався в піжмурки зі знайомими жабками. Направду, він тоді був не дуже вихованим, бо навіть не знав, як потрібно поводитися з гарними панночками-квітами. Навіть не замислювався, що краса існує для того, аби нею милуватися, складати для неї вірші й відчувати від цього велику радість. І лише кохання до синьоокої волошки та мандрівка до Африки змінили коня Домінікаса та весь його світ.
Читайте повість відомого литовського письменника Вітаутаса В. Ландсбергіса «Любов коня Домінікаса» в перекладі українською Дмитра Чередниченка та ілюструванні Надії Дойчевої-Бут.


Макаров Олександр. Курс юного антиквара. – К.: Грані-Т, 2009. – 72 с.

Усі ми трохи колекціонери і часто зберігаємо предмети, що перейшли нам у спадок або ж нагадують про якусь подію. Поза тим, що ці речі дорогі нам як пам’ять, вони ще й гарні. Кожна з них несе неповторний відгук минулого, а деколи має й досить відчутну матеріальну цінність.
Автор понад сорок років займається колекціонуванням. Його фахові публікації в газетах та журналах користуються великим успіхом у читачів.
Такі книжки, як ця, ще не випускалися. В ній висвітлюється чимало питань і тем колекціонування, про які у нас взагалі немає літератури. До того ж антиквари – люди потайні. Ті, хто багато знає про колекціонування, вважають, що краще тримати свої секрети в таємниці.


Мебс Ґудрун. Я-бо знаю, де висить ключ. – К.: Грані-Т, 2009. – 96 с., іл.

Як вдало він усе провернув! Просто клас! Мама поїхала у своїх справах, а Роберт не пішов у жоден табір – хай їх грець, отим таборам! Він повернувся додому, в такий любий будиночок у затінку олив, і тепер кілька днів, аж кілька днів буде сам-саміський – великий Роберт, мудрий Роберт, Роберт-герой! Ще б пак: він-бо знає, де висить ключ…
Ось лише справа в тому, що води залишилась усього пляшка, та й їжі не густо. І ні тобі віконниць прочинити, ні з дому висунутися – маленькі-бо діти не можуть бути самі…
Із такими серйозними проблемами стикається герой психологічної повісті німецького письменника Ґудруна Мебса. І йому успішно вдається з ними впоратися – завдяки допомозі друга.
А ти б упорався?


Лущевська Оксана. Втеча: оповідання. – К.: Грані-Т, 2011. – 24с., іл. (Серія «Книготерапія»)

Хто, скажіть-но, в дитсадочку не боїться щеплення? Ще б пак: щойно в коридорі з’являються лікарі й медсестри в білосніжних халатах, як і найсміливішому з-поміж нас неодмінно захочеться… втекти! Утекти якнайдалі, сховатися в шафі, підкупити товариша цукеркою, заритися з головою у м’якенькому ліжечку, як Івась Круть із оповідання Оксани Лущевської, – щоб ніхто-ніхто не знайшов і в жодному разі не зробив це страшне ЩЕП-ЛЕН-НЯ!
Одначе його неодмінно треба зробити, щоб не захворіти! А щоб оте капосне слово не видавалося вашому малюкові аж таким жахливим, – пропонуємо батькам і дітям разом познайомитися з новою книжкою із серії «Книготерапія».

Про тварин.– К.: Грані-Т, 2008. – 72 с., іл. (серія «Украінські народні казки з вузликами»)

Мабуть, ще не доводилося маленьким допитливим читачам діставати цікавинки з чарівних вузликів.
А нова серія «Українські народні казки з вузликами» якраз стане у пригоді розумникам і їхнім батькам, які мають змогу ще раз відкрити для себе глибину і мудрість народної казки.

Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Чарівні: казки/упор. Леся Демська-Будзуляк.– К.: Грані-Т, 2010. – 64 с., іл. (серія «Украінські народні казки з вузликами»)

Нова книга із серії «Українські народні казки з вузликами», зі сторінок якої  ви помандруєте в захоплюючий світ українських чарівних казок, у яких сміливі та мудрі герої зазнають незвичайних та небезпечних пригод.
Проте їм завжди на допомогу приходять вірні друзі, а золотогривий кінь здатний не лише захистити, а й здобути для свого володаря бажану перемогу. На темні сили очікує неминуча поразка, бо справедливість не на їхньому боці. Не обійдеться у цій дивовижній подорожі й без чарівних вузликів, які поповнять вашу скарбничку знань новими цікавинками.Побутові.– К.: Грані-Т, 2008. – 64 с., іл. (серія «Украінські народні казки з вузликами»)

У цій книзі ви зустрінетеся з кумедними героями побутових казок – мудрими та не дуже, хитрими, дотепними й довірливими. Добрий гумор і повчальна сатира – це той веселий світ, куди вас поведуть клубочок та вузлики цього разу.
Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.


Прикордонні.– К.: Грані-Т, 2008. – 80 с., іл. (серія «Украінські народні казки з вузликами»)

У цій книзі читач зустрінеться з героями українських казок прикордонних регіонів та дізнається про смішні моменти, пов’язані з відносинами українців та їхніх сусідів: поляків, росіян, угорців… Гумор та винахідливість завжди допоможуть знайти вихід із капосних ситуацій.

Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.
Казки Індокитаю. – К.: Грані-Т, 2007. – 56 с., іл. (серія «Казки народів світу»)

Цей далекий, майже невідомий нам півострів напрочуд розмаїтий, строкатий, багатолюдний – на ньому розміщено аж сім країн. Жодна з них ніколи не була імперією, тому культура тут значно миролюбніша, ніж сусідні, і цим значно ближча до нас.
Збірка познайомить читачів із найкращими казками цього регіону, введе в чарівний та лагідний світ, де добро і працелюбність – найкоротший шлях до щастя. Прекрасні малюнки ще глибше розкриють красу та неповторність культури цього краю.Казки кримських татар. – К.: Грані-Т, 2009. – 104 с., іл. (серія «Казки народів світу»)

Мов чарівна скринька, ця збірочка татарських казок насипле коштовних самоцвітів мудрості в серце кожного, хто шукає правди і небайдужий до пригод.
У мандри чарівним краєм, до звитяжних битв і неймовірних перемог поведуть вас ці казки. Доля випробовує героїв у складних завданнях: руйнуючи скелі й спускаючись у незвідані глибини, вони отримують свої винагороди, свої талісмани…
Спробуйте і ви відшукати свого щасливого грошика по дорозі у світ південного сонця…
Для середнього шкільного віку.Казки Індії. – К.: Грані-Т, 2007. – 64 с., іл. (серія «Казки народів світу»)

Мудрість віків доходить до сучасників крізь оманливо просту оповідь, у якій казкові герої, серед яких і прості селяни, й чарівні істоти, і навіть раджі, доводять, що розум – це добро, а праця – це добробут.
Ця книжка запам’ятається читачеві яскравістю та чарівністю, адже в ній зібрані найкращі казки Індії. А ще ця збірка казок оповита добрим гумором.
Читати «Казки Індії» радимо всією сім’єю під мелодії індійських фільмів. А великі яскраві ілюстрації доповнять декорацію свята сімейного читання.
Книга буде цікавою не тільки дітям та їхнім батькам, а й усім, хто бажає познайомитися з народною культурою Індії.Казки Латинської Америки. – К.: Грані-Т, 2007. – 48 с., іл. (серія «Казки народів світу»)

Ця збірка відкриє Вам світ, яким його в сиву давнину бачили народи Латинської Америки. Його населяють грізні боги та загадкові істоти.
Сонце тут колись посварилось зі своєю дружиною Місяцем, і тепер вони не можуть поєднатися. Людське життя схоже на життя бамбука – воно таке ж яскраве, спрагле світла і постійно відроджується в дітях. Читач дізнається багато цікавих історій: як люди щоночі ходили шукати день, аж поки півень своїм кукуріканням не став провіщати ранок, як хитра черепаха випередила грифа, як герой Уаньям здобув для племені Мауе ніч…

Летючий корабель. Збірка казок. – К.: Грані-Т, 2007. – 56 с., іл.

Хто першим здогадається прочитати мудру казку, той знайде вихід із будь-якої, навіть найкарколомнішої ситуації.
Чи знаєте ви, хто переможе у війні птахів і звірів? Звичайно ж той, на чий бік стане комашня! Питання лише в тому, хто перший здогадається її покликати…Це, звичайно, казка.
Між іншим, українські народні казки, зібрані в цій книжці, – «Яйце-Райце», «Летючий корабель» і «Крихітка-Хіврунька» – дійсно мудрі. Робіть висновки!
Царівна-жаба: Українська народна  казка – К.: Грані-Т, 2007. – 48 с., іл. 

Улюблена казка «Царівна-жаба», прикрашена чудовими ілюстраціями відомої української художниці Катерини Штанко, перетворилася на музей українського побуту та костюму.
Історичні образи дають можливість поринути у давнину, запрошують пройти шляхом пригод, випробувань, та разом із героями здобути перемогу над злими чарами.

Читання та перегляд цієї книги збагатять уяву Вашої дитини.
Жолдак Богдан. Казкарик або казковий конструктор.– К.: Грані-Т, 2008. – 48с., іл. 

Шановні батьки!
Просимо вас полишити хатню педагогіку, усі свої надзвичайно важливі дорослі справи, і прислухатися до своєї малечі.

Можливо саме в цей момент вона відкриває для себе справжню скарбничку див – казкарство. Складати казковий конструктор дитина починає змалечку, і часто вигадані слова нічого не означають. Хоча вони й найважливіші. Чому? Бо такі слова – найперші на Землі.Сто краєвидів малювали хмари. – К.: Грані-Т, 2007. – 48 с.

Київський художник Віктор Гукайло, який відібрав для цієї збірки поезії, перекладені з японської Іваном Бондаренком, вирішив проілюструвати їх способом «непрямого цитування».

До фрагментів гравюр Хокусая він делікатно додав власних зображень. І скомпонував їх так, аби поєднання сучасного та класичного створювало враження продовженої розмови про найважливіші почуття.

Свідзінський В. Чудесна тростка: казки. – К.: Грані-Т, 2011. – 72 с., іл.

Казки класика вітчизняної літератури, одного з найбільших поетів ХХ століття Володимира Свідзінського друкувалися в часописах ще в 1930-ті роки, а відтак на довгі десятиліття були несправедливо забуті разом зі своїм автором. Лише в останні роки український читач наново відкриває для себе дивовижний казковий світ поезії цього «тихого генія».
Сюжети одних його казок – «Сопілка», «Чудесна тростка» – знайомі всім нам, і навіть годі сказати, коли ми їх уперше почули. Інша – «Кий» – нагадує одразу кілька здавна знайомих казок, та водночас не повторює жодної з них. Натомість ще інші – «Нанана Боселе», «Сонцева помста» – вражають своєю екзотичністю, хоча водночас також мають карб тисячолітньої традиції казкотворчості. Втім, у переказі незрівнянного майстра слова всі вони набувають первозданної свіжості, ніби їх торкнулася «чудесна тростка» чарівника.Чубай Грицько. Скоромовка не для вовка. – К.: Грані-Т, 2008. – 56 с., іл.

Ця книжка – унікальна! Передовсім тому, що її створив один із найдивовижніших, найсвітліших, найтонших, найяскравіших, найтаємничіших українських поетів ХХ століття – леґендарний Григорій Чубай.
Між іншим, один із найулюбленіших поетів покоління твоїх батьків! Ось лише батьки давно знають і люблять інші його твори – «дорослі», з якими й ти неодмінно познайомишся і які й тобі неодмінно полюбляться трохи пізніше, коли підростеш. Утім, чимало з них ти вже й нині міг чути як пісні – у виконанні популярного гурту «Плач Єремії». Лідер цього гурту Тарас Чубай – син знаменитого поета Григорія Чубая, автора цієї книжки.

А ще ця книжка унікальна тим, що вона побачила світ… уперше! Саме так: уперше, незважаючи на те, що ці чудові вірші поет створив для своїх дітей ще тоді, коли вони були маленькі…

Хармс Даніїл. Що то було? Вірші для дітей/пер. Станіслава Бондаренка.  – К.: Грані-Т, 2006. – 32 с., іл.

Це збірка поезій видатного російського письменника ХХ ст. Даніїла Хармса, перекладених на українську мову Станіславом Бондаренком. Завдяки винахідливому обігруванню здавалося б стандартних ситуацій, енергійному ритмові, гумору, книжечка прочитується на одному подиху – і справді виникає запитання: «що то було?».
З першого вірша перед маленьким читачем відкривається світ несподіваних образів. Для дітей від 4 років, їхніх батьків та всіх, хто цікавиться україномовною поезією.

Фалькович Григорій. Чудер-наський Zoo. Для дотепного віку. – К.: Грані-Т, 2007. – 24 с.

Кожна дитина в певному віці починає експерементувати зі словами, вигадувати нові, придумувати безліч цікавих і веселих мовних конструкцій. Цю особливість дитячого мислення використав при створенні персонажів свого чудер-наського Zoo Григорій Фалькович, відомий поет, лауреат міжнародної премії ім. В.Винниченка.
На сторінках цієї книжечки маленький читач знайде дотепні віршовані «портрети» таких звірів, як Дикопас, Бундячок, Хропсопе, Козюбочка… Прості для наслідування рими віршиків, кумедні описи смішних тваринок допоможуть дитині відчути суть гумору, спрямують на творчість, і, хто зна, – можливо, ваші донечка чи синочок і самі почнуть римувати.

Скиба Роман. Кольоровинки. – К.: Грані-Т, 2008. – 48 с., іл.

Ви бажаєте познайомитися з чудернацьким слоном у синіх джинсах, побачити незабудкове небо, розгадати фіолетову загадку, дізнатися, що сонечко їсть на сніданок і які новини повідомляють лісовим мешканцях у телепередачі «Сорочі вісті»?
Звісно бажаєте! Адже все це відкриє для вас дивовижний світ кольорів, у який так легко й захопливо проникати завдяки дивовижному світові поезії. Тим паче, що вводить вас у цей світ сам Роман Скиба – один із найсвітліших, найяскравіших і «найдитинніших» сучасних українських поетів!Нарубина Єва. Найдовша колискова, або Зелений кіт. – К.: Грані-Т, 2008. – 40 с., іл.

Що може бути миліше за Хороший Настрій!
Так, саме той солодкий-солодкий і теплий-теплий Хороший Настрій, який приходить тоді, коли мишеня пере пелюшки, мураха підмітає, качка смажить деруни, лисеня нарізає яблучка й грушки на смачнюще варення, а кішка, муркочучи, заколисує немовля...
Тоді оченята заплющуються самі – бо саме так звучить Найдовша Колискова, яку створили для вас поетеса Єва Нарубина і художниця Тетяна Ніколаєнко.
Голобородько Василь. Віршів повна рукавичка: поезія. – К.: Грані-Т, 2010. – 80 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча поезія»).

Дивовижний світ поетичних образів відомого поета молода київська художниця перетворила у візуальну несподіванку: своєрідність «верлібрів для малят» при розгляданні нашої книжки перетворюється в тиху радість споглядання.

А коли, десь на середині збірки, призвичаїшся до незвичних за композицією та виконанням малюнків — хочеться зазирнути на наступну сторінку, щоб прочитати вірш, який викликає здивування й усміх.
Григорів Михайло. Зелена квітка тиші: поезія. – К.: Грані-Т, 2010. – 56 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча поезія»).

Видатний український поет створив цикл ліричних верлібрів, який присвятив дитинству своєї доньки. А молодий київський художник Володимир Штанко намалював цю книжку як пригоди чарівної дівчинки-метелика, що пурхає дивовижним світом краси, тиші, усміхненості, зачудування. Запрошуємо і вас у мандри сторінками, де образ твориться з пелюсток, краплинок, вітерців і крилець.

Мамчич Олеся. А на нас упав ананас: вірші. – К.: Грані-Т, 2013. – 48 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча поезія»).

Олеся Мамчич — не лише талановита письменниця, а ще й мама двох чудових дівчаток, Іванки і Варварки. Мудра і весела мама, яка в душі залишилася дитиною, тому за допомогою віршиків цієї збірки запросто порозуміється з кожним маленьким читачем та всією його родиною. Адже найкраща дитяча поезія виходить тоді, коли вірш, писаний «по-дорослому» хвацько й майстерно, насправді справляє таке враження, ніби його створила сама дитина.
Поезія Олесі Мамчич саме така — ігрова, весела, іноді трохи розбишацька, іноді дуже ніжна, але завжди сонячна, щира й безпосередня. Збірка віршів «А на нас упав ананас» потішить усю вашу родину.

Чорний Саша. Зелені вірші/Пер. з рос. Наталі Зарічної. – К.: Грані-Т, 2008. – 56 с., іл. (Серія «Дитяча іронічна поезія»).


Збірочка «Зелених віршів» яскравого поета Саші Чорного сповнена не лише кольорів, а й цікавинок про великих і малих, екзотичних і домашніх, волохатих і пухнастих звіряток.
Ви познайомитеся з крокодилом, який подорожував Нілом, гномом, що виникає з подушки і котить у візочку пацю, та рештою кумедного світу навколо себе.
Гріпарі П’єр. Дві пані/Пер. з французької Володимира Каденка. – К.: Грані-Т, 2008. – 88 с., іл. (Серія «Дитяча іронічна поезія»).

Французький прозаїк і драматург призначив зустріч одночасно двом цікавим й незвичним пані.
Одна з них відома своєю хазяйновитістю та охайністю. У її хаті-кам’яниці завжди повно гостей, речей і різних цікавинок. Зате друга пані дуже красива і примхлива, тож ніяк не може дібрати собі пари…
Знайомтеся, пані Баба-Незграба та пані Скарабівна.Грігор’єв Олєг. Ґави і роззяви /Пер. з рос. Олександра Ірванця. – К.: Грані-Т, 2008. – 64 с., іл. (Серія «Дитяча іронічна поезія»).

Можливо, хтось із вас, любі читачі, сприйме поета Олєґа Ґріґор'єва за «ґаву», а хтось – за «роззяву»… Та головне не це. Головне – за кого матиме себе після прочитання цієї книжки кожен із нас!
Афористичність, парадоксальність, елементи абсурду і чорного гумору притаманні цим легко впізнаваним, гострим, яскравим, хвацьким віршам. Їх створив поет, який усе життя «відмовлявся дорослішати» – а тому завжди йшов «проти течії». Недарма його вірші для дітей захоплюють не лише дітей, а й дорослих – адже він умів поглянути на дорослий світ дитячими очима. І впевнився, що в дорослому світі кожен із нас - або «ґава», або «роззява».Еліот Томас Стернз. Котознавство від Старого Опосума /Вірші. Переклад із англійської Івана Андрусяка. – К.: Грані-Т, 2008. – 56 с., іл. (Серія «Дитяча іронічна поезія»).

Томас Стернз Еліот не був дитячим письменником. Він був одним із найвидатніших «дорослих» поетів ХХ століття, проникливим літературним критиком, мудрим редактором, знаменитим інтелектуалістом, за що й удостоївся в 1948 році Нобелівської премії.
А ця книжка – один із найвідоміших жартів Старого Опосума (так поет зазвичай підписував свої смішні або в’їдливі твори). Еліот дуже любив котів, і жартома, відпочиваючи, написав про них дивовижну книжку, яка одразу ж полюбилася і дорослим, і дітям. Настільки, що композитор Ендрю Лойд Вебер відтак створив за її мотивами не менш знаменитий мюзикл «Коти».
А ви тримаєте в руках перший повний український переклад цієї чудової книжки!


Руа Клод. На захист крокодилів /Переспіви з французької Євгенії Кононенко. – К.: Грані-Т, 2008. – 48 с., іл. (Серія «Дитяча іронічна поезія»).
Чого тільки не почуєш у салонних розмовах… Що білий ведмідь навчився літати, а восьминіг засвоїв прийоми карате.
Що можна молоти дурниці, як перець, і мати з цього непогану приправу. А крокодили насправді плачуть від того, що дуже переймаються вселенськими проблемами. Ось тільки люди не вірять у це. Тому на захист крокодилів став французький поет Клод Руа, якого для українського читача переспівала Євгенія Кононенко.


Тувім Юліан. Пташине радіо:поезія. – К.: Грані-Т, 2010. – 64 с., іл. (Серія «Дитяча іронічна поезія»).

Вірші, які дібрала й переклала українською відома львівська поетка Маріанна Кіяновська, пам’ята не одне покоління польських дітей.
М’яка іронія, кумедні образи, добрий гумор, несподівані сюжети – це Юліан Тувім, один із найславетніших поетів сусідньої Польщі, який добре знався на тому, що цікавить малят. Відтепер і юні українці, довіряючи хвацькому перекладу й ориґінальним ілюстраціям, дізнаються про те, як можна мудро всміхатися витребенькам, капостям та витівкам панів, панночок і підпанків, а головне – як весело про все це оповіда «пташине радіо».
Переклад Маріанни Кіяновської.

Ільченко Олесь. Жуки та інші поважні особи: науково-популярна проза. – К.: Грані-Т, 2011. – 56 с., іл.

Страшний на вигляд рогач із велетенськими рогами і милий бедрик, улюбленець дітвори; оспіваний шевченковим генієм хрущ, без якого неможливо уявити чарівних українських вишневих садків, і містичний скарабей – священна істота в стародавніх єгиптян; дивовижний світлячок і химерний богомол; співоча цикада і прудка бабка…

Усі вони, а також іще чимало жуків та інших поважних істот є героями цієї книжки, якою відомий письменник Олесь Ільченко та видавництво «Грані-Т» продовжують серію пізнавальних оповідей про таємничий світ природи.
Твардовський Ян. Гербарій. – К.: Грані-Т, 2008. – 56 с., іл.

Книжка, яку ви тримаєте в руках, – це також своєрідний гербарій. До неї увійшли вірші отця Яна Твардовського, присвячені рослинам. Деякі з цих віршів смішні, деякі дуже серйозні, – але всі вони схиляють до тихого й теплого розмислу про світ людини і світ природи.
Отець Ян Твардовський жив у затишному будиночку при монастирі в центрі Варшави, щодня служив месу в костьолі й раз на рік виїжджав у село, щоб відпочити від міського гамору. Там він збирав гербарії і писав вірші. Гербарії були дивовижно красиві, а вірші – сповнені мудрості й простоти. Недарма вони так полюбилися багатьом людям у всьому світі!
Органічно доповнюють цей унікальний гербарій унікального поета-священика малюнки українських і польських дітей. Усе це витворює книжку з унікальною атмосферою, аналогів якій шукати годі. Ми певні, що для багатьох читачів ця книжка стане улюбленою!

Надійшли  у квітні 2017Кочубей Саша. Сім нескладух говорухи. [Текст] : повість / С. Кочубей ; худож. С. Кочубей. - Київ : Фонтан казок, 2016. - 104 с. : іл. - (Книжка про мене).


Височенна як жирафа однокласниця Єва, образившись на Андрійка Говоруху (шкільне прізвисько Андроїд), напророчила йому сім неприємностей – нескладух. І ось вони починають збуватися – і хлопець усе дужче нервує, через що раз у раз потрапляє в усе кумедніші ситуації. Аж доки раптом не з’ясовується, що насправді… Говоруха з Євою одного зросту, а рахувати веснянки на обличчі дівчинки дуже навіть цікаво!    
Монтгомері, Люсі-Мод. 
    Енн із Зелених Дахів [Текст] : роман / Люсі-Мод Монтгомері ; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів : Урбіно, 2016. - 320 с.


Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача! 
Монтгомері, Люсі-Мод. 
    Енн із Ейвонлі [Текст] : роман / Люсі-Мод Монтгомері ; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів : Урбіно, 2016. - 272 с.Після вчительської семінарії Енн повертається до Ейвонлі, щоб працювати в місцевій школі. Юній учительці доведеться завойовувати прихильність і любов своїх учнів, бо ж серед них чимало шибеників, ледарів і незграб. До того ж, у Зелених Дахах вона мусить допомагати виховувати шестирічних близнят, Дору й Деві, чия мама, далека родичка Марілли, померла. На щастя, Енн вкотре переконується, що в житті завжди можна зустріти рідну душу. Крім того, дівчина раптом усвідомлює, що їй дедалі більше подобається один юнак…Монтгомері, Люсі-Мод. 
    Енн із Острова Принца Едварда [Текст] : роман / Люсі-Мод Монтгомері ; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів : Урбіно, 2016. - 272 с. Час невблаганно плине, і мрійлива дівчинка, а потім – зовсім юна вчителька перетворюється на чарівну студентку. Мрії Енн про навчання здійснюються, вона полишає ейвонлійську школу та їде до Редмондського коледжу. Перед нею нові можливості, нові знайомства, нові друзі й сердечна подруга Філіппа… Крім того, врода Енн і її небуденний розум привертають усе більше уваги. Природно, що довкола аж роїться від юнаків, і не один бажав би, щоб ця гордовита красуня стала для нього не лише другом. Іноді Енн сама не може розібратися у власних почуттях. Хто їй більше до душі – багатий і вродливий Рой Гарднер чи все-таки відданий Гілберт Блайт?

Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми.

Це третя книга із циклу про життя Енн Ширлі, який складається з восьми книжок.
Енн із Шелестких Тополь [Текст] : роман / Люсі-Мод Монтгомері ; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів : Урбіно, 2016. - 288 с. 


Закінчивши навчання в коледжі, Енн Ширлі влаштовується на посаду директриси школи в містечку Саммерсайд.

Вона винаймає житло в старовинному, оповитому романтикою домі Шелесткі Тополі. Попереду улюблена робота й очікування на одруження з коханим. Усе було б чудово, якби не ворожість численної й шанованої родини Прінглів, через яку Енн уже подумує покинути Саммерсайд. Та несподівано вона не лише примиряється із Прінглами, які відтоді стають їй справжніми друзями. Енн знайомиться зі своєю маленькою сусідкою Елізабет і знаходить у ній рідну душу, а згодом їй вдається заприязнитися зі своєю заступницею Кетрін, постійно всім невдоволеною молодою жінкою, яка під впливом Енн цілковито змінюється. Невдовзі Енн покине такі милі їй Шелесткі Тополі й повернеться до Ейвонлі.Кононенко О. Коли ще звірі говорили [Текст] : за мотивами казок Івана Франка / О. Кононенко ; іл. Я. Кернер-Вернер. - Київ : Зеленський В. Л., 2016. - 72 с. : іл.


Віршований переспів казок за мотивами прозових казок Івана Франка зі збірки «Коли ще звірі говорили». 
Енциклопедія Сучасної України [Текст] / НАН України, Наук. т-во ім. Т. Г. Шевченка, Ін-т енцикл. дослідж. - Київ : [б. в.], 2001 - .


   Т. 16 : Куз - Лев / [голов. редкол.: І. М. Дзюба (співголова) та ін.]. - Київ : [б. в.], 2016. - 711 с. 

Т. 17 : Лег - Лощ / [голов. редкол.: І. М. Дзюба (співголова) та ін.]. - Київ : [б. в.], 2016. - 711 с. 

Багатотомне енциклопедичне видання (алфавітна енциклопедія) про Україну у всіх вимірах від початку XX століття до сьогодення.Надійшли  у січні 2017


Малейко А. Моя мама кохає художника; пер. з рос. Ольги Пилипенко; -Х.: Віват, 2016. — 112 с.: іл. - (Книжкова полиця підлітка).

"Моя мама кохає художника" - емоційна оповідь чарівної дівчинки Ліни Коваль, яка стикається з різними проявами кохання. Читачі потрапляють у п’янку атмосферу чутливої дитячої уяви, яка може одухотворити навіть старі речі та намальовані квіти.
Я дитина твоя, Україно! : Збірка творів учасників літературної студії "Контур" за 2015-2016 навчальний рік. Випуск 5 / Управління культури облдерж-адміністрації, КЗ "Херсонська обл. б-ка для дітей ім. Дніпрової Чайки"; укладач Н.Д.Звягінцева, - Херсон, 2016. - 48 с.

До збірки увійшли кращі поетичні та прозові твори різної тематики та різних жанрів, що їх написали члени літературної студії "Контур" - юні автори віком від 6 до 15 років протягом 2015-2016 навчального року.
Ілюстрації до творів створили члени художньої творчості "Аrt-Азарт" м.Херсон (кервіник Ганна Леона).
Надійшли  у жовтні 2016


Гузєєва Наталія. Як Петрик П’яточкин слоників рахував: оповідання; пер. з рос. І. Андрусяк ; ілюстр. О. Батуріної. — К. : Махаон-Україна, 2010. — 61 с. : ілюстр.

Ох уже цей Петрик П’яточкин, пустун і непосидько! Від його витівок дорослі хапаються за голову, а діти чекають його з нетерпінням; адже коли з ними Петрик П’яточкін, нудно не буде. Лише в одній оцій книжці Петрик устиг порахувати різнокольорових слоників у далекій Африці, подружитися з роботом і загадати Дідові Морозу своє НАЙЗАПОВІТНІШЕ БАЖАННЯ…
Гузєєва Наталія. Петрик П’яточкин і веселий гармидер : [оповідання] / Гузєєва, Наталія ; пер. з рос. І. Андрусяк ; ілюстр. О. Батуріної. — К. : Махаон-Україна, 2010. — 61 с. : ілюстр.


Перед тобою довгоочікуване продовження пригод Петрика П’яточкина. Ну й гармидер же настає перед новорічними святами. У всіх перед Новим роком свої клопоти, тривоги, радощі й надії: у непосидька Петрика П’яточкина, міліціонера Володі Дуба, виховательки Лідії Іванівни та інших героїв пригодницької повісті.
Воронина Леся. Прибулець з Країни нямликів: повість.3-євид.,без змін./Л.Вороніна ; худож. К.Білетіна. - Київ: Грані-Т, 2012 – 136 с.:іл. – (Сучасна дитяча проза).

Ви вірите в те, що манна каша може робити дива? Мабуть ні! А от дівчинка Олянка переконалась у цьому, познайомившись із кумедним чоловічком на ім'я Буцик, який полюбляє Чарівну Страву. Він і його родичі можуть оживляти іграшки, літати, перетворюватися на… Та Ви самі дізнаєтеся про все, прочитавши цю книгу.


Аромштам Марина. Коли відпочивають янголи: повість/М.Ароштам ; пер. З рос. І.Андрусяк. – К.: Грані-Т, 2011 – 224 с.


«Усе могло би скластися інакше, якби в мене був тато. Мама тоді могла б із ним порадитися. Порадилася б – і не віддала мене вчитися до Тетяни Володимирівни. Тетяна Володимирівна не сказала б: «Встати! Руки за голову!» Дідуся б це не нажахало, і він не наполіг би на тому, щоб перевести мене в іншу школу. І я не потрапила б у клас до Марсем. Це Марсем розповіла нам про янголів – про те, що вони повинні відпочивати. Відтоді минуло багато років. Але коли зі мною щось трапляється – погане чи добре, – я про це згадую…»  

Та перш ніж Марсем розповіла про янголів, у житті Аліни було чимало подій: В. Г. почав приходити в гості, принци здійснили подвиг, у клас прийшов новий учень, а з шафок позникали магніти…
Повість письменниці та педагога Марини Аромштам «Коли відпочивають янголи» удостоєна високих літературних відзнак. У Росії, на батьківщині автора, книжка здобула Велику премію Національної дитячої літературної премії «Заповітна мрія», до того ж, перше місце їй присудило саме дитяче журі. А у Європі вона стала однією з «Білих ворон–2011».


Комаровский Евгений Олегович.Здоровье ребенка и здравый смысл его родственников: Е.О. Комаровский. – 2-е изд., перераб. и доп. – Х.: Клиником, 2016. -592 с.: рис. – (Биб-ка доктора Комаровского).


Ребенок в семье - праздник. Ожидание его появления, само появление... И тут оказывается, что это - очень хлопотный праздник. Автор этой книги, знаменитый детский врач Евгений Комаровский за долгие годы своей медицинской практики собрал массу полезнейшей, необходимой молодым родителям информации, которая обязана облегчить всей семье все труды, связанные с воспитанием и поддержанием крепкого здоровья малыша. А секретов здесь великое множество. Начиная с того, как лечить маленького при недомоганиях, и завершая тем, как укреплять нервную систему самих пап, мам, дедушек и бабушек. А еще автор самостоятельно разработал целую системную тактику применения одноразовых подгузников, что тоже пригодится родителям...Воронина Леся. Нямлик і балакуча квіточка: казки: для мол. шк.віку/Л.Вороніна ; худож. К.Білетіна. - Київ: Грані-Т, 2010 – 140 с. : іл. – (Сучасна дитяча проза).


Ви вже, мабуть, знайомі з нямликами – маленькими кумедними чоловічками, які живуть у стіні Олянчиного будинку і понад усе на світі полюбляють манну кашу. Це ж про них написала свою дивовижну книжку «Прибулець з Країни нямликів» відома дитяча письменниця Леся Воронина! Про них – і про дівчинку Олянку, яка з ними не лише познайомилась, але й подружилася, і пережила чимало карколомних і дуже веселих пригод. А в цій книжці пригоди тривають. Разом із Олянкою і нямликом Буциком ви: побуваєте на Святі Великої Ложки, приборкаєте Привида Здичавілого Сантехніка, пригостите добродійним морозивом найсправжнісіньких піратів, нагодуєте Гладкого Блукальчика рюкзаком. І ні слова про Балакучу Квіточку – ви все про неї дізнаєтеся самі! Повість Лесі Ворониної «Нямлик і балакуча квіточка» потрапила у п’ятірку фіналістів 2008-го року конкурсу Книга року Бі-бі-сі. Це вперше за роки проведення конкурсу дитяча книжка на рівних конкурувала із «дорослою» літературою.Павленко Марина. Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія: пригодницька повість; кн.5 /М.Павленко ; іл. О.Ваніфатової. – Вінниця: Теза, 2013 – 256 с.: іл.

Софійці забракло слів, вона боялась навіть дихнути, аби не сполохати, не порушити це метеликове повітря, цю диво-казку! Цілий феєрверк, ціле багаття метеликів безгучно зірвалися з куща, засвічуючи супроти сонячних променів свої чудові коричневі крильця з барвистими цятками!... Метелики літали, мерехтіли, танцювали, сідали на плечі, волосся, одяг!.. Таке воно Софійчине кохання -стрімке, казкове, мерехтливе. Тільки от не приторне, як на справжню любов?Нестайко Всеволод. Пригоди журавлика: повість-казка /В.З.Нестайко ; худож. О.Чичик. – Київ : Країна Мрій, 2015. – 96 с. : іл.

Хто сказав, що журавлик неодмінно мусить журитися? Наш журавлик із цим категорично не згоден, адже народився вельми життєрадісним. Ця риса характеру допоможе пташеняті у великому місті, куди він вирушає, щоб визволити друга. І тут починаються справжні пригоди!
Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.Нестайко Всеволод. В країні Сонячних Зайчиків: казкова повість: для мол. шк. віку /В.З.Нестайко ; худож. О.Воронкова. – Київ: Країна Мрій, 2015. – 112 с. : іл.

Щасливу країну Ластовинію загарбали лихі мешканці Хуліганії. Усі діти Ластовинії змушені переховуватися у дрімучому тропічному лісі. Сміливий дев’ятирічний хлопчик Веснянка раптом потрапляє у дивну країну Сонячних Зайчиків.Нестайко Всеволод. Незнайомка з країни Сонячних Зайчиків: казкова повість: для дітей мол. шк. віку /В.З.Нестайко ; худож. О.Воронкова. – Київ : Країна Мрій, 2015. – 112 с. : іл.

Валера Костенко загадково зникає в лісі. Його друг Вася Глечик будь що має знайти друга, та у ході пошуків з’ясовується, що Васі доведеться поборотися зі Змієм Гориничем, Бабою Ягою та іншою нечистю!
Нестайко Всеволод. В країні місячних Зайчиків. Сонячний зайчик і сонячний вовк: казкові повісті: для мол. шк. віку / В.З.Нестайко ; худож. О.Воронкова. – Київ : Країна Мрій, 2014. – 72 с. : іл.

Маленька Нуся під покровом ночі вирушає до країни Місячних Зайчиків, аби з’ясувати, мав закінчитися її сон. І тут починаються справжні пригоди, адже Нусі доведеться рятувати хлопчика Цибульку від злої Баби Яги!
Рутківський Володимир. Джури козака Швайки: історична трилогія для дітей. Кн.1 / В. Рутківський ; худож. М. Павленко – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 336 с. : іл.

Усі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. А ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання ти знайдеш відповідь у новому гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського — одного з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників. Його дивовижні герої — Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невломий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі — з честю виходять із найскладніших ситуацій. А небезпека чигає на кожному кроці, а надто, коли ти зважився підняти шаблю на могутню татарську орду, а за твоєю спиною — майже нікого…


Павленко Марина. Русалонька із 7-В та загублений в часі. Кн. 2 /М.Павленко ; іл. О.Ваніфатової. – Вінниця : Теза, 2013 – 216 с.: іл.

Таємниці, таємниці! Мабуть, Софійка їх до себе притягує. Бо ж хіба можна лишатись осторонь, коли вночі у покинутому замку лунає музика, а порожніми залами блукає самотній привид ?! Привид, що... загубився у часі. Для середнього шкільного віку.


Ясинські Лана. Ромашкова фея та кіт: казка для дітей мол. шк. віку; пер. – Херсон: ТОВ «Типографія – «КСК», 2016. - 40с.іл.

Ця казка відкриє для вашої дитини чарівний та дивовижний світ фантастичних створінь, яких не здатне побачити людське око: лісовиків, водяників, русалок та фей. В одну з найтаємничіших ночей року на свято Івана Купала ромашкова феєчка випадково опинилася далеко від своєї квіткової галявини і заблукала. Хто знає, чим би це все скінчилося, якби їй на допомогу не прийшов відважний та благородний кіт, що виявився справжнім надійним другом. Ця книга не лише принесе задоволення вашому малюкові, але й навчіть не впадати у відчай у скрутних ситуаціях, цінувати дружбу та красу.Павленко Марина. Русалонька із 7-В в тенетах лабіринту/ пригодницька повість; кн.4 / М.Павленко ; іл. О.Ваніфатової. – Вінниця : Теза, 2013 – 216 с. : іл.

І що то за доля в Софійки така-нерозділене кохання! От і цього разу-подумати тільки! - закохалася в чоловіка рідної тітоньки. Добре хоч бачитися можуть часто, бо мають спільну справу. Так, спільну справу, бо Софійка розшукує зниклі полотна. Що ж, у неї так завжди: кохання і розшук переплітаються так щільно, що гадки не маєш, як усьому тому дати раду...Маар Пауль. Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу/ пригодницька повість: для мол. та серед. Шк. віку / П. Маар ; пер. З нім. Є. Горевої; мал. автора. – Вінниця : Теза, 2016 – 188 с. : іл. – (Пригодницька бібліотека).


Саме в суботу повертається Суботик - маленька істота з п’ятачком і яскраво-рудим волоссям. Істота, яку так полюбив пан Пляшкер, ще як Суботик приходив уперше. На щастя, Суботик не змінився аніскілечки, хіба що зараз він знає геть усе про машину для здійснення бажань. Що ж уміє робити та машина? А що завгодно!

Як-от напхати повнісіньку шафу вермішелі, виростити посеред кухні яблоню, повним ходом в’їхати на авто у сусідній будинок, довести пана Амфібера майже до сказу і ще чимало неймовірно зухвалих речей.
Для молодшого шкільного віку. Цю книжку виготовлено на якісному книжковому папері, який знижує контрастність і полегшує читання.Нестайко Всеволод.Тореадори з Васюківки: трилогія про двох друзів В. Нестайко; худ. А. Василенко. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 544 с. 

Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно «Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей. Це перше видання нової авторської редакції роману з новими надзвичайно веселими епізодами.
Ява і Павлуша - два пустуна, які ніколи не упустять можливості проявити себе. «Нема на них буцегарні!» - «Ласкаво» відгукується про них дід Салімон. Через свою тягу до пригод хлопчаки завжди потрапляють в неймовірні ситуації. Але варто віддати їм належне - у них завжди самі добрі наміри ...Надійшли  у ІІІ кварталі 2014

Лесь Місяць
І мерзнуть лапки гусячі на шибці [І мерзнуть лапки гусячі на шибці [Текст] / Лесь Місяць ; [худож. Е. А. Главацька, М. М. Луговик]. - Л. : Світ, 2013. - 64 с. : кольор.іл. - (МолодийсвітУкраїни).]
Микола Луговик (псевд. Лесь Місяць) - знаний український поет, учасник 26-го Міжнародного бієнале поезії, а також вітчизняних і зарубіжних виставок зорової поезії.  Нова книга автора незвичайна - тут є вірші-ребуси (складені з використанням цифр і розділових знаків), вірші-"раки" (читаються однаково від початку і від кінця), смішні оповідки. Читачам буде весело і цікаво.

Шмагало Р.Т.
Енциклопедія художньої культури. Мистецька освіта: бібліографія, документи, теорія. 4000 джерел бібліографії. 300 фотодокументів. 1000 термінів. – Львів: ЛНАМ, 2013. – 520 с., іл.
Енциклопедія реалізує мету створення  фундаментальної джерельно-теоретичної  бази знань з української та світової художньої культури. Зокрема, мистецької освіти від часу  формування її сучасного  типу до 2010 року. Охоплено аналіз бібліографічних, архівних джерел та фотодокументів, що фіксують функціонування мистецько-освітніх закладів. Подана потужна інформативна основа для вивчення теорії, методології, методики і практики викладання  мистецьких, мистецтвознавчих, культурологічних дисциплін, проблем організації освіти, менеджменту соціокультурної сфери, народного мистецтва і промислів, дизайн-освіти, сценографії середовища, монументального образотворчого  і декоративно-ужиткового  мистецтва за регіонами  та провідними осередками. Висвітлюються єднальні ланки та концептуальні  орієнтири, що забезпечували цілісність мистецтвознавчого та  мистецько-освітнього процесу. Енциклопедія є частиною авторської  трилогії, що системно долає інформаційні бар’єри на шляху до  першоджерел мистецької освіти та міждисциплінарних зв’язків  навколо неї.

Козацька абетка: коротка історія українського козацтва для дітей і дорослих/автор-упорядник О.С.Яремчук; дизайн А.М. Пшінки. – К.: Веселка, 2013. – 80 с.: іл.
Найзвичайніші події і найвидатніші герої козацької доби представлені в книзі у коротких розповідях, розміщених за алфавітом, та мистецьких творах. Це ті ази нашої історії, які повинен знати кожен українець - і маленький, і дорослий.Тарас Шевченко
Думи мої… Вибрані поезії (видання друге, виправлене та доповнене) /Упоряд., передм.  та  переклад Р. Чилачави. – К.: Дніпро, 2013.-212 с.: іл.
У книжку ввійшли поетичні твори класика української літератури Т.Г. Шевченка (1814-1861) українською та грузинською мовами . У виданні використані роботи із спадщини Т.Г. Шевченка-художника.

Жур, Петро Володимирович. Шевченківський Київ [Текст] / П. В. Жур ; [голов. ред. С. Мельковський]. – Вид. 2-ге, випр. і доповн. – К. : Дніпро, 2013. – 287 с., [32] с. іл.
Книги П. В. Жура про життя і творчість Т. Г. Шев­ченка («Третя зустріч», «Шевченківський Петербург», «Літо перше», «Дума про Огонь») здобули заслужену популярність серед читачів.
У новому дослідженні «Шевченківський Київ» письменник спирається на маловідомі або зовсім невідомі джерела, в тому числі цікаві архівні матеріали, виявлені ним самим.        Видання розраховане на широке коло читачів.


Загравенко А. Вкраїна зачекалася на вас…: поезії для дітей та юнацтва/ А. Загравенко. – К.: ПВЦ «Мавік», 2013. – 420 с.
Обов’язок кожного покоління – народити і виховати гідних нащадків. За радянських часів ідеологічні інститути культивували патріотизм в розумінні вишколення гарматного м’яса на випадок нападу агресора. Про національну гордість заборонено було не тільки писати й говорити, а й думати.
Анатолій Загравенко новою поетичною книгою утверджує любов до рідної землі, батьків, історії, мови. Ареал його художніх досліджень не тільки український світ, що надає творам планетарного, уселюдського звучання. Патріотичні поеми митця-степовика пропонуються насамперед юному читачеві, який стає на шлях будівничого українського майбуття.
  

Смолич Ю. К. Мир хатам, війна палацам: роман/ Ю. К. Смолич. – К.: Всесвіт, 2013. – 583 с.


Змінюються часи, змінюються епохи, а з ними змінюються наші погляди на ті чи інші історичні події. Але хто може сказати цілком впевнено, як треба розставити всі крапки над «і», як все було насправді і хто був правий чи винний? Особливо якщо це стосується таких складних та неоднозначних подій, як, наприклад, події в Україні між двома революціями 1917 року – лютневою та жовтневою. Саме ці часи описані в романі видатного українського письменника Юрія Смолича (1900-1976) «Мир хатам, війна палацам». Так, письменник писав цей роман у радянські часи, так, нині постаті Грушевського, Винниченка, Петлюри та інших діячів сприймаються інакше, ніж тоді. Але це не означає, що цей роман – така собі примітивна агітка, зовсім ні. Це – епічна картина, погляд людини, яка бачила ті події своїми очима. І тому цей твір, поза сумнівами, буде цікавий сучасному читачеві, що не байдужий до історії рідної країни.
   
Лузіна Л. Київські відьми. Постріл в опері/ Л. Лузіна. – Харків: Фоліо, 2013. – 441 с.
 Понад 90 років тому жовтнева революція прийшла у світ із Києва – із Столиці Відьом! І киянин Михайло Булгаков знав, чому того року так яскраво горіли на небі Марс та Венера – боги-прародителі амазонок. Адже «червона» революція стала революцією жіночою. Більшовики першими у світі визнали за жінками рівні з чоловіками права, зробивши перший крок до Нового Матріархату. В цьому захоплюючому пригодницько-історичному романі ви зустрінетеся з київською гімназисткою і майбутньою першою поетесою Росії Анною Ахматовою та Михайлом Булгаковим. Дізнаєтесь, що українки походять від легендарних амазонок, що поезія примхливо переплетена з магією… І зрозумієте: історія може бути захопливою, як детектив, коли її пише Лада Лузіна!


Іванов Д. Зорі над Україною: вибрані поезії/ Д. Іванов. – К.: Укр. письменник, 2013. – 412 с.
Він свідомий інакшості своєї поезії: «На неї мода тюкала салонна…». Тюкає й нині. Поет, якщо й переймається тим, то публічно не нарікає. Бо не раз упевнювався: у нього є свій читач. «Вже вірші мої недовіру збороли й засвічують сльози у добрих очах».
Це правда!


Густі В. П. Зоря Біловежі: лір. драми та поезії/ В. П. Густі. – Ужгород: Карпати, 2013. – 258 с.: іл.
 До поціновувачів творчості відомого українського письменника Василя Густі йде нова книга, у якій читач має змогу познайомитися із поетичними драмами-діалогами, у яких історія наших велетів – Станіслава Граматика і створеного ним Королевського Євангелія у замку Нялаб, тобто в рідному для Густі Королеві, Олександра Духновича перед висилкою у Біловежу і близьких за часом – борця за Українську державність Івана Рогача і його сестри Анни. А філософські поезії-притчі постають нагадуванням для сучасника про нашу гірку й солодку місію на цій землі.

      
Тютюнник Г.М.

 Вир: роман / Г. М. Тютюнник; передмова Т. М. Па­насенко. — Харків:        ТОВ «Будинок друку», 2013. — 543 с.
Григорій Михайлович Тютюнник (1920—1961) — відомий український письменник, автор оповідань, віршів, повістей. Роман «Вир» — вершина його творчості, за цей твір письменник отримав Державну премію України ім. Т. Г. Шевченка.Народні балади Закарпаття : у записах Петра Лінтура / Уклад. і вступ. ст. Іван Сенько.– Ужгород : Карпати, 2013.– 207 с. : кол. іл.
Багатий і неповторний український фольклор Закарпаття. Однією з найбільших його мистецьких цінностей є народні пісні-балади. З великої кількості зафіксованих текстів (понад 6000) у даному виданні представлено найбільш типові, повні, найцікавіші з літературно-естетичного та історичного боку твори у записах визначного фольклориста Петра Лінтура. Важливим фактором унікальності представлення народних перлин є підготовлені вірогідні мелодії до текстів балад, які і сьогодні, через сторіччя, звучать у виконанні самодіяльних і професійних виконавців.

Шевченко Т.Г. Прижиттєві видання творів 1841-1861:    факсимільні відтворення / Т. Г. Шевченко ; упоряд.       С. А. Гальченко. – К. : Веселка , 2013. – 399 с. : ілюстр.
Уцій книзі подаються факсимільні відтворення восьми прижиттєвих видань окремих поетичних творів шевченка( «Гайдамаки», «Гамалія», «Тризна», « Катерина», « Наймичка», « Псалми Давидови», «Тарасова ніч», «Тополя») та «Букварь Южнорусскій».


Гайнріх Д., Гергт М.
Екологія: dtv-Atlas: Пер. З 4-го нім. Вид. / Худож. Рудольф і Розмарі Фанерт; Наук. Ред.. В.В. Серебряков. – К.: Знання-Прес, 2001.-287 с.: іл.
 Книга адресована широкому колу читачів. Містить 122 сторінки кольорових ілюстрацій. Особливо цікавою вона буде для студентів, які вивчають курс "Екологія та охорона навколишнього природного середовища", учнів, вчителів біології та географії загальноосвітніх шкіл, а також для вступників на біологічний і географічний факультети вищих навчальних закладів, усіх, кого цікавлять питання захисту довкілля.
  
105 самых популярных настольных игр/Авт. –сост. Е.А.Попова. – Д.: «Издательство Сталкер», К.: Издательство «ЗАО «НКП»», 2004. – 320с.:ил.

В этой книге есть всё для тех, кто любит спокойные и в то же время азартные игры. В ней можно найти игры на шахматной доске, на игровом поле, в кости, с фишками, монетами, спичками, домино, карточные и многие другие. Играйте и выигрывайте.


НАДІЙШЛИ У ІІ КВАРТАЛІ 2014 РОКУ

Тільманн, Крістіан.  Близнюки рідко грають поодинці [Текст] / К. Тільманн; пер. з нім. Н. Сняданко. - К. : Грані-Т, 2007. - 101 c. - (Серія "Суперники" ; кн. 1). Укр.. та рос. мовами .
Якщо хтось вважає футбол звичайною спортивною грою, йому варто прочитати цю книгу. Спортивний майданчик і команда вчать близнюків Пауля та Пію не лише розробляти стратегічні плани із забивання м'яча у ворота.
Набагато важливіше залишитися чесним у грі, у стосунках з батьками та друзями. Лише в такому разі перемога принесе задоволення. І не вірте, що дівчатка не грають у футбол.


Тільманн, Крістіан.  Геть з поля, хлопці! [Текст] / К. Тільманн; пер. І. Андрущенко. - К. : Грані-Т, 2007. - 88 c. - (Серія "Суперники" ; кн. 2). Укр.. та рос. мовами .
Футбол для героїв цієї книги – найкращий винахід людства. Проте хлопці й досі не хочуть визнати, що команда дівчат здатна виграти фінальний матч. Відстоювати жіночу гідність береться Пія.
Парі з капітаном хлоп'ячої команди стало вирішальним у ході суперечки. У результаті дівчата зібрали власну футбольну команду, а хлопці були змушені припинити зухвалі жарти, бо трапилися події, які змінили життя обох команд і про які краще прочитати в цій книзі.Тільманн, Крістіан.  Який промах! [Текст] / К. Тільманн. - К. : Грані-Т, 2007. - 80 с. - (Серія "Суперники" ; кн.3). Укр.. та рос. мовами .
Що може бути важливіше в житті за футбол? Тепер Пауль не ризикне відповісти на це питання швидко та однозначно, як раніше.
Хлопець губиться у власних думках: муки сумління за програш, спроба викрадення хом'ячків у Пії, футбол у шкільному коридорі - скрізь його переслідують очі-зорі білявої Стелли і руки чомусь самі пишуть її ім'я. Порада капітана Пітта виявляється безкомпромісною: або дівчата, або футбол. Та невже обрати доведеться щось одне?..Тільманн, Крістіан.  Воротар на вигоні [Текст] / К. Тільманн; пер. І. Андрущенко. - К. : Грані-Т, 2007. - 96 с. - (Серія "Суперники" ; кн. 4). Укр.. та рос. мовами .
Не біда, якщо коштів на поїздку до спортивного табору в Іспанію, Францію чи Грецію не вистачає. Адже на звичайнісінькому вигоні теж можна випробувати новий метод тренування: якщо хтось не влучає у ворота, доводиться віднімати м'яча у тварин.
Не обійшлося і без приятельського матчу за участю місцевих футболістів. Переконайтеся самі, що відпочинок пішов дівчатам на користь.


Тільманн, Крістіан.  Обман не робить чемпіоном [Текст] / К. Тільманн; пер. С. Матіяш. - К. : Грані-Т, 2007. - 104 с. - (Серія "Суперники" ; кн. 5). Укр.. та рос. мовами .
У команді «1848 Південний» з'явився новачок Алекс, а одночасно з ним – загроза для принципу «чесної гри».
Близнюки Пауль та Пія тимчасово припинили ворожнечу й об'єднали свої зусилля для встановлення справедливості. Завдання виявилось надскладним – «поставити на місце» зухвалого новачка і здобути чемпіонський титул. До того ж вирішальний матч відвідали дуже несподівані гості…
Тільманн, Крістіан.  Зраджені і переможені [Текст] / К. Тільманн; пер. з нім. С. Матіяш. - К. : Грані-Т, 2007. - 88 с. - (Серія "Суперники" ; кн.6). Укр.. та рос. мовами .
Футбольна команда дівчат досягла вершини свого успіху. Та завжди знайдуться невдахи, які заздрять лідеру. Після деяких несподіваних подій дівчата прийшли до висновку: щось тут не гаразд…
У Пії з'являється геніальний задум, як виявити джерело підозрілих невдач. Це стане завершенням історії про Близнюків Пауля та Пію.
Сподіваємось, що герої футбольних пригод запам'ятаються нашим читачам надовго. І не забувайте: перемагає той, хто залишається чесним!
Іванцова, Міла. Заради мрії : [повість : для дітей серед. шк. віку] / М. Іванцова. – К. : Грані-Т, 2011. – 72 с.: іл. – (Дівчата зі спорту).
Чи важко займатися легкою атлетикою? Певно, що так. Цей спорт – для прудких і витривалих людей, які прагнуть жити насичено – всюди прибігти вчасно й отримати за це медаль і визнання. Коли Олена Говорова – героїня цієї книжки – у дитинстві почула від лікарів, що шлях у спорт для неї закритий, вона не зійшла з дистанції, навіть попри батьківські застороги.
Наполеглива дівчинка з приморського містечка довела, що сила волі дужча за хворобу. Тож попереду в неї були олімпійські нагороди й успішна кар’єра…


Ільченко, Олесь. Абсолютний чемпіон : [повість : для дітей серед. шк. віку] / О. Ільченко. – К. : Грані-Т, 2011. – 80 с.: іл. – (Дівчата зі спорту).
Дитиною Аня прийняла перше самостійне рішення – стати гімнасткою, як і мама. Тоді навіть батьки до нього особливо не прислухалися – сказано, мала ще, не розуміє, як важко доводиться професійним спортсменам. Але зовсім скоро саме мама стала першим тренером Ані Безсонової, а потім віддала доньку під опіку славетної Ірини Дерюгіної, з якою юна гімнастка вчилася долати всі перешкоди і прийшла до перших серйозних спортивних перемог.
Згодом, у Пекіні, дівчина здобула свою першу олімпійську нагороду, відтак був титул абсолютного чемпіона світу з художньої гімнастики, а за ним – нові тренування, нові вправи й нові чемпіонати. Бо чемпіонам відпочивати не можна – якщо хочеш іти далі…

Воронина, Леся. Смак олімпійського золота : [повість : для дітей серед. шк. віку] / Л. Воронина. – К. : Грані-Т, 2011. – 80 с.: іл. – (Дівчата зі спорту).
У кожного видатного спортсмена – своя історія успіху. Адже для того, щоб досягти великих перемог, недостатньо мати талант – його треба повсякчас розвивати, долаючи найрізноманітніші перешкоди й гартуючи характер. Так, як це зробила славетна олімпійська чемпіонка і чемпіонка світу з веслування на байдарці Інна Осипенко-Радомська.
Про її дитинство, сповнене гарячої жаги до спорту, захоплююче розповідає в цій книжці відома українська дитяча письменниця Леся Воронина.


Національний олімпійський комітет України про легку атлетику та Володимира Куца, Юрія Сєдих, Валерія Борзова, Сергія Бубку, Наталію Добринстку : [оповідання : для дітей мол. та серед. шк. віку] / О. Мащенко. – 2-е вид., допов. – К. : Грані-Т, 2011. – 120 с.: іл. – (Життя видатних дітей).
Спорт щедро винагороджує наполегливих та завзятих. У цьому ще в дитинстві переконалися герої оповідань, які підготував для вас Національний олімпійський комітет. Зараз вони – відомі у цілому світі легкоатлети: Володимир Куц – зірковий стаєр, дворазовий олімпійський чемпіон; Юрій Сєдих – рекордсмен світу, олімпійський чемпіон з метання молота; Сергій Бубка – найкращий стрибун із жердиною, рівних якому немає й досі, президент НОК України; Наталя Добринська – олімпійська чемпіонка з найскладнішого виду легкої атлетики – багатоборства; Валерій Борзов – один із найшвидших українських спринтерів, олімпійський чемпіон, президент Федерації легкої атлетики України. Книга для маленьких спортсменів та любителів спорту, а також їхніх батьків.


Національний олімпійський комітет України про художню гімнастику та Ірину Дерюгіну, Олександру Тимошенко, Олену Вітриченко, Катерину Серебрянську, Анну Безсонову : оповідання : [для мол. та серед. шк. віку] / текст Г. Палій, О. Мащенко. – К. : Грані-Т, 2010. – 88 с.: іл. – (Життя видатних дітей).
Національний олімпійський комітет України підготував розповіді про один із найпопулярніших видів спорту – художню гімнастику – та дитинство видатних українських гімнасток, які завдяки гнучкості тіла й нескореній волі до перемоги здобули світове визнання та підкорили найвищі спортивні вершини.

Читайте історії про дитинство Ірини Дерюгіної – єдиної українки, яка двічі поспіль ставала чемпіонкою світу; Олександри Тимошенко, яка здобула найголовнішу перемогу на Олімпіаді в Барселоні 1988 року; Олени Вітриченко, яка виграла свій перший турнір у 9 років; Катерини Серебрянської, яка тріумфувала 1996 року, коли поверталася із золотою медаллю з кожних змагань; Анни Безсонової, яка має найбільшу в історії художньої гімнастики України колекцію срібних та бронзових медалей.

Книга для маленьких спортсменів та любителів спорту, а також їхніх батьків.

Національний олімпійський комітет України про баскетбол та Анатолія Паливоду, Сергія Коваленка, Олександра Сальникова, Олександра Білостінного, Олександра Волкова : [оповідання : для дітей мол. та серед. шк. віку] / Г. Палій. – 2-е вид., допов. – К. : Грані-Т, 2011. – 104 с.: іл. – (Життя видатних дітей).
Національний  олімпійський комітет підготував розповіді  про один з найпопулярніших видів спорту – баскетбол та дитинство видатних українських баскетболістів, які завдяки нескореній волі до перемоги здобули світове визнання та підкорили найвищі баскетбольні вершини.

Анатолій Поливода – неперевершений центровий, володар багатьох золотих та срібних нагород СРСР, Європи та світу. Сергій Коваленко – олімпійський чемпіон, який був справжнім інтеліґентом у житті й на майданчику. Олександр Сальников – олімпійський чемпіон, який вражав умінням атакувати з найскрутніших положень. Олександр Білостінний – олімпійський чемпіон, чемпіон Європи та світу, володар Кубку Іспанії. Олександр Волков – один із лідерів збірної СРСР, перший український баскетболіст, який заграв в НБА, засновник «БК Київ». Книга для маленьких спортсменів та любителів спорту, а також їхніх батьків.
Єлєна Анфімова про Міхаїла Глінку, Модеста Мусоргського, Соф'ю Ковалєвську, Константіна Ціолковського, Анну Ахматову [Текст] / Є. Анфімова. - К. : Грані-Т, 2009. - 88 с.: іл. - (Життя видатних дітей).
Якщо в тебе виникають труднощі – не здавайся. Хай прикладом для тебе будуть ці п’ять розповідей про дитинство відомих людей. На їхню долю випали нелегкі випробування. Проте вони стійко їх витримали.
Всі – і маленький Мишко Ґлінка, що з дитинства полюбив музику; і Модик Мусорґський, що так любив народні пісні; і Сонєчка Ковалєвська, яка спочатку зовсім не любила арифметику, і Костік Ціолковький, що в дитинстві більше мріяв, аніж навчався, і навіть романтична дівчинка Аня Ахматова, – всіма своїми вчинками показували, що немає нічого неможливого, чого б не могла досягнути людина своєю працею та наполегливістю.
Сьогодні імена цих людей відомі кожному. Але відкриймо завісу часу і подивімося, які ж неймовірні історії траплялися з ними, доки вони були дітьми…


Багряна, Анна.
Анна Багряна про Марію Заньковецьку, Олену Телігу, Вангу, Марію Приймаченко, Славу Стецько [Текст] : оповідання / Анна Багряна. - К. : Грані-Т, 2010. - 93 с. : іл. - (Життя видатних дітей).
Щоби стати відомою особистістю, слід сумлінно розвивати свій талант та рішучу волю вже у юному віці.
Підтвердженням цього є розповіді письменниці Анни Багряної про дитинство Марії Заньковецької – талановитої української актриси; Олени Теліги – визначної української поетеси та громадської діячки, яка трагічно загинула від рук фашистів; Ванги  – відомої в цілому світі провидиці та цілительки; Марії Приймаченко – художниці, народної майстрині «наївного мистецтва»; Слави Стецько – непересічної політичної діячки ХХ ст. Цих п’ятьох видатних жінок об’єднували любов до рідної землі й природи та непереборне прагнення досягти своєї мети.


Воскресенська, Нина.

Нина Воскресенська о Александре Македонском, Клеопатре VII, Иване Котляревском, Фритьофе Нансене, Гарри Гудини [Текст] / Нина Воскресенська . - К. : Грани-Т, 2007. - 119 с. - (Серия "Жизнь замечательных детей").
Ніна Воскресенська, українська дитяча письменниця, відкриває таємницю успіху п’яти всесвітньо відомих особистостей, яка криється у їхніх дитячих мріях.

Про що мріяли Олександр Македонський, засновник великої держави та геніальний полководець, Клеопатра, цариця Єгипту, яка славилась своєю освіченістю та красою, Іван Котляревський, основоположник сучасної української літератури та громадський діяч, Гаррі Гудіні, найзагадковіший ілюзіоніст минулого, та Фрітьоф Нансен, мандрівник, океанограф та Нобелівський лауреат?

Книга для тих, хто хоче стати відомим попри всілякі труднощі та перешкоди.


Гаврош, Олександр.

Олександр Гаврош про Григора Пинтю, Олександра Духновича, Івана Силу, Адальберта Ерделі, Августина Волошина [Текст] : [оповідання : для дітей мол. та серед. шк. віку] / Олександр Гаврош ; [худож. Ірина Шумова]. - К. : Грані-Т, 2011. - 120, [8] с. : іл. - (Життя видатних дітей).
Олександр Гаврош розповідає у цій книжці про дитячі роки своїх видатних земляків, мешканців Закарпаття – одного з найцікавіших куточків нашої країни.
Читайте про дитинство одного з найвідоміших карпатських опришків Григора Пинтю, і дізнавайтеся, як полювати на диких вепрів і долати життєві перешкоди. Прямуйте до мети разом із духовним батьком закарпатців Олександром Духновичем, який став творцем першого українського букваря народною мовою. Загартовуйте тіло і дух, знайомлячись із життям Івана Сили – відомого важкоатлета й циркача, чемпіона Європи з культуризму, який ще хлопчиком зумів здійснити один із подвигів Геракла. Дізнайтеся про небезпечні дитячі пригоди одного з найвідоміших і найдорожчих українських художників Адальберта Ерделі, а також відкрийте для себе секрети майбутньої успішності Августина Волошина – Президента Карпатської України, який вперше легітимним шляхом проголосив незалежну українську державу.


Денисенко, Лариса.

Про Анжеліну Ісадору Дункан, Максима Рильського, Ігора Стравінського, Астрід Ліндгрен, Джонні Хрістофера Деппа ІІ [Текст] / Л. Денисенко. - К. : Грані-Т, 2008. - 128 с.: іл. - (Серія "Життя видатних дітей").
Лариса Денисенко – відома українська письменниця – обрала п’ять яскравих особистостей для створення незабутніх розповідей про їхнє дитинство і дорослі досягнення.

Читайте про дитячі роки Ігора Стравінського – російського композитора й диригента; Ісідори Дункан – першої зірки танцю ХХ століття, яка відкрила та розвинула школу вільного танцю; Астрід Ліндґрен – неперевершеної шведської фантазерки та казкарки; Максима Рильського – українського поета, талановитого перекладача; Джоні Деппа ІІ – американського актора сучасності, який переграв таку кількість диваків, що це здається неймовірним!

Книга для непосидючих мандрівників та першовідкривачів.


Наталія Загорська про Дєніса Давидова, Міхаїла Булгакова, Александра Купріна, Норґейта Тенцинґа, Марію Каллас./Переклав з російської Леонід Кононович - К.: Грані-Т, 2008. - 128стор., іл. (Серія «Життя видатних дітей»)
Наталія Загорська перенесе тебе в дитячі роки п’ятьох відомих та вельми незвичних особистостей, які вражають своїм талантом, а ще більше цілеспрямованістю та силою волі.

Дєніс Давидов – славетний поет, творець жанру «гусарської лірики» та воєначальник війни 1812 року, чия військова проза стала визначним внеском у мемуарну літературу; Міхаїл Булґаков – письменник, автор знаменитого роману «Майстер та Маргарита»; Алєксандр Купрін – письменник, твори якого із захопленням перечитують дорослі й діти; Норґейт Тенцинґ – альпініст, чия нога першою ступила на Еверест; Марія Каллас – знаменита оперна співачка, від голосу якої плакав увесь зал.

Книга для розумників і майбутніх першовідкривачів.Анастасія Крачковська про Евариста Галуа, Теодора Рузвельта, Енді Воргола, Михайла Дзиндру, Маргарет Тетчер [Текст] : для мол. та серед. шк. віку / А. Крачковська. - К. : Грані-Т, 2009. - 88 с.: іл. - (Серія "Життя видатних дітей").
Шлях до мрії завжди непростий, але якщо мрія того варта – цей шлях неодмінно слід здолати, щоби зробити щасливим не лише себе, але й багатьох людей, які живуть із тобою поруч.

Письменниця Анастасія Крачковська переконана в цьому, а тому запрошує тебе у подорож в часі, протягом якої ти зможеш познайомитися з дитинством п’ятьох непересічних особистостей, які шлях до власної мрії здолали з неабияким успіхом: Теодора Рузвельта – одного з найуспішніших президентів США; Марґарет Тетчер – першої видатної жінки-політика в сучасній історії; Евариста Ґалуа – генія математики; Енді Воргола – засновника нового напряму в мистецтві – поп-арту; та Михайла Дзиндри – знаменитого українського скульптора-модерніста.

Книжка для допитливих мрійників.Логвиненко, Богдан.

Про Нестора Махна, Шарля де Голля, Олеся Бердника, Джохара Дудаєва, Романа Шухевича [Текст] / Б. Логвиненко. - К. : Грані-Т, 2009. - 76 с.: іл. - (Серія "Життя видатних дітей").
Відомий український журналіст, а нині й письменник Богдан Логвиненко підготував для вас цікаві історії про дитинство п’яти незвичайних особистостей, які стали відомими у цілому світі.
Відомий український журналіст, а нині й письменник Богдан Логвиненко підготував для вас цікаві історії про дитинство п’яти незвичайних особистостей, які стали відомими у цілому світі.

Нестор Махно – неперевершений тактик ведення партизанської війни, ватажок загонів селян-повстанців, які діяли на Півдні України у роки Громадянської війни; Шарль де Ґолль – президент Франції, якого за масштабами діяльності порівнюють з Наполеоном; Олесь Бердник – видатний український письменник-фантаст, журналіст, актор; Джохар Дудаєв – чеченський військовий, державний та політичний діяч, перший президент Чеченської республіки Ічкерія; Роман Шухевич – головнокомандувач Української Повстанської Армії, один із найвпливовіших керівників Організації Український Націоналістів, Герой України.

Книга для допитливих мрійників та першовідкривачів.


Птіцин, Анатолій.

Анатолій Птіцин про Шолом-Алейхема, Януша Корчака, Фріца Крейслера, Миколу Лукаша, Матір Терезу [Текст] / А. Птіцин. - К. : Грані-Т, 2009. - 120 с. - (Серія "Життя видатних дітей").
Письменник Анатолій Птіцин розповість вам про дитинство людей, знаних у всьому світі. Погортавши сторінки цієї книги, ви зможете опинитися у великій родині маленького Шолом-Алейхема, який згодом стане самобутнім майстром слова; дізнатися таємницю першого кохання Януша Корчака, дитячого письменника та видатного педагога; разом з Фріцом Крейслером пограти на першому музичному інструменті, що його сам собі змайстрував майбутній композитор; разом з Миколою Лукашем втрапити в історію зі зникненням хлопчика та дізнатися, про що розповідав батько Аґнес Ґонджі своїй дочці, в майбутньому – Матері Терезі…Таранюк, Владислав.

Владислав Таранюк про Івана Пулюя, Василя Єрошенка, Василя Каразіна, Агатангела Кримського, Лазаря Заменгофа [Текст] / В. Таранюк. - К. : Грані-Т, 2009. - 88 с. - (Життя видатних дітей).
Іноді час несправедливий. Він стирає з пам’яті людської імена тих, хто своєю працею, талантом, геніальністю заслуговує на те, щоб його ім’я пам’ятали… Завдяки Владиславу Таранюкові ми зможемо пригадати тих, чиї імена, на жаль, пам’ятає небагато людей.

Іван Пулюй – винахідник; Василь Єрошенко – письменник, науковець; Василь Каразін – культурний і науковий діяч; Агатангел Кримський – поліглот, знавець понад півсотні мов; Лазар Заменґоф – «батько» Есперанто, – мови загальнолюдського спілкування…

Тож не забуваймо тих, хто, пройшовши крізь складні випробування, жив і творив задля нас, майбутніх поколінь.Жолдак, Богдан.

Про Карпа Соленика, Йосипа Тимченка, Івана Піддубного, Юрія Кондратюка, Миколу Лукаша [Текст] / Б. Жолдак. - К. : Грані-Т, 2009. - 125 с. - (Серія "Життя видатних дітей")
Цю книгу з серії «Життя видатних дітей» для маленьких розумників написав відомий прозаїк, сценарист та драматург Богдан Жолдак.

Читайте захоплюючі історії про дитинство Карпа Соленика – мандрівного актора, гру якого визнавав найкращою навіть Тарас Шевченко; Йосипа Тимченка – найпершого в світі винахідника кіна, який жив в Одесі; Івана Піддубного – найвидатнішого світового борця, шестикратного чемпіона світу, який змагався у надважкій категорії; Юрія Кондратюка – дивовижного винахідника, який був автором розрахунків польоту та висадки американців на Місяць; Миколу Лукаша – найкращого українського перекладача, який знав понад двадцять мов і перекладав найцінніші шедеври.

Книга для допитливих мрійників.
Лапікур, Валерій.

Валерій і Наталя Лапікури про Григорія Сковороду, Жана Анрі Фабра, Петра Котляревського, Івана Кожедуба, Михайла Остроградського [Текст] / В. Лапікур, Н. Лапікур. - К. : Грані-Т, 2008. - 120 с. - (Життя видатних дітей).
Разом з подружжям Валерія і Наталі Лапікурів ти вирушиш крізь час у дитинство п’ятьох неординарних та дуже цікавих особистостей.

Григорій Сковорода – мандрівник, філософ і вчитель, що й понині залишається для біографів та вчених-філософів таємницею, до кінця не розгаданою; Жан Анрі Фабр – французький вчений-ентомолог, який відкрив людству дивовижний світ комах; Петро Котляревський – видатний полководець, який уже в свої тринадцять років командував підрозділом гірських єгерів, а наприкінці життя мав безліч нагород і був кавалером трьох Георгіївських хрестів; Іван Кожедуб – тричі Герой Радянського Союзу, який вважається одним з найкращих асів-винищувачів в історії світової авіації; Михайло Остроградський – видатний український математик, роботи якого з алгебри, теорії ймовірності, варіаційного числення та теорії чисел знає весь світ.

Книга для розумників та знаттєлюбних першовідкривачів.


Олександр і Наталя Шевченки про Омара Хайяма, Грицька Чубая, Фредді Мерк'юрі, Джеймса Пола Маккартні, Стівена Спілберґа.- К.: Грані-Т, 2008,- 120 с., іл. (Серія «Життя видатних дітей»).
Наталка та Олександр Шевченки, молоде подружжя українських письменників, розкажуть Вам історії про дитинство п’яти всесвітньо відомих у історії світової культури особистостей.

Омар Хайям – видатний перський поет, астроном, фізик, математик, філософ; Грицько Чубай – колоритний український лірик-сімдесятник, перекладач; Фредді Мерк’юрі – відомий перський співак, музикант, художник; Стівен Спілберг – знаменитий американський режисер кассових Голівудських фільмів.

Книга для майбутніх переможців.


Яснов  Міхаїл. Життя видатних тварин. / М. Яснов; худож. М. Нименко. - К.: Грані-Т, 2008.- 128 с.: ілюстр.  
Книга видана українською і російською мовамиi. Людина інколи недооцінює значущість домашніх улюбленців. Адже саме вони роблять нас добрішими і людянішими. Властиві тваринам готовність до самопожертви і почуття обов’язку перетворюють їх на відданих та вірних друзів. В історії відомо безліч прикладів, коли звірі допомагали і рятували своїх друзів – людей. Кінь Буцефал, свідок походів Александра Македонського, все життя допомагав великому полководцю у битвах. Безіменні гуси, відчувши небезпеку, врятували Рим. Баррі, сенбернар, врятував солдата, жертвуючи власним життям. Ці та багато інших кмітливих і благородних тварин стали героями нашої книги. Є російськомовна версія.Гамбург, Л. Дитинство п’яти письменників Англії / Л.Гамбург ; пер. з рос. Н. Позняк ; худож. Н. Пастушенко. – К. : Грані – Т, 2008. – 112 с. : ілюстр.
Сучасний письменник, Леонід Гамбурґ, пропонує зустрітися із п’ятьма великими британськими письменниками, які навіть тоді, коли стали дорослими, залишалися в душі «вічними хлопчаками». Тобі розкажуть про різдвяних духів та дитинство Девіда Копперфільда, про піратів та Острів Скарбів, про мандрівку маленьких звіряток Темзою, про Мауґлі та манґуста Ріккі-Тіккі-Таві, про винуватців льотних аварій – ґремлінів. Знайомся: Чарльз Діккенс, Роберт Стівенсон, Кеннет Ґрехем, Редьярд Кіплінґ, Роальд Дал.

Книга для майбутніх письменників і шукачів пригод.


Гоффманн, Гайнріх.   Петер-Нечесаха [Текст] / Гайнріх Гоффманн ; пер. з нім. : А. Содомора ; [післямова : Б. Антоняк]. - К. : Грані-Т, 2007. - 35 с. : іл. кольор. Любі діти та батьки! Ви тримаєте в руках одну з найстаріших дитячих книжок. До вас цю чудову книжку прочитали вже мільйони дітей в усьому світі.  Написано її було ще 1845 року. Саме тоді німецький лікар Гайнріх Гоффманн вирішив написати не зовсім звичайну книжку. Незвичайну, бо її героями були аж ніяк не чемні, виховані дітки, які слухаються своїх батьків. Час і вам познайомитися з ними й дізнатися про їхні пригоди.
Надэмлинский, Алексей.  В дебрях одесской кухни [Текст] : [для мл. и сред. шк. возраста] / А. Надэмлинский ; худож. Е. Лоренсон. - К. : Грани-Т, 2007. - 152 с.: ил.  Внимание! Сегодня в дебрях одесской кухни состоится пир.
 Среди приглашенных Его Величество Куриное Яйцо и Его Превосходительство Борщ, господин Бычок и госпожа Тюлька, мадам Мидия и герр Форшмак, госпожа Курка с господином Бутербродом, а также господа овощи. Хочешь познакомиться с этими вкусными гостями и познать их рецепт популярности? Вход для интересных читателей свободен.
Приятного аппетита!
 Надэмлинский, Алексей     Дюжина баек Соломона ХII [ Текст] : повесть-сказка / Алексей Надэмлинский. - К. : Грани-Т, 2007 - .   Кн. 1. - 2007. - 95 с : ил.
Як ви гадаєте, чого не вистачало «для повного щастя» звичайній одеській родині, котра складається з двох доньок-зірвиголів, серйозного батька та матері, котра усе тримає під своїм контролем? Виявляється, їм не вистачало Соломона! Виявляється, їм не вистачало Соломона! Ні – не історичного царя. А балакучого папуги Соломона, котрий, як і належить справжньому одеситу, має відмінне почуття гумору і вміє красиво розповідати історії так, що важко відрізнити правду він каже чи вигадує… Будьте впевнені, у компанії цього унікального папуги не будуть сумувати ані дорослі, ні діти!  Все добре завжди повертається! Повернувся до нашої родини і вже відомий нам за книгою Олексія Надемлінського «Дюжина байок Соломона ХІІ» папуга. Та ще й надодачу зі здібністю вигадувати старі приказки на новий лад. В новій книзі чудового автора «Вурчання старого такса» на читача очікує нова порція веселих та повчальних байок про життя героїчного пса на прізвисько Такс. Чому героїчного? Як кажуть мудрі папуги: «Книга – джерело знань. Потрібно лише вчасно відкрити і прочитати!» Для тих, хто не читав книги «Дюжина байок Соломона ХІІ», рекомендуємо негайно зробити це, як кажуть в Одесі, аби не жалкувати.

Надэмлинский, Алексей     Ворчания старого такса: непедагог.повесть-сказка в 3-х частях с прологом и эпилогом/ Алексей Надэмлинский. - К. : Грани-Т, 2007. - 104 с : ил. – (Дюжина баек Соломона XII; Ч. 2) На рус. яз.
Все хорошое всегда возвращается! Вернулся к нашей семье и уже известный нам по книге Алексея Надэмлинский «Дюжина баек Соломона ХИИ» попугай. Да еще в придачу со способностью перерабатывать старые поговорки на новый лад. И как сказал отец веселого семейства: «Только после появления Соломона я понял, как скучно нам без него жилось». В новой книге замечательного автора Алексея Надэмлинский «Бурчание старого такса» на читателя ожидает новая порция веселых и поучительных баек о жизни героического пса по кличке Такс. Почему героического? Как говорят мудрые попугаи: «Книга - источник знаний. Нужно лишь вовремя открыть и прочитать! ». Для тех, кто не читал первой книги Алексея Надэмлинский «Дюжина баек Соломона ХИИ», рекомендуем незамедлительно сделать это, чтобы не жалеть, как говорят в Одессе. Книга для младшего и среднего школьного возраста.
Надэмлинский, Алексей.  Матильда-Мидия : непедагог. повесть-сказка в 3-х частях с прологом и эпилогом / Алексей Надэмлинский; Худож. Елена Коркищенко.– К. : Грани-Т, 2007.– 112 с. : ил.– (Дюжина баек Соломона XII; Ч. 3) На рус. яз.  Доки ви думали-гадали, що можна було б почитати всією сім'єю, Олексій Надемлінський вже приготував нову порцію пізнавальних і повчальних байок, на цей раз про пацючиху на прізвисько Матильда та її пригоди.Звичайно, ці байки йому підказав не хто інший як Соломон ХІІ. Цей дотепний папуга вирішив забезпечити гарним настроєм не одну родину, а для цього взявся писати книгу. «І книга ця про те, що в чудеса треба вірити і любити… а якщо вірити і любити, то будь-яке диво може відбутися».

 Зієдоніс, Імант. Кольорові казки [Текст] : для дітей мол. та серед. віку / І. Зієдоніс ; пер. з лат. М. Григорів ; худож. Н. Дойчева. - К. : Грані-Т, 2008. - 56 с.: іл. - (Серія "Сучасна дитяча проза"). 
Жити – це бачити неповторність кожного вечірнього присмерку і чути, що в кожної криниці своя луна. Так сказав народний поет Литви Імант Зієдоніс. І довів своєю творчістю, що ці слова - істина!  Читаючи його геніальні «Кольорові казки» в чудовому перекладі українського поета Михайла Григоріва, ви не раз і не двічі в цьому переконаєтеся. А тоді не раз і не двічі перечитуватимете їх - бо ж кожному хочеться ще і ще раз пережити доторк до вічності!


Махотін, Сєргєй. Страшна зброя [Текст] : веселі оповіді й казки / С. Махотін ; пер. І. Андрусяк ; худож. М. Бондаренко. - К. : Грані-Т, 2008. - 144 c.: іл. - (Серія "Сучасна дитяча проза").

Ви ніколи не переймалися питанням, чи закладає в мухи вуха, коли літак іде на посадку? А яка найстрашніша зброя, варта уваги міністра оборони, є в арсеналі кожної дівчинки?

У новій книжці російського письменника Сергія Махотіна ви прочитаєте кумедні історії про ці та інші пригоди сучасних дітей, наприклад, таких, як хлопчик-мотоцикл, якому доводилося прикидатися звичайним, бо його батьки хотіли, щоб він став архітектором.

 Дивно, але страшенно цікаво!

 Отож, не гайте часу, а беріть до рук книгу і поринайте у світ веселих оповідей і казок.
Ільченко О. Козак – король Крук : іроніч. казки / О. Ільченко ; худож. К. Лавро. – К.: Грані-Т, 2007.- 96 с.: ілюстр.  Уявляєте, є такий народ, для якого вівсяна каша – найулюбленіша страва! І якщо хтось її не з’їсть, вона образиться і блукатиме по всьому дому. А дракони бувають добрими і живуть у мирі та злагоді з людьми.

 Але ж і це ще не все! Існує країна, відома своїми ковбасками та апфельвайном. Здогадалися, про які країни йдеться? Якщо ні, запрошуємо вас у мандрівку іронічними казками Олеся Ільченка.

 Книга, яка перетворить читання на веселу подорож світом.Жан Медведь [Текст] : французские народные сказки в переводах Михаила Яснова / худож. Я. Коломийчук. - К. : Грани-Т, 2007. - 74 c.: ил.

Ця збірка казок про справжніх французьких королів і красунь-принцес, про самотнього дракона-романтика, який розмовляє французькою мовою, про шалене кохання і вірну дружбу.

Одним словом, казки не для найменших, а для тих, хто вже немало побачив казок на світі.

Переклав казки для цієї книги чудовий дитячий письменник і перекладач Михайло Яснов. Поспішай прочитати їх першим і потрапити до нової казки.


Карнавал животных [Текст] : французские народные сказки в переводах Михаила Яснова / худож. С. Сова. - К. : Грани-Т, 2007. - 80 c.: ил.
Ці казки записані зі слів старих оповідачів, які пам'ятали давні-давні часи, коли ще тварини уміли говорити, а з людьми траплялися різні незвичайні історії.

У цій книжці зібрані французькі народні казки. У них, як правило, не так вже й багато усілякого чаклунства – наші герої справляються з труднощами, що випали на їх долю, завдяки власній кмітливості та наполегливості. Звичайно, ми можемо посміятися над невдахами, боягузами і дурнями. Проте зможемо й порадіти, коли дізнаємося про добрий чи благородний вчинок героя.


Награда за лучшие яблоки [Текст] : французские народные сказки / пер. с фр. М. Яснов. - К. : Грани-Т, 2007. - 80 c.: ил.

Скажіть, будь ласка, де можна зустріти вії, що розмовляють, побачити воду, яка танцює, почути птаха, котрий говорить лише правду, та ще й зуміти отримати пів-королівства в нагороду за найкращі яблука?

Усі ці чудеса вигадали у Франції, для того, щоб покарати зло і допомогти правді перемогти – хоча б у казці.

Це ще більш цікаво тим, що переклав для нас французькі народні казки  чудовий дитячий письменник Михаїл Яснов – а він вміє дивувати.Волосевич І. Про Хлопчика [Текст] : [для дітей дошк. і мол. шк. віку] / І. Волосевич ; худож. Я. Роздобудько. - К. : Грані-Т, 2008. - 80 c.: іл. - (Серія "Сучасна дитяча проза")

Ти вже виріс, мій хлопчику? Тобі не терпиться стати зовсім-зовсім дорослим? Що ж – тоді починай!

Читаючи дебютну книжку молодої, але направду талановитої письменниці Інни Волосевич «Про Хлопчика», ти дорослішатимеш разом із її героєм. Бо дорослішати – це пізнавати життя в найрізноманітніших його проявах.

 Як приємних, так і не дуже…

 Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.
Куклін, Валєрій. Місячний Дракон [Текст] / В. Куклін ; пер. І. Андрусяк ; худож. Н. Яценко. - К. : Грані-Т, 2008. - 80 c. - (Серія "Сучасна дитяча проза").  
Ви впевнені, що всі дракони вимерли ще за лицарських часів, або ж ви вважаєте, що їх взагалі ніколи не існувало? Помиляєтеся!На краю Заповітної галявини живе дуже симпатичний Дракон, схожий на величезного барвистого метелика. Споживає він винятково місячне сяйво і надзвичайно популярний у жінок, які до нестями в нього закохані.Сам Дракон мав нещастя закохатися в жадібну і примхливу Принцесу, яка ніскілечки його не кохала і примушувала виконувати всі її безглузді забаганки.

На кого перетворюються злі принцеси, які не можуть зрозуміти силу справжнього почуття – маєте змогу дізнатися про це з книги Валєрія Кукліна «Місячний Дракон».
Григорук, А. Волелюбний вітер / А. Григорук. – К.: Грані-Т, 2008. – 56 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза)
Якщо ти полюбляєш подорожувати, то повинен знати, що мандрувати в далекі казкові краї краще з Вітром, але не звичайним, а Волелюбним. Адже він літав за море та гори, де зустрічав дивовижних звірів і цікавих людей, бував у будиночку Діда Мороза, подорожував разом із цьвіріньчиком і навіть бачив котів-вегетаріанців, які вирощують на своєму городі овочі. Вирушай разом із ним у подорож – і ти побачиш усе на власні очі. 
Енде, М. Джим Ґудзик і машиніст Лукас: повість / Міхаель Енде. – К.: Грані-Т, 2010. – 292 с.: іл.

 Якщо поштар приніс на ваш острів посилку невідь від кого, адресовану бозна-кому, і в тій посилці виявилося... маленьке чорне немовля – це означає, що почалися пригоди. Отож, машиніст Лукас, його паротяжиха Емма та спритний хлопчина Джим Ґудзик, який і був тим маленьким чорним немовлям, але вже встиг трохи підрости, віддаються пригодам сповна. Вони мусять здолати непрохідні гори з численними пастками, знайти шлях через пустелю, повну міражів, подружитися з ніби-велетнем і напівдраконом – а навіщо, як ви гадаєте? Звісно ж, для того, щоб звільнити викрадену принцесу! Читайте повість культового письменника Міхаеля Енде, яка вперше принесла йому любов читачів та світову славу. А переклав її для Вас та Ваших дітей українською Ігор Андрущенко.Воскресенская, Н. Властелин Страны Желаний: [повесть-сказка: для мл. и сред. шк. возраста] / Н. Воскресенськая. – К: Грані-Т, 2007. – 112.с 
Книга видана російською мовою. Захоплива історія про пошуки Країни Бажань, у якій всі мрії стають реальністю. Чарівники і чаклуни, дракони, ельфи, феї, гноми та інші казкові народи щосили намагаються знайти чарівний браслет, який відкриває двері в казкову країну. 

На шляху до своєї мрії їх чекає багато випробувань і розчарувань. Тільки ті, хто прагне використати браслет у добрих цілях, гідні познайомитися з королем Бовдуром і отримати від нього все, про що мріяли. Книга для тих, хто мріє і хоче знайти чарівну Країну Бажань.Воскресенська Н. Последнее желание короля [Текст] : ужасно смешная история / Нина Воскресенська . - К. : Грани-Т, 2007. - 216 с. : ил.

Росiйскомовна книга. Те, що легко дістається, так само легко і втрачається. Ось і герої цієї захопливої історії втратили можливість користуватися магією, адже вони звикли отримувати все, чого тільки забажають, без зусиль.  Країни Бажань більше нема, але вибори хранителя чарівного світу відбудуться. Хто стане новим королем, і які пригоди чекають на гнома Грюка, його дружину фею Ену, відьом Явдоху і Секлету, драконів та інших казкових істот?  Надзвичайно смішна книга для хлопчиків та дівчаток.Макаров, Олександр. Курс юного антиквара [Текст] : [для дітей серед. та ст. шк. віку] / О. Макаров ; пер. Л. Кононович. - К. : Грані-Т, 2009. - 72 c.: іл.

Усі ми трохи колекціонери і часто зберігаємо предмети, що перейшли нам у спадок або ж нагадують про якусь подію. Поза тим, що ці речі дорогі нам як пам’ять, вони ще й гарні. Кожна з них несе неповторний відгук минулого, а деколи має й досить відчутну матеріальну цінність.

Автор понад сорок років займається колекціонуванням. Його фахові публікації в газетах та журналах користуються великим успіхом у читачів.

Такі книжки, як ця, ще не випускалися. В ній висвітлюється чимало питань і тем колекціонування, про які у нас взагалі немає літератури. До того ж антиквари – люди потайні. Ті, хто багато знає про колекціонування, вважають, що краще тримати свої секрети в таємниці.

Макаров, Олександр. Монети з дідусевої скриньки [Текст] : науково-пізнавальна повість: [для серед. та ст. шк. віку] / О. Макаров ; пер. Л. Кононович ; худож. Т. Єгорова. - К. : Грані-Т, 2010. - 78 с.: іл. 

Вірите, що гроші можуть бути завбільшки з кам’яну скелю, а Атлантида, ймовірно, розташовувалася у Чорному морі? Звідки ж родом монети з дідусевої скриньки? Захоплива подорож в екзотичні країни світу, знайомство з їхніми звичаями та традиціями допоможуть вам це з’ясувати.

А ще ви дізнаєтеся, що таке каурі, де найбільший у світі храм, чому папуаси назвали Миклухо-Маклая Чоловіком із Місяця.

Ці та багато інших неймовірних відкриттів очікують допитливих дослідників у науково-пізнавальній повісті «Монети з дідусевої скриньки» письменника та журналіста Олександра Макарова, якого ви, напевне, вже знаєте за книгою нашого видавництва «Курс юного антиквара».


Грін, О. Червоні вітрила: повість / Олександр Грін. – К.: Грані-Т, 2007. – 96 с.

 Усі знають романтичну історію про червоні вітрила. Справжні, ніжні почуття, мрії і переконання, що в світі є місце для дива і доброти, несуть крізь усе життя герої повісті Олександра Гріна. Вперше перекладена українською мовою , книга дозволить знову пережити події, які трапились в невеличкому містечку Каперна: ще раз поспівчувати маленькій Ассоль, перейнятися мужністю капітана Грея і переконатись, що і в сьогоднішньому житті обов’язково знайдуться мрії, які збуваються.


 Олександр Денисенко. Межник, або Всесвітнє свавілля. Ч.1. На грані світла й тіні: повість. — К.: Гранi-Т, 2010. — 176 с., iл.

У видимому світі світле неможливе без темного. І той, хто бачить межу між світлозорим і посутенілим і готовий нею іти, приведе тебе, юний читальнику, до Світіні — світа над світом.

 Тільки там чекають на тебе дива, у які варто повірити, бо в них ховається істина. Тільки там ти дізнаєшся, хто такий Межник і кого він повинен збороти, щоб не згасло світло і не вмерла темрява. Перед тобою перша з чотирьох історій «На грані світла і тіні» роману-фентезі «Межник або всесвітнє свавілля».


 Арєнєв, Володимир.   Зобразіть мені рай [Текст] : [для серед. та старш. шк. віку] / Володимир Арєнєв ; [худож. : С. Сова]. - К. : Грані-Т, 2009. - 144 с. : іл. - (Українська майстерня фантастики).
Фантастика починається не в космічному кораблі й не на незвіданих планетах. Вона починається просто за нашими вікнами, вона поряд… І для того, аби стати свідком незвичайних подій, потрібно лише вчасно обернутися, звернути увагу, придивитися…

Один рух, один погляд – і світ готовий вивернутися й показати тобі всі таємниці життя… Якщо Ви готові до цього, тоді Вам варто прочитати книгу молодого (але вже досвідченого) письменника Володимира Арєнєва. Хтозна, – можливо, саме ця книга стане для Вас тією точкою відліку, після якої починається неймовірне?..


Дяченки Марина та Сергій. Крило; Підземний вітер ; Господар колодязів ; Вітрильний птах / М. Ю. Дяченко, С. С. Дяченко. – К. : Грані-Т, 2008. – 232 с. – (Укр. майстерня фантаст.).

Кожного дня ми задумуємося над безліччю загадок життя, знаходимо власні відповіді, а потім виявляємо: нерозгаданого стало ще більше.

Твори Марини та Сергія Дяченків вражають дивними переплетіннями часу і простору в яких живе істота, непідвладна правилам великого міста-мурашника… Можливо, ані минулого, ані майбутнього справді не існує – вони творяться зараз, щомиті. А на допомогу людям, які не можуть здолати перешкоди через слабкість духу, приходить актор, що може зіграти будь-яку роль та змінити життя.


Кононович, Леонід Григорович Пекельний звіздар [Текст] : [повість : для серед. та ст. шк. віку] / Л. Кононович; худож. І. Мохова. - К. : Грані-Т, 2008. - 152 с. : ілюстр.

Девятирічний Івась, син козака, волею долі виявляється втягненим у тисячолітнє протистояння Добра і Зла.

Саме він має стати на заваді прибічникам Чорнобога і врятувати Україну. На допомогу йому приходять відчайдушні козаки, добрі чарівники і навіть сам леґендарний Мамай.

Та чи зможе хлопець знайти ключ до перемоги? Адже протистоїть йому загадковий звіздар, який очолює темні сили…

Лапікура, Валерій. Чарівна брама [Текст] : [повість-фентезі: для серед. та старш. шк. віку] / Валерій та Наталя Лапікури ; [худож. : Т. Єгорова]. - К. : Грані-Т, 2008. - 183 с. : іл.

Не лише діти, а й дорослі часом бувають непередбачуваними. Отак і подружжя тележурналістів, політологів, аналітиків Валерій і Наталя Лапікури: раптом на рівному місці взяли та й написали повість-фентезі «Чарівна брама». Спершу журнальний варіант, який протягом року друкувався в журналі «Барвінок», а згодом — і повну версію.

І нехай вас не дивує, що ідея «Брами» виникла під артобстрілом на боснійських фронтах Першої Балканської війни, куди Лапікурів привела їхня журналістська доля, що деякі персонажі схожі на їхніх рідних дідусів і бабусь, а українське село з паралельного світу — на те, де пройшли найщасливіші роки їхнього, авторів, дитинства.

І нехай вас не дивує, що багатство, розмаїття і доброта героїв української міфології не поступається навіть всесвітньо відомому світові Толкіна. Як казав один із героїв лапікурівських повістей, чи ми не українці?

Святослав Логінов. Билиця про казкового звіра [Текст] : [для серед. та ст. шк. віку] / Святослав Логінов. - К. : Грані-Т, 2009. - 128 с. : іл. - (Українська майстерня фантастики).

Відтепер фантастика Святослава Лоґінова доступна і українському читачеві. Невідоме чекає на тебе, досліднику світів! Дракони і єдинороги будуть ходити повз тебе; лицарі гримітимуть зброєю, а чаклуни робитимуть магічні паси в лічених сантиметрах від твого обличчя... Несподівані повороти сюжету, драматизм та розмірковування на вічну тему добра і зла не залишать байдужим найвимогливішого прихильника фентезійного жанру.

Олді, Генрі Лайон. Розповіді очевидців, або архів нагляду сімох : [для серед. та ст. шк. віку] / Г. Л. Олді ; пер. з рос. І. М. Андрусяк, худ. Я. Коломійчук. – К. : Грані-Т, 2008. – 160 с.: іл. – (Українська майстерня фантастики).

У світі шкідників – усе точнісінько так само, як і в звичайному. Та лише доти, доки не розкриються «воронячі баньки», або засмокче мановорот, або станеться якась інша приключка.

І тоді починаються пригоди – іноді кумедні, часом дивовижні, але неодмінно повчальні й хвацько виписані справжніми майстрами жанру фентезі.

Бо шкідництво – це, як не крути, дар. Такий самий цікавущий, як і письменницький дар харків’ян Олега Ладиженського і Дмитра Громова, які прибрали собі ефектний псевдонім Генрі Лайон Олді.

Соколян, Марина. Вежі та підземелля [Текст]: притча-фобія : [для серед. та ст. шк. віку] / Марина Соколян. - К. : Грані-Т, 2008. - 168 с. : іл. - (Українська майстерня фантастики).

Перед нами світ Середньовіччя. У ньому надія є гріхом, воля – поза законом, а любов давно замінена хіттю. Жорстокість тут є нормою, а смерть – повсякденне явище.

 Анджа – простий кріпак – серв. У нього немає права навіть сподіватися на інше життя, проте доля вирішує інакше. Та чи зможе він скористатися цим шансом? Чи зможе прийти з Підземелля Ненависті до Вежі Любові?


Мебс, Гудрун.     Я-бо знаю, де висить ключ [Текст] : [повість] / Гудрун Мебс ; [пер. з нім. : Ігор Андрущенко ; худож. : Я. Коломійчук]. - К. : Грані-Т, 2009. - 96 с. : іл.

Як вдало він усе провернув! Просто клас! Мама поїхала у своїх справах, а Роберт не пішов у жоден табір - хай їх грець, отим таборам! Він повернувся додому, в такий любий будиночок у затінку олив, і тепер кілька днів, аж кілька днів буде сам-саміський - великий Роберт, мудрий Роберт, Роберт-герой! Ще б пак: він-бо знає, де висить ключ... Ось лише справа в тому, що води залишилась усього пляшка, та й їжі не густо. І ні тобі віконниць прочинити, ні з дому висунутися - маленькі-бо діти не можуть бути самі... Із такими серйозними проблемами стикається герой психологічної повісті німецького письменника Гудруна Мебса. І йому успішно вдається з ними впоратися - завдяки допомозі друга. А ти б упорався?Сто краєвидів малювали хмари [Текст] : [зб. поезій / пер. з яп. : І. Бондаренко ; авт. комент. : Д. Купко ; грав. : К. Хокусай ; худож. : В. Гукайло]. - К. : Грані-Т, 2007. - 48 с. : іл.

Київський художник Віктор Гукайло, який відібрав для цієї збірки поезії, перекладені з японської Іваном Бондаренком, вирішив проілюструвати їх способом «непрямого цитування».

До фрагментів гравюр Хокусая він делікатно додав власних зображень. І скомпонував їх так, аби поєднання сучасного та класичного створювало враження продовженої розмови про найважливіші почуття.


Серія "Образ доброчинності/Образ добродетели" -  К.:-Т, 2008. - 64с.,іл. 
Життя святих – скарбниця яскравих прикладів мудрих рішень, сміливих, милосердних, добрих вчинків, здатних змінювати людину і примножувати світло навколо неї.
Моральні цінності, які дійшли до нас крізь віки, не втрачають актуальності й сьогодні, а їхні носії стають для нас справжніми прикладами доброчесності.

Серія "Образ доброчинності/Образ добродетели" -К.:Грані-Т, 2009. -64с.,іл.
Життя святих – скарбниця яскравих прикладів мудрих рішень, сміливих, милосердних, добрих вчинків, здатних змінювати людину і примножувати світло навколо неї.
Моральні цінності, які дійшли до нас крізь віки, не втрачають актуальності й сьогодні, а їхні носії стають для нас справжніми прикладами доброчесності.НАДІЙШЛИ У І КВАРТАЛІ 2014 РОКУ


 Сорока, Ю. В.  Дмитро Байда-Вишневецький / Юрій Сорока. — К.: Золоті ворота, 2013. — 120 с.
 Дмитро Байда-Вишневецький — славетний козацький лицар, визначний полководець, який на початку 1550-х років заснував фортецю на острові Мала Хортиця на Дніпрі, згуртував навколо неї козаків і цим поклав початок Запорозькій Січі. Про його хоробрість і талант воїна складалися легенди. В українській народотворчості ці легенди перетворилися на широковідому думу про козака Байду, що уособлював і козацькі вольності, і войовничий дух, і нечуваний героїзм у боротьбі з ворогом.


Сорока, Ю. В. Бій під Крутами / Юрій Сорока. — К.: Золоті Ворота, 2013. — 120 с.
  29 січня 1918 року поблизу селища Крути на відстані 130 км від Києва відбувся жорстокий, нерівний бій між чотиритисячним військом більшовиків та трьомастами українськими юнкерами, студентами і гімназистами, що обороняли підступи до Києва. Більшість юнаків не мали ніякої військової підготовки, були погано озброєні, але стояли на смерть, захищаючи свободу молодої Української держави. Українці відбили кілька атак, під час яких зазнали значних втрат. У перебігу військових дій цей бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.


  Сорока, Ю. В. Брестська унія / Юрій Сорока. — К.: Золоті Ворота, 2013. —119 с.
 Наприкінці XVI століття Річ Посполита, спрямована рукою Ватикану, оприлюднила проект злуки католицької і православної церков, який був реалізований 1596 року у Бресті й отримав назву Брестської унії. Однак впровадження унії із самого початку зазнало протесту і опору не тільки з боку православного духовенства, але й значної частини українського народу, насамперед селянства і козацтва, бо православна віра відігравала цементуючу роль в духовному та суспільному житті, що сприяло збереженню національної самобутності українців.


Кокотюха, А. А. Леонід Кравчук / Андрій Кокотюха. — К.: Укрвидавполіграфія», 2013. — 128 с.
 Леонід Кравчук — невід'ємна частина історії нашої країни. Не тільки тому що він — перший президент сучасної незалежної України, обраний українським народом. Не тільки тому що з його ім'ям нерозривно пов’язане прийняття Акта проголошення незалежності нашої держави. Його досі по праву вважають одним із найбільш професійних, гнучких та виважених політиків за всю історію сучасної України. Постать Леоніда Кравчука викликає неабиякий інтерес завдяки неоднозначності та непересічності цієї особистості. Є якийсь секрет його легендарної неординарності. Але все ж пригадаймо Фрідріха Ніцше, який стверджував, що завжди величним для історії є той, хто задав напрямок. Усвідомлює це і сам Леонід Макарович, який в одному із своїх постпрезидентських інтерв’ю наголосив, що усі його наступники на президентській посаді «лише продовжуватимуть робити те, що розпочав я. Добре чи погано, але лише продовжуватимуть».


        Тагліна, Ю. С. Михайло Грушевський / Юлія Тагліна. — К.: КЕТС, 2013. — 128 с.
   Михайло Грушевський (1866—1934) є однією з головних постатей українського національного самоствердження в новітній історії України.
 Видатний вчений і суспільно-політичний діяч, він створив 10-томну «Історію України-Руси» — першу повну історію України, таким чином перевершивши навіть таких своїх видатних попередників, як Костомаров, Куліш, Драгоманов, Антонович.
  Але Грушевський не тільки писав історичні праці, він сам творив історію: 1917 року став на чолі нової Української держави — його було обрано головою Центральної Ради (1917—1918), яка в 1918 році проголосила Українську Народну Республіку (УНР). Завдяки цьому світ дізнався, що на землі існує Українська держава, президентом якої і був M. С. Грушевський.


     Савченко, В. А. Павло Скоропадський / Віктор Савченко. — Харків: ПЕТ, 2013. — 128 с.
   Павло Скоропадський (1873—1945) — останній гетьман України, діяльність якого пов’язана з бурхливими подіями епохи громадянської війни. Лев Троцький називав його українським Бонапартом, генерал Денікін — другим Мазепою. Ким же він був насправді? Відповідь на це запитання допоможе знайти книжка, при написанні якої автор використав архівні матеріали, документальні джерела, спогади учасників подій.    Тома, Л. В. Петро Конашевич Сагайдачний / Леонід Тома. — Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013. — 119 с.
  Петро Конашевич Сагайдачний (1570—1622) увійшов в історію як один з найвизначніших козацьких гетьманів Війська Запорозького, видатний полководець, державний діяч, дипломат, захисник української культури і духовності. Завдяки його діяльності козацьке військо перетворилося на регулярне військове формування. Перемоги Сагайдачного в походах до Криму і Туреччини сприяли зростанню міжнародного значення українського козацтва. Визначну роль відігравав гетьман і в Хотинській війні 1620—1621 років. Під час Хотинської битви Сагайдачний очолював 40-тисячне козацьке військо. Перемога в ній зупинила наступ Османської імперії на Європу. І в цьому неперевершена заслуга Петра Конашевича Сагайдачного — звитяжного лицаря, котрий завжди був «готовий ойчизні служити, за вольность її і свій живот положити».


 Лазарук, М. Я. Микола Вінграновський: Степовий Сварог: есе про незабутні мандри Україною з Миколою Вінграновським / Мирослав Лазарчук. — Харків: ПЕТ, 2013. — 192 с.
 Микола Степанович Вінграновський (1936—2004) — видатний український поет, прозаїк, актор і кінорежисер, один з кращих учнів Олександра Довженка, автор поетичних збірок і повістей (Державна премія УРСР ім. Т. Г. Шевченка 1984 року) — у далекі шістдесяті минулого століття благодатним вихором увірвався в українську літературу і крізь усе життя проніс дух українства, вписавши у національну скарбницю безцінним даром Любов’ю освячене Слово.       
   Лунін, C. І.  Іван Самойлович / Сергій Лунін. — Харків: ПЕТ, 2013. — 128 с.
    Гетьман Іван Самойлович — значна постать в історії України, людина, яка протягом п’ятнадцяти років була володарем Лівобережжя і зупинилася за крок од відновлення держави Богдана Хмельницького. Його доля добре ілюструє характерні тенденції української історії тієї доби, а особистість, що сполучає в собі позитивні і негативні риси, дозволяє побачити в ньому типовий портрет українського політика XVII століття. 


    Панасенко, Т. М. Марко Вовчок / Тетяна Панасенко. — К.: Укрвидавполіграфія», 2013. — 128 с.
    Марко Вовчок (Марія Олександрівна Вілінська; 1833—1907) — складна, суперечлива й загадкова постать в історії культури, причому не тільки української та російської, бо діяльність її охоплює майже всю Європу. Жінка з чоловічим псевдонімом; росіянка за походженням, для якої Україна стала другою батьківщиною і яка багато творів написала українською мовою; письменниця, що успішно займалася перекладацькою й видавничою діяльністю; не красуня, однак вражала й захоплювала багатьох талановитих чоловіків блискучим розумом, глибокими знаннями, внутрішньою силою, неординарна, енергійна, обдарована людина... Марка Вовчка справедливо називають літературною донькою Т. Шевченка. 


Рощина, H. Роксолана / Наталія Рощина. — Харків: Антологія, 2013. —128с.
 Вона була полонянкою, а стала султаншею. Була безправною рабинею, а стала вершителькою доль, могутньою правителькою, володаркою Сходу. Ім'я її — Роксолана. Історія цієї дивовижної жінки вражає: варто лише уявити, який шлях подолала юна українська дівчина від невільниці в гаремі турецького султана до його улюбленої дружини. Ще більш неймовірним здається її сходження на султанський трон. Чи тільки розум і врода були її зброєю? Звісно ж, ні. Воля і сила духу піднесли Роксолану на вершину, й вона залишилася там у всій своїй величі — надзвичайна жінка, частинка нашої історії.


      Савченко, В. А. Нестор Махно / Віктор Савченко. — Х.: ПЕТ, 2013. — 128 с.
   Махно — видатна особистість, лідер анархістського руху на Україні, якого радянська пропаганда називала бандитом, а справу його замовчувала. Зараз Нестора Махна порівнюють з Робін Гудом, Спартаком, «товаришем Че». Виходець з найбіднішого селянства, він у 29 років зумів зібрати під прапором анархії 100-тисячну армію і почав створювати на південному сході України анархістське суспільство — трудову федерацію, яка проіснувала 100 днів під постійними ударами білих і червоних.
     Ким же був Махно у реальному житті? На це питання і дає відповідь книга В. Савченка, що присвячена одному з найвідоміших українців XXсторіччя. 


    
   Т. Шевченко: невідомі сторінки життя: / авт.-упоряд. Л. Цуріка. -К.: АВІАЗ, 2013. - 72 с.: іл.

 Тарас Шевченко - видатний український поет, прозаїк. Драматург, художник, політичний і громадський діяч. Шевченко був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені народу. Життєвий шлях носив його по Україні, Росії,Європі. Але в нього було одне «кохання та пристрасть» рідна Україна...

   Тома, Л. В.  Микола Гоголь / Леонід Тома. — Харків: Антологія, 2013. — 128 с.
 Про Миколу Гоголя як про великого російського письменника,-культурного і громадського діяча сказано і написано дуже багато. Жоден з російських письменників, що визначають лице російської літератури, не оминув його впливу. Гоголь став улюбленим письменником і володарем душ мільйонів людей на планеті. Тому і треба сказати про «українського Гоголя», про першооснову його душі. Великий російський письменник М. В. Гоголь є, на думку багатьох дослідників і літературознавців, найбільш виразним представником української школи в російській літературі. Отже, можемо говорити про нього і як про українського письменника, бо українська тематика творів Гоголя — це невід’ємна частина його творчої особистості. Він — один з кращих виразників української ментальності. У його творах найбільш повно і яскраво відтворилися риси українського національного характеру.


         
   Гоголь. Містика та реальність / авт.-упоряд. Л. Цуріка. - К.: АВІАЗ, 2013. - 128 с.: іл.
     Про життя Миколу Васильовича Гоголя написано багато, але не так часто пишуть про його любов до України. Можливо це обумовлено тим , що не тільки Україна, а й Росія та Польща вважають своїм народним надбанням. Але давайте заглянемо в його творчу спадщину!...


         
    Роздобудько, І. Арсен: повість: [для середн. шк. віку] / Ірен Роздобудько. 2-ге вид., без змін. — К.: Грані-Т, 2013, — 224 с.
   13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі — це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати — особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати — образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка «забрала» в нього тата; чимало дізнатись — адже історія його роду стала «візитівкою» цілого села. А головне — Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди...
 Нова повість відомої письменниці Ірен Роздобудько розповідає про дорослішання, життєво важливі трансформації в свідомості й пошук моральних орієнтирів у житті.


    Ізбаш, О. Військо Даждьбога: казки та легенди про героїв, богів, духів давніх слов’ян / Олекса Ізбаш; худ. Я. Кернер-Вернер - К.: АВІАЗ, 2013.- 164 с.: іл.
     Давні слов’яни – язичники вірили , що на небесах живуть боги, які кенрують світом. На землі поміж людей є герої . якими опікуються небесні боги . а увесь навколишній світ населений духами природи. Добрими і злими. Вони були певні того . що сама природа – жива , що дерева , струмки ,камені , кожна травиночка- билиночка мають душу, думають і розмовляють , як і люди. Боги ж стоять на чолі всього, правлять …    Радушинська, О. Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика-міліціонера: для мол. та серед. шк. віку / Оксана Радушинська; іл. Р. Скиби. - Львів: Вид.-цтво Старого Лева, 2013. - 82 с.: іл.
   Чи дозволено дітям робити усе-усе, що заманеться, незважаючи на закони і правила, якими користаються дорослі? Які вчинки дітей можуть спричинити халепу і що потрібно робити, аби уникнути неприємностей вдома, на вулиці, у школі чи у відносинах зі знайомими і незнайомими людьми? Відповіді на ці та багато інших запитань читачі знайдуть, потоваришувавши зі Славком Хоробриком — звичайнісіньким сучасним хлопчиком, котрий мріє стати міліціонером. І, можливо, у його пригодах хтось навіть упізнає себе...Есаулов, О. Ю. Антивірус / Олександр Есаулов. - Луцьк: Волин. обл. друкарня, 2013. - 208 с.
  Сергійко, який невдало грав у комп’ютерну гру -Побудуй Глюк-ландію», запрошений блазнем Великого Процесора на ім’я Дроник на гостину до Заекрання. З бажання Великого Процесора несподівано для самого себе Сергійко стає королем Глюкландії. І ось тут починаються справжні випробування: на країну нападають степняки. Що робити? Адже війна - це жертви з обох сторін. Який вихід з цієї складної ситуації знайде новий король Глюкландії? Чи зможуть допомогти йому друзі?..  Есаулов, О. Ю. Таємниця Великого Сканера / Олександр Есаулов. - Луцьк: Волин. обл. друкарня, 2013. - 144 с.
      Великий Процесор отримує сигнал «БОБ» з далекої планети Ц. Експедиція, до складу якої ввійшла донька Великого Процесора принцеса Інформа, зникає. Хто може відправитися у далеку подорож? Адже треба не лише знайти експедицію, що зникла, а й допомогти мешканцям планети. А тут ще Рикпет з друзями теж зникають. Отака от халепа... Що ж робити? Для Великого Процесора залишається остання надія - Сергійко. І Сергійко починає діяти... Дереш, Л. Миротворець: повісті та оповідання / Любко Дереш. - Львів: Кальварія, 2013. - 196 с.
 Нова книжка молодого українського письменника складається з двох повістей та оповідання. Перед нами постає зовсім несподіваний і трохи загадковий Любко Дереш...
 Так, це дуже дивна історія, сумна та загадкова... Вона не має ані свідків, ані спостерігачів, але ж звідкись ми її знаємо. Що насправді спричинило дивовижне перетворення молодого аспіранта Віденського університету, лінґвіста, безтурботного молодика Стефана Лянґе, що занурило його у чужу долю, піднесло аж до самого Бога, а відтоді призвело до його кінця чи-то початку? Ігнатова Ната. Доторкнутися до небес /Н.Ігнатова.-Донецьк : ПП КД Проспект- Прес,2013.-416с.
  У книзі «Доторкнутися до небес» читач знову зустрінеться з героями , яких інколи поблажливо називають диваками. Вони різні – кожен зі своїми надіями, переконаннями та прагненнями. Але цих молодих людей поєднує особливе сприймання світу через призму добра і справедливості, Для них дружба_ це не лишень пісні під гітару у зоряну ніч чи прогулянки під літнім дощем, це, в . в першу чергу, здатність прийти на допомогу, не роздумуючи , а ще – порадіти чиємусь щастю, навіть якщо власне серце розривається від болю.
Книга адресована широкому колу читачів , котрі певні, що навіть у сучасному ритмі життя є місце справжнім почуттям.     Іваничук Роман. Торговиця: роман/ Р.І. Іваничук. -  Харків: Фоліо, 2013. – 220с.
  У новій книзі Романа Іваничука розкрито історію того, що пережило покоління автора від 30-х років минулого століття під час польської та радянської окупацій, розказано про здобуття довгожданої Незалежності.
Описано духовне й політичне життя маленького містечка Коломия. Герої твору — українці, що одружувалися чи "водилися" з поляками або з євреями.
 Книга просякнута коломийською колоритністю, цікава та оптимістична.
 Автор зобразив "живі" діалоги, правдиві ситуації, що дає змогу читачам дізнатися, "як то воно було тоді жити"...   Володимир Діброва. Чайні замальовки: оповідання / Передмова С. Іванюка. – К.: «Пульсари», 2012. – 196 с.
 Збірка «Чайні замальовки» складається з дванадцяти оповідань. Усі вони написані від першої особи, але за цим «я» стоять персонажі різного віку, професій та життєвих обставин. Їх об’єднує те, що всі вони – українці, які опинилися в Америці. Зміна перспективи не могла не вплинути на їхню поведінку, погляди й смаки, але певні базові риси й проблеми так і лишилися з ними. Дія більшості оповідань відбувається в Америці та Україні.  Чумак, І. В. Житейські пригоди та химери-нагоди Степанка і Стасика: повість майже фантастична, але близька до реальності / Іван Чумак; худ. К. Міщук. — К.: Юніверс, 2013. — 56 с.
   Добре відомий в Україні поет і прозаїк Іван Чумак написав і видав чимало книг, — зокрема поетичних збірок (“Пшеничний місяць”, “Материнство землі”, “А що таке любов?”, “Калинова мелодія” та інші), а також повістей та оповідань (“Слід золотого обозу”, “В людей питайтеся”, “Танцювали вдови польку”, “На відстані пам’яті” та інші). Він - лауреат літературної премії імені І. Нечуя-Левицького, в котрого, безперечно, вчився змальовувати людські характери, життєві події.Чимало написано Іваном Чумаком цікавих творів і для дітей. Ця ж нова його повість “Житейські пригоди та химери-нагоди Степанка і Стасика”, безперечно, зацікавить сучасних школярів. Та й багатьох з дорослих читачів, певно, також...


 Малик, Г. М. Злочинці з паралельного світу-2: фантастична повість: [для дітей сер. шк. віку] / Галина Малик; худож. С. Храпов. - Львів: Світ, 2011. - 96 с.: іл. - (Молодий світ України).
 Фантастична повість Галини Малик “Злочинці з паралельного світу — 2” є захоплюючим продовженням першої книги з такою ж назвою, яка вийшла друком у видавництві “Світ" 2001 року. Після опублікування журнальної версії першої книги у часописі “Барвінок” повість була визнана кращим твором 1997 року і нагороджена Міжнародною премією Степана Феденка (США). Крім цього, у 2003 р.
     Галина Малик стала лауреатом премії ім. Лесі Українки.Напружений сюжет другої книги веде нас шляхами безпритульного хлопчика Хроні, який сподівається знайти своїх батьків. Вірний друг хлопчика пес Рекс, чеченець Джохар, мудрий ворон Гай, “крутий" кіт Рата, підла потвора Чмак, — ось далеко не повний перелік персонажів, з якими доля зводить Хроню у його поневіряннях. Хоча завершення цієї історії ще попереду, так хочеться вірити у перемогу справедливості та добра...


        Мустафін, О. Р. Справжня історія Стародавнього світу / Олексій Мустафін. — Харків: Бібколектор, 2013. — 349 с.: іл.
  «Справжня історія Стародавнього світу» — це не просто книжка про події, що відбувалися тисячі років тому. На відміну від шкільних підручників, в ній йдеться не лише про історію окремих народів — шумерів, єгиптян, греків, римлян, а й про увесь Стародавній світ як цілісну систему. Чому перші міста з'явилися на Близькому Сході, а коня приручили в Україні? За чим шумери плавали до Стародавньої Індії? Що греки запозичили у фінікійців окрім абетки? Чи могли зустрітися Будда, Конфуцій і Піфагор? Чому індіанці, що жили за тисячі кілометрів від Єгипту, теж будували піраміди? І як так сталося, що наймогутніші держави виявилися безсилими перед вихідцями з маленького містечка на краю цивілізованого світу? Відповіді на ці та багато інших питань дозволяють не лише дізнатися про цікаві факти, але й зрозуміти «логіку історії». Від появи перших людей — до виникнення держави. Від першого обробленого каменю — до класичної філософії. Глава за главою читач пройде той шлях, яким століття за століттям проходило людство. Різні культури, різні цивілізації, різні релігії — і спільна спадщина Стародавнього світу, без якої не можна уявити сучасного життя. Колесо і папір, гроші і глиняний посуд, літери і цифри, спорт і пошта, театр і вибори — про те, як і чому вони виникли чи були винайдені, розповідає ця книжка.


    Есаулов, О. Ю. Канікули для Інформи / О. Ю. Есаулов. - Кіровоград: Імекс ЛТД, 2013. - 236 с.
 У принцеси Інформи канікули, і бажає вона їх провести в нашому, фізичному, світі. Випадково про це узнає хакер Костя. ЗІ своїми дружками він вирішує викрасти принцесу. І це їм вдається! Але невже принцеса нічого не зможе зробити заради власного звільнення? І невже Сергійко та його друзі нічого не вдіють, щоб допомогти принцесі? Чи зможуть друзі протистояти злому вірусу Макровіру, який підключається до цієї справи? I взагалі, чим закінчиться ці дивовижні канікули принцеси Інформи?


      Вдовиченко, Галина. Ліга непарних шкарпеток /Вдовиченко Г.- Х.:Клуб Сімейного Дозвілля,2013.-128с.
     У нижній шухляді жили непарні шкарпетки. Їм дуже хотілося бути потрібними, але... одного разу господиня пообіцяла викинути "весь цей мотлох". Тоді вони організували Лігу непарних шкарпеток, і коли хто сь із них вскакував у халепу, друзі рятували його. Навіть коли до сірої шкарпетки знайшлася пара, вона не захотіла покидати старих друзів... Перша премія в номінації "Прозові твори для дітей" Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв, п'єс та пісенної лірики про кохання «Коронація слова» 2012.


   Мензатюк, З. Зварю тобі борщику [Текст] /Мензатюк, Зірка ; худож. О. Магеровська. —Львів : Видавництво Ста рого Лева, 2014. —59 с. : ілюстр.
       У цій книжечці вс і казки не лише вес елі й цікаві, а ще й дуже смачні. Бо ко ли їх читаєш, то слинка котиться. І відразу хочеться разом з Олесею та Івасем, героями цих казок, скуштувати з апашного борщу, смачнющих вареників, солодких млинців та інших українських страв, які живуть не лише на вашому сто лі, а й у казці


      Белей , Л.О. Ім’я дитини в українській родині / Л.О. Белей.-К.: Далечінь, 2013.-288с.
      Ім'я надається людині при народженні й супроводжує її все життя. Кажуть, що ім'я навіть визначає долю людини. Так це чи ні, у будь-якому разі вибір імені для дитини є справою серйозною і відповідальною. Добре, коли батьки підходять до цього питання з повагою до тисячолітніх традицій, з бажанням і надією, що вибране ім'я личитиме їхній дитині, буде їй самій до вподоби. Ця книжка допоможе вам вибрати ім'я, гідне вашого сина чи доньки, онука чи онуки. Ви знайдете тут стислий огляд історії імен українців, християнський календар імен, а також словник, в якому можна вибрати конкретне ім'я, довідатися про первісне значення імені та ознайомитися із його скороченими й пестливими формами, які мають особливу популярність у приватному та сімейному спілкуванні.Гнатюк, Л. П. Циркова вистава / Людмила Гнатюк; худ. І. Дубровіна-Заболотська. - К.: Всесвіт, 2013. - 30 с.: іл.
 Пам’яті видатного діяча циркового мистецтва Бориса Михайловича Зайця. Людмила Гнатюк у віршованій формі емоційно й доступно розповідає дітям про особливості номерів циркової програми, знайомить з основною термінологією.


       Кобзар, Володимир Буваличі : Повість- казка про дітей і батьків / В.Ф.Кобзар.-К.: Вид. дім « Києво-Могилянська академія»,2012.-58с.
  В одному городі. Столиці Небуваличів, несподівано зникають діти. Виявляється , вони тікають до Буваличів – фантастичної місцевості. У якій з людиною тр апляються всілякі пригоди. Випробування. Стурбовані дорослі відряджають на пошуки дітей своїх представників : тьотю Мотю і дядечка Оковитого… Повість –казка для читачів молодшого шкільного віку та їхніх батьків,б які ще пам’ятають своє дитинство.


   Малик,Галина. Вуйко Йой і Страшна Велика Кука : Повість / Г.Малик.-К.: Грані- Т,2013.- 136с.-(Сучасна дитяча проза).
Кожна дитина любить і має потребу вигадувати – чи якусь історію, чи уявного друга, котрого ніхто з дорослих не може побачити. Фантазія – це те, чого начебто не існує... однак воно все ж є. Вигадка – дуже вимоглива панянка, адже вона хоче не тільки початися, а ще й бути завершеною, цілісною. Персонажі нової книги Галини Малик про вже знайомого всім вуйка Йойя вигадали Куку, проте не повністю, не до кінця. Виникло ТЕ, чого ніхто не знає: яке ВОНО? де живе? що полюбляє? Навіть невідомо, чи ВОНО добре, чи зле. А крім "вигадників", зарадити ніхто не може. Яким буде уявний друг вашої дитини, залежить тільки від неї самої. Однак він напевне буде ідеальним, адже матиме все найкраще. Як Страшна Велика Кука, яка насправді виявилася зовсім не страшною і не такою вже й великою. До того ж, її дуже потребує гамірлива компанійка вуйка Йойя. А Кука й сама розуміє, як добре знайти себе і бути собою." 


     Микицей Марія. Будинок , який умів розмовляти : повість/М.Микицей.-К.:Грані-Т,2013.-68с (Книготератія)
       Ця книжка про те, що дива не конче слід шукати за далекими морями-океанами - інколи досить буває виїхати за місто, познайомитися із статечним паном Будинком і бодай на кілька днів замешкати в ньому. І тоді ти - так само, як Даринка-Жаринка - зможеш здійснити заповітну мрію Бузку, подружитися з паном Лелекою і дізнатися про те, що буває, коли хлопчик і дівчинка міняються ролями... А головне - ти відкриєш для себе дивовижний світ цікавущого родинного спілкування, яке дарує справжню радість і надихає на творення добра!
ДАРДАРУНОК ВІД АВТОРА


Височанська, Л. Веселій дітворі про пори року чарівні: збірка поезії/Л.Височанська, О.Височанська. - Херсон, 2013. - 102 с.

Ця книга стане в пригоді вчителям, учням і батькам, які люблять, бережуть і охороняють природу. Чотири дива, які дарує нам природа, однаково прекрасні й чарівні.


Височанська, Л. Зорепадом роки летять: збірка поезії/Л.Височанська. - Херсон, МПП "Издательство "ІТ", 2011. -192 с.


Височанська, Л. Зцілює душу Божа любов: збірка духовної поезії/Л.Височанська. - Херсон, 2012. - 82 с.

Ця книга стане у пригоді вчителям, учням і батькам, які цікавляться морально - етичними проблемами і намагаються зробити світ добрішим і духовнішим.Височанська, Л. Обереги дитинства: поезії/ Л.Височанська. - Херсон, 2010. - 32 с.Височанська, Л. Окрилені натхненням Божим: добірка духовної поезії/Л.Височанська. - Херсон, 20120 - 36 с.Височанська, Л. Правда і кривда: казка/Л.Височанська. - Херсон, МПП "Издательство "ІТ", 2011. - 12 с.


Височанська, Л. Цікаві загадки на всі випадки/Л.Височанська, О.Височанська. - Херсон, МПП "Издательство "ІТ", 2011. - 82 с.


НАДІЙШЛИ У ІІ КВАРТАЛІ 2013 РОКУ

Тома  Л. В. Данило Апостол / Л. Тома. - К.: Укрвидавполіграфія, 2012. - 96 с.
Данило  Апостол (1654—1734), ставши  гетьманом  Лівобережної України  у с крутний  для  країни  час, незважаючи  на свій  більш ніж  поважний вік (73 роки), зумів  залишити  помітний  слід в історії  України: саме за його петицією Анна Іоаннівна у так званих  «Решительных пунктах» підтвердила - хоч і обмежену — козацьку автономію. Не маючи змоги вести самостійну зовнішню політику, Апостол кинув усі сили на піднесення економіки, взявся за викорінення корупції, впорядкування земельних відносин. І, звичайно, старий  гетьман постійно зміцнював безпеку України: за часів його правління будуєтьсяУкраїнська оборона лінія від Дніпра до Сіверського Дінця, завдяки його сприянню в Україну  повертаються запорозькі козаки і засновують  Підпільненську Січ.Тома Л.  В. Володимир Вернадський / Л.Тома. - К.: Укрвидавполіграфія,  2012. -  128 с.
В історії науки важко уявити вченого, який би зробив так багато для людства, як Володимир Вернадський. Природознавець, філософ, основоположник генетичної мінералогії, біогеохімії, радіогеології, вчення про живу речовину, теорії ноосфери як якісно нового стану розвитку біосфери, він був «хрещеним батьком» багатьох науково-дослідних інститутів, музеїв, наукових шкіл, організатором і першим президентом Української академії наук, захисникома кадемічних свобод, принципів демократії, справедливого розв’язання національного питання в Україні.
Мицик Ю .Д. Св. Петро Могила / Ю. Мицик. – К.: Укрвидавполіграфія, 2012. - 128 с.
Значення діяльності святого Петра Могили — одного з найвидатніших церковних, культурних і політичних діячів України — важко переоцінити. Недарма час, протягом якого він був митрополитом, називають Могилянською добою. Київська митрополія при Петрі Могилі набула найбільшої самостійності та авторитету за весь період XIII — XVIII ст. 1996 року Петра Могилу було причислено до лику святих Православної ЦерквиКоляда І. А. Отаман Сірко/ І. Коляда. – Харків: ПЕТ, 2012. – 128 с.

Іван Сірко (1605(1610) — 1680) — один з найвидатніших політичних діячів і полководців України. Своєю ініціативою, енергією і воєнною вдачею Сірко здобув на Запоріжжі небувалу шану. Вісім разів Запорозька Січ обирала його кошовим отаманом. Відчайдушно, із усім козацьким заповзяттям протистояв він татарсько-турецьким нападам, що загрожували геноцидом українському народові. Узявши участь у 55 битвах, Сірком а й же завжди виходив із них переможцем, що й уславило його серед нащадків навіки.Швець С. А. Переяславська Рада / Сергій Швець. – Харків: ПЕТ, 2012. – 128 с.

В історії України, напевно, немає більш суперечливої в оцінках істориків події, ніж Переяславська рада 1654 року. Ще М. Грушевськи слушно зауважував, що ніхто ні тоді, у XVIIстолітті, ні пізніше й гадки не мав про те, якого значення набуде з часом ця подія для нашої країни. І зараз залишається більше питань, ніж відповідей. У виданні наведено матеріали з багатьох джерел, у яких з різних точок зору висвітлюється проблема українсько-російського зближення 1653—1655 років.

Кралюк П. М. Князі Острозькі /Петро Кралюк. - К.:Укрвидавполіграфія, 2012. - 128 с.

Вагому роль в історії українських земель періоду Середньовіччя відіграла династія князів Острозьких, зокрема її представники Костянтин Іванович (6л. 1460—1530) та йог осин Василь-Костянтинович (1526—1608). Саме після розпаду Київської Русі, а пізніше загибелі Галицько-Волинської держави виступили продовжувачами давньоруських політичних та культурних традицій, про це свідчать найяскравіші діяння представників цієї династії - військові перемоги над татарами, Оршанська битва, видання Острозької Біблії 1581 р., заснування першої вищої школи на східнослов’янських землях, видавнича діяльність Острозької друкарні, боротьба проти Берестейської унії тощо.
Коляда І. А. Кирило Розумовський / Ігор Коляда, Володимир Милько. - К.: Укрвидавполіграфія, 2012. - 128 с.

Він пройшов карколомний шлях від пастуха до президента Імператорської Академії наук і мистецтв, отримав титул графа Російської імперії і став останнім гетьманом України-Гетьманіцини  (1750—1764). На жаль, реформаторська політика К. Розумовського, його прагнення розширити суверенітет  Гетьманщини викликали невдоволення російського уряду та імператриці КатериниII, що врешті-решт і призвело до ліквідації інституту гетьманства на Лівобережній Україні.

Битва під Берестечком / Коляда  І. А., Марченко С.А., Кирієнко О. Ю.; худож. – оформлювач О. Г. Жуков. -  К.: Шанс, 2012. – 128 с.

Наймасштабнішою битвою періоду Української національно-визвольної війни 1648 – 1654 років була битва під Берестечком, де в бою зіткнулися, з одного боку, козацько-селянське військо Богдана Хмельницького, його союзники кримські татари та військо Речі Посполитої – з іншого.  Ця битва мала неабияке значення для обох сторін: поляки прагнули взяти реванш за поразку у попередніх битвах під Жовтими Водами, Корсунській, Пилявецькій, Зборівській та ін. і врешті-решт розправитися з бунтівниками натомість козакам необхідно було силою  зброї остаточно  довести право на існування власного   державного утворення – Держави  Війська Запорозького.
 Катастрофа під Берестечком стала останньою краплею, що переповнила чашу українсько-польської боротьби і зробила неможливим подальше спільне існування шляхетської Польщі та козацької України в єдиній державі. Після цього громадянська війна, що формально тривала в одній країні – Речі Посполитій, остаточно переростає в українсько-польську війну.

Сільвестров, О. В. Олег Блохін / ОлексійСільвестров. — Харків: Фоліо, 2012.— 121 с.
Олег Блохін — гравець, масштаби таланту й досягнення якого охоплюють не тільки радянський і український, але й світовий футбол у цілому. Восьмиразовий чемпіон СРСР, володар Кубка кубків УЄФА і Суперкубка УЄФА, кращий бомбардир збірної СРСР і чемпіонату СРСР, володар «Золотого м’яча» (звання кращого футболіста Європи) 1975 року — це тільки невелика частина досягнень Блохіна-гравця. Є чим пишатися і Блохіну-тренеру — він перший наставник в історії українського футболу, якому вдалося вивести збірну країни до фінальної частини чемпіонату світу, дійшовши  разом із нею 2006 року до чвертьфіналу.


Спорт: енциклопедія для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд.: М. Володарська, Є. Канєвський; худ.-оформ. І. Осипов. — Сімферополь: Таврида, 2012. — 320 с.: іл. - (Дитяча енциклопедія).

 Відкривши цю книгу, ти потрапиш у захоплюючий світ спорту, де панують грація та пластика, мужність та витривалість, спритність та сила, відкриєш для себе багато цікавого про своїх спортивних кумирів, таких як Пеле, УейнГретцкі, брати Клички, Андрій Шевченко та інші; про встановлення рекордів та можливості людського тіла і, може, сам захочеш стати одним з тих, хто створює спорт майбутнього.
Український гумористично-сатиричний календар-альманах / М.Савчук. - Коломия : Вік, 2012. - 399 с.

Календар-альманах являє собою невелику хрестоматію українського гумору й сатири, яка відтворює українську сміхову культуру. У виданні кожен день року представлено днем народження якогось українського гумориста, карикатуриста, коміка, коротенькими розповідями про нього, жартівливими афоризмами, коломийками, усмішками, байками чи бувальщинами.Іванченко Р. П. Золоті стремена-2 . К.:Видавництво»Дніпро», 2012. 880 с.
 До книги Р.П.Іванченко увійшли два романи-« Гнів Перуна» та «Золоті стремена».
Уромані «Гнів Перуна» відтворене  історичне  минуле « матері городів  руських»- Києва. У центрі роману- образ  автора « Повісті минулих літ» Нестора, який  своє життя присвятив благородній справі  утвердження духовності, могутньої сили слова , боротьбі та зєднання  руських земель,  всього східнословянського світу.
 В основу сюжету  роману « Золоті  стремена» покладено період  боротьби  давньоруського  народуз  нашестями іноземних полчищ  з  заходу і  Золотої Орди  - зі сходу.
  Головні  герої  роману – Федір, Добрава , коваль Михайло ,Данило  Галицький , Олександр  Невський – зберегли в собі  і передали наступним  поколінням  право  і  обов'язок  захищати  рідну  землю, жити в мирі з іншими народами.


Завгородній Ю. Задовгий день „Ч". Зона поза часом : роман / Ю. Завгородній. - Львів : Кальварія, 2012. - 176 с..
     Прозова книга відомого поета Юрія Завгороднього (1940-2012) хоча і творилася деякою  роботи в Чорнобильській зоні, але з погляду минувших років автор значно віддалився від тодішніх реалій, від реальних осіб та подій. Автор звертається до читачів, аби вони сприйняли цю річ як цілковиті художні фантазії лауреата кількох суто літературнихпремій і саме за поетичну творчість.
      Роздуми над загальнолюдськими проблемами виглядають візіями зболеної пам'яті українського поета, який не створює цілісного епічного полотна, а намагається змалювати давні події через окремі фрагменти доль двох звичайних людей, які з різних причин опинилися в „зоні поза часом", що виступає тут тільки тлом подій одного задовгого дня. Автор запевняє, що обидва головні персонажі цієї книжки, як і всі допоміжні діючі особи, не мають реальних прототипів. 
Українські жартівливі  пісні. - Х. : Бібколектор, 2012. –
287 с. - (Держ. програма.).
  «Серце наше звеселяймо!» — закликає відома українська пісня. Веселість духу — основа щасливого життя. Сміх робить людей вільними. Пісні, які ви знайдете на сторінках цієї книжки, були чудодійними ліками, які врятували мільйони людей від нудьги, туги і розпачу у складних соціальних і особистих перипетіях буття. Дай Боже, врятують і нас!Діккенс Чарльз .Різдвяна пісня у прозі: Святочна повість із     Духами. – К.:Грамота, 2012. – 160 с.
  Святвечірнє оповідання з привидами.... англійського письменника Чарльза Діккенса (1812-1870) «Різдвяна пісня в прозі» уміло поєднується реальність із казкою, правда з вигадкою, фантастичне з буденним. У центрі повісті — історія старого жмикрута Скруджа, якого неймовірні пригоди різдвяної ночі примусили змінитися на краще.
Повість видається у двотомному варіанті. Український переклад повісті О. Мокропольського друкується вперше.
    Книжка призначена для дітей і дорослих, для всіх, хто цікавиться світовою літературою, розрахована на широке коло читачів.
Англійсько-український словник. Українсько-англійський словник : 250 000+250 000 : два в одному томі : 500 000 од. пер. /Під заг. ред. В. Бусела.- К.; Ірпінь : ВТФ «Перун», 2012.- 1568с.
   У словнику вказано основні значення англійських та українських слів за сучасним діючим правописом. Окрім літературної та побутової, лексика словника охоплює основну термінологію майже усіх галузей науки і техніки. Відповідники до різних значень розмежовано, що дозволяє вибрати потрібний відповідник; наведено фразеологічні звороти, ілюстративні вислови і словосполучення. Словник розраховано на перекладачів-професіоналів, науковців, інженерів, військових, аспірантів, студентів і старшокласників.

Німецько-український словник. Українсько-німецький словник : 250 000+220 000 : два в одному томі : 470 000 од. пер. / Під заг.ред. В. Бусела.- К.; Ірпінь : ВТФ «Перун», 2012.-1584с.
   У словнику вказано основні значення німецьких та українських слів за сучасним діючим правописом. Окрім літературної та побутової, лексика словника охоплює основну термінологію майже усіх галузей науки і техніки. Відповідники до різних значень розмежовано, що дозволяє вибрати потрібний відповідник; наведено фразеологічні звороти, ілюстративні вислови і словосполучення. Вперше в німецько-українському словнику подано докладну інформацію про сучасну реформу в німецькій орфографії. Словник розраховано на перекладачів-професіоналів, науковців, інженерів, військових, аспірантів, студентів і старшокласників.
Французько-український словник. Українсько-французький словник : 220 000+210 000 : два в одному томі : 430 од. пер. / Під заг. ред. В. Бусела.- К.; Ірпінь : ВТФ «Перун», 2012.- 1104с. 
   У словнику вказано основні значення французьких та українських слів за сучасним діючим правописом. Окрім літературної та побутової, лексика словника охоплює основну термінологію майже усіх галузей науки і техніки. Відповідники до різних значень розмежовано, що дозволяє вибрати потрібний варіант перекладу; наведено фразеологічні звороти, ілюстративні вислови і словосполучення. Словник розрахованона перекладачів-професіоналів, науковців, інженерів, військових, аспірантів, студентів і старшокласників. Для широкого кола читачів.Бибик С.П. Словник іншомовних слів: Тлумачення, словотворення та слововживання : Близько 35000 слів і словосполучень / С. П. Бибик, С. П. Бибик, Г. М. Сюта ; ред. С. Я. Єрмоленко. - Х. : Прапор, 2012. - 623 с.
  Словник містить близько 35 тисяч слів і словосполучень. Ці слова увійшли в українську мову в різні часи з різних мов. У словнику представлено іншомовні слова, що зустрічаються в повсякденному житті, а  також терміни із різних галузей  знань. Словникова стаття містить граматичну та стилістичну інформацію про запозичення, фіксує його значення, що склалися давно, атакож ті, що розвинулися в останні роки.
  Новизну пропонованої лексикографічної праці визначає подання словотвірних можливостей кожного із заточень, прикладів уживання слова.
  Словник розрахований на широке коло читачів.
Кальдерон де ла Барка. Життя - це сон. Двотомне видання для дітей та юнацтва.-  К. : Грамота,2012.- 112 с., іл.
         У п’єсі геніального іспанського драматурга Педро Кальдерона де ла Барки, наступника Лопе де Веги, стверджується його найулюбленіша сентенція: «І вві сні слід робить добродіяння», для неї характерний глибокий психологізм і філософське осмислення життя. Сюжет п’єси захоплює читача, автор змальовує душевне благородство, відстоює право на людську гідність. Текст п’єси в цьому виданні подається в сучасному перекладі відомого українського перекладача Михайла Литвинця. Крім того, паралельно в книжці подано оригінальний текст п’єси іспанською мовою (СALDERON DE LA BARCA. La vida es sueno). Текст книжки проілюстрований  видатним художником нашого часу Сергієм Якутовичем.
Видання призначене для широкого кола шанувальників не лише творчості іспанського драматурга, а й пошановувачів перекладацькокго хисту М. Литвинця і художніх робіт С. Якутовича.Сайко О.  Новенька та інші історії / Іл. Н.Гайда / О. Стойко. –      Л. : Вид-во  Старого Лева, 2012. - 184 с.      
   13-річним героям оповідань Оксани Сайко доводиться – може, вперше в житті і часто в драматичних ситуаціях – зробити рішучий вибір на користь або добра, або зла. Так вони пізнають людей і пізнають себе. Які методи годяться в боротьбі за перемогу на конкурсі краси? Що робити, коли товариш в біді – бігти за дорослими чи намагатися рятувати самому? Чим «віддячити» не надто доброзичливому учителеві – осудом, а чи співчуттям?..Український віночок : Антологія творів   українських письменників для дітей / Худож . : Н . Журавльова – К . : АВІАЗ , 2012 с. ; іл .
   Антологія творів українських письменників для дітей дає уявлення про розмаїття української поезії, особливості творчого обличчя багатьох митців, які виступали у різних жанрах. Художньо оформлена книжка не залишить байдужою жодну дитину.

Мензатюк З. Зелені чари: оповідання для серед та ст.. шк.. Зелені чари: оповідання для середнього та старшого шкільного віку. Книга знайомить юних читачів зі знаними і маловідомими рослинами України, їхніми чарівними й реальними властивостями, а також розповідає про повязані з ними легенди, повір"я та народні звичаї.

Князі України / авт.-упоряд. Ф.Левітас. – К.: Казка, 2012. – 64 с.: іл.  (Легенди та перекази)
 Книжка містить адаптовані для юних читачів легенди та   перекази про видатних князів Русі-України. Завдяки цікавому викладу, оригінальним ілюстраціям княжа доба вітчизняної історії постає в усій своїй красі та величі. 

Мовчун А., Мовчун Л. Лауреати премії ім. Лесі Українки дітям /А. Мовчун, Л.Мовчун – Луцьк:ПрАТ  «Волинська обласна друкарня», 2012.-200 с.
 В українській літературі для дітей почесну вершину займають твори, відзначені літературною премією імені Лесі Українки. Починаючи з дня заснуванняцієїнайпочеснішоїпремії у галузі дитячої літератури, її лауреатами (до 2012 року) стали 54 письменники.
Наше видавництво створило серію книг «Письменники — лауреати літературної премії імені Лесі Українки». В них ми розповідаємо дітям про митців, чиї книги були відзначені цією престижною нагородою, і ознайомлюємо маленьких читачів з їхніми творами та цікавими фактами біографії. Ця книга — перша в серії. Її відкривають твори незабутньої Наталі Забіли — першого лауреата премії. Видання призначене для дітей молодшого шкільного віку.Шевченківські лауреати, 1962-2012: енцикл. довід./ Авт.-упоряд. М.Г. Лабінський; Вступ.слово Б.І.Олійника. – 3-тє вид., змін. і допов. – К.:Криниця, 2012. – 864с: портр.
 Пропонований довідник ― третє видання, доповнене  і перероблене, яке знайомить читачів із лауреатами Шевченківської премії за 1962 – 2012 роки  (Перше видання побачило світ у  2001, друге ― у 2007 році).У статтях довідника подано короткі біографічні відомості, висвітлено основні віхи творчої діяльності лауреатів. До багатьох статей додається бібліографія про творчість митців. Книгу проілюстровано фотопортретами Шевченківських лауреатів, яких нині є 623 персоналії та 8 колективів. Вміщено ряд документів щодо діяльності Комітету з Національної премії імені тараса Шевченка. Це видання відомо широкому колу шанувальників української культури.
Кушерець, В. Через терни – до України/ Василь Кушерець, Василь Василашко; 2-ге вид., перероб. – К.: ЗнанняУкраїни, 2012 . – 152 с. – іл.                                                                                        Повернення до України через терни – це відкриття не лише «закритої» історії, але й вивчення нездоланності народу, що мав світову державу. Науково-публіцистичне дослідження про невідомі раніше сторінки репресій 1937 року написане на основі Державного архіву СБУ і розраховане на різні верстви населення.


Чудеса світу: енциклопедія для дітей серед. шк. віку / упоряд. С. В. Каплун; іл. Г. В. Беззубова; худ.-оформ. Л. Д. Киркач-Осипова. — Сімферополь: Таврида, 2012. — 320 с.: іл. - (Дитяча енциклопедія).                                                                                                                 На сторінках цієї книжки постають дивовижні пам’ятки — славнозвісні стародавні сім чудес світу, а також інші чудові споруди, які було збудовано в різні часи у різних місцях планети.                                                                                                   Сторінками цієї енциклопедії юний читач мандрує від єгипетських пірамід та садів Семіраміди до загадкових місць, чудових палаців, веж і храмів. Перед ним розкриваються таємниці велетнів острова Пасхи й пірамід майя, Великої китайської стіни й Акрополю, Версалю й Альгамбри. Країни світу. Європа: енциклопедія: для дітей серед. шк. віку / упоряд.: В. Мирошнікова, М. Панкова, В. Скляренко; худ.-оформ. О. Юхтман. — Сімферополь: Таврида, 2012. — 320 с.: іл. - (Дитяча енциклопедія).                                                             Європу, зазвичай, називають колискою сучасної цивілізації. Саме тому книга, присвячена країнам цієї частини світу, відкриває тритомну дитячу енциклопедію «Країни світу». З неї ви дізнаєтесь багато цікавого про географічні особливості, природу, історію, економіку та культуру європейських держав. На її сторінках ви зможете здійснити захоплюючу подорож до таких всесвітньо відомих центрів європейської цивілізації, як Афіни, Париж, Лондон, Відень, Рим, Прага, Київ, Мадрид, Варшава, Стокгольм, Амстердам, Берлін, та багатьох інших, побувати на просторах країн-велетнів — Франції, України, європейської частини Росії, Німеччини, Іспанії, Португалії, Швеції — і зазирнути в майже іграшкові королівства Андорри, Ліхтенштейну, Люксембургу, Монако, познайомитися зі звичаями та традиціями різних народів, шо входять до європейської спільноти.


Країни світу. Азія: енциклопедія: для дітей серед. шк. віку / упоряд.: В. М. Скляренко, В. В. Мірошнікова, А. С. Шуклінова, М. О. Панкова; худ.-оформ. Л. Д. Киркач-Осипова. — Сімферополь: Таврида, 2012. — 320 с.: іл. - (Дитяча енциклопедія).                                                                       
Цей том дитячої енциклопедії «Країни світу» розповідає про Азію — найбільшу частину світу, яку здавна називають «Оспіваною Шехерезадою». Тож недарма вмішені в нашій книжці розповіді про казкову природу, своєрідну культуру і стрімкий економічний зріст азійських країн, про давні і сталі традиції їхніх народів немовби доповнюють сторінки добре відомої читачу "Тисячі й однієїЗав’язкін О. В. Загадки і таємниці нашої планети. Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2012. – 128 с.: іл. Що може бути захопливішим за нові відкриття? Планета Земля чекає на своїх дослідників і розкриває перед ними. Це яскраве видання допоможе читачам познайомитися з дивовижними тваринами і рослинами, здійснити захопливу подорож по країнах і континентах, розкрити загадки давньої і нової історії. Книжка стане найкращим подарунком до будь-якого свята. Адресовано широкому читацькому загалу.

Ділові документи та правові папери/ C. П. Бибик, Г. М. Сюта. — Харків: Прапор 2012. — 493 с. —- (Б-ка державноїмови).                                                                                                     В офіційно-діловій практиці немає дрібниць. Від правильного оформлення документа залежить доля розпочатої справи. Тому довідник охоплює як зразки різних видів документів, так і рекомендації щодо розташування реквізитів на них, правильного вживання мовних зворотів, розділових знаків, великої літери, графічних скорочень, назв професій, нагород і прикметників, утворених від географічних назв України. Ознайомтеся з розділом «Ділове листування»  перед тим, як налагодити  контакти з партнерами по справі. Видання розраховане на службовців, підприємців, секретарів-референтів,  викладачів і тих,  хто вчиться ділового спілкування  українською мовою.
 Керролл Л. Аліса в Задзеркаллі: для мол. і сер. шк. віку / Льюїс Керролл; пер. з англ. В. Г. Наріжної; іл. Є. Г. Гапчинської. — Харків: Фоліо, 2012. - 157 с.

Гортаючи сторінки цієї яскравої, з веселими і кумедними малюнками книжки, читач разом з дівчинкою Алісою потрапить у захоплюючий світ Задзеркалля, познайомиться з його незвичайними мешканцями — шаховими фігурами, задзеркальними комахами, Женчичком і Бренчичком, Бовтуном- Товстуном, Левом, Однорогом та багатьма іншими, яких ще у XIX столітті створив відомий англійський письменник і математик Льюїс Керролл (1832—1898).Лобе М. Яблунька / Міра Лобе; пер. з нім. І. Андрущенка; іл. А. Кауфманн. - К.: Наш час, 2012. - 25 с.: іл. - (Равлик).

Ця книжка отримала Премію міста за найкращу дитячу книгу. Її внесено у почесний список кращої австрійської літератури для дітей та молоді, а також номіновано на Німецьку премію з дитячої літератури.
Український віночок: Антологія творів українських письменників для дітей / упоряд. А. Зеленська; худ. Н. Журавльова. - К.: АВІАЗ, 2012. - 256 с.: іл.

Рутківський В. Ганнуся: весела пригодницька повість: [для мол. шк. віку] / Володимир Рутківський; худ. І. Ключковська. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. - 254 с.: іл. Ця повість для тих, хто не знає, що відро з колодязя можна витягти кішкою, хто не вміє відрізнити курку від квочки чи здає до металобрухту цілий бульдозер - але хто хоче відкривати нові світи, знаходити нових друзів і переконуватися в тому, що дорослих теж можна ставити в куток.Росіцький, Р. П. Мешканці старого Двору: для дошк. та мол. шк. віку / Р. П. Росіцький; худ.: К. Іванова. - К.: АВІАЗ, 2012. - 48 с.: іл.

Лагерльоф, С. Чудесна мандрівка Нільса з дикими гусями : для дош. та мол. шк.. віку / С.Лагерльоф ; переказ Н. Павловської; худ. К. Іванова. - К.: АВІАЗ, 2012. - 64 с.: іл.


Пори року: читаночка: [для дошк. та мол. шк. віку] / упоряд. А. Зеленська; худ. Н. Журавльова. - К.: АВІАЗ, 2012. - 96 с.: іл.

До читаночки увійшли твори українського фольклору, письменників- класиків та сучасних авторів. Всі твори розподілено за порами року.Суворова Л. В. Раз, два, три! Природо, оживи!: казки / Людмила Суворова — К: АТРАМЕНТ, 2012. — 80 с.: іл.

Веселі пригоди різноманітних квітів, дерев і трав неймовірно захопливі. Чи знаєш, навіщо троянді колючки, про що дзюрчить струмочок і чому веселка семибарвна? Або як подорожують листочки та про що сперечаються вітер і сонце? Дивовижна колекція історій із життя рослин розкриє найбільші таємниці природи.

Кучеренко В. И. Сказки старого медведя / В. Кучеренко; худ. Ф. Мельников. — К.: ЗКО-ПРОДАКШН, 2012. — 80 с.: іл.

Книга знакомит маленьких читателей с героями народных легенд. В позтической форме автор мастерски изобразил характеры героев. Яркие иллюстрации художника дополняют образы. Главный герой — Старый Медведь — рассказывает об истории наших территорий, о быте и славе наших предков. Сказки для детей 5-10 лет.
Хаткіна, Н. В. Улюблені казки / Наталія Хаткіна; худ. О. Зарбі-Гальчук. - Донецьк: БАО, 2012. - 48 с.: іл. 


  Ще в ранньому дитинстві ми знайомимося з казкою. Вона вчить нас розрізняти добро і зло, берегти природу, любити і поважати людину.
Увазі маленьких читачів пропонуються п’ять чудових народних казок. Веселі кольорові ілюстрації зроблять читання насправді цікавим і захопливим.
 Видання адресоване дітям дошкільного і молодшого шкільного віку, а також їхнім дбайливим батькам.
 
Весела прогулянка: вірші. загадки, оповідання [для дітей мол. шк. віку] / упоряд. А. Зеленська; іл. К. Іванова. - К.: АВІЗ, 2012. - 72 с.: іл.


3 коментарі:

  1. Мені шкода розмістити це в Інтернеті, але у мене немає вибору. Я ніколи не вірив у любовні заклинання чи заклинання, поки не зустрів того фокусника, коли цього року відвідав свого друга в Україні на діловому саміті. Я думав, що людина на ім’я доктор АЛАБА справді впливовий, і він може допомогти із заклинаннями, які повернуть загублених, закоханих та чарівні гроші, магію чи магію для хорошої роботи чи щастя. Зараз я щаслива. Я даю свідчення, тому що чоловік, за якого я хотів одружитися, залишив мене за 5 тижнів до весілля, і моє життя було перевернуто з ніг на голову, бо наші стосунки тривали 3 роки. Я дуже любив його, але його мати була проти нас і не мала добре оплачуваної роботи. Зустрівши цього чарівника, я розповів йому, що сталося, і пояснив йому ситуацію. Спочатку я вагався і був підозрілим, але просто спробував. І через два дні, коли я повернувся до Німеччини, мені зателефонував друг (нині чоловік), який прийшов до мене, і я вибачився, що все було домовлено з його матір’ю та родиною та отримав нову співбесіду, щоб одружитися. Я не повірив, бо доктор АЛАБА просто запитав моє ім’я та ім’я мого друга і все, що я хотів. Що ж, зараз ми щасливі у шлюбі і чекаємо на нашу маленьку дитину, а мій чоловік також має нову роботу, і наше життя стало набагато кращим. Його електронна пошта така: тепер ми щасливі у шлюбі та чекаємо на нашу маленьку дитину, а мій чоловік також має нову роботу, і наше життя стало набагато кращим. Його електронна пошта така: тепер ми щасливі у шлюбі та чекаємо на нашу маленьку дитину, а мій чоловік також має нову роботу, і наше життя стало набагато кращим. Його електронна адреса: dralaba3000@gmail.com Ви також можете надіслати йому WhatsApp на +2349071995123.

    ВідповістиВидалити
  2. Мені було боляче й розбите серце, коли сім місяців тому між мною та моїм чоловіком у моєму шлюбі сталася дуже велика проблема. настільки жахливий, що подав справу до суду на розлучення. він сказав, що більше ніколи не хоче залишатися зі мною і що більше не любить мене. Тож він зібрав речі з дому і змусив мене та моїх дітей пережити сильний біль. Я намагався всіма можливими способами повернути його, після довгих прохань, але безрезультатно. І він підтвердив, що прийняв рішення і більше ніколи не хоче мене бачити. Тож одного вечора, повертаючись з роботи, я зустрів свого старого друга, який шукав мого чоловіка. Тож я йому все пояснила, і він сказав мені, що єдиний спосіб повернути свого чоловіка — це відвідати чародійця, тому що він справді це теж зробив. Тому я ніколи не вірив у магію, але мені нічого не залишалося, як слідувати його пораді. Потім він дав мені адресу електронної пошти заклинателя, якого він відвідав. dralaba3000@gmail.com. Наступного ранку я надіслала електронного листа на адресу, яку він мені дав, і заклинатель запевнив мене, що я поверну свого чоловіка протягом наступних двох днів. Яке дивовижне твердження!! Я ніколи в це не повірив, тому він поговорив зі мною і сказав мені все, що я мав зробити. Потім я роблю їх без збільшення, тому наступні два дні, на диво, мій чоловік, який не дзвонив мені протягом останніх 7 місяців, дзвонив мені, щоб повідомити, що він повертається. Так дивно !! Тож він повернувся того ж дня, з великою любов’ю та радістю, і вибачився за свою помилку та біль, який він завдав мені та моїм дітям. Тоді з того дня наш зв’язок став міцнішим, ніж раніше, за допомогою чудового заклинателя. Тому я пораджу, якщо у вас виникнуть проблеми, зв’яжіться з доктором алаба на електронну адресу: dralaba3000@gmail.com або зв’яжіться з ним у WhatsApp та Viber за цим номером: +1(425) 477-2744.......

    ВідповістиВидалити
  3. Привіт, я тут, щоб поширити цю гарну новину всьому світу про те, як я повернула кохання свого чоловіка. Я була збентежена, коли моє кохання залишило мене до іншої дівчини минулого місяця, але коли я знайшов друга, який познайомив мене з доктором Алабою, великим посланником, я поговорив з ним про свою проблему, про те, як мій чоловік залишив мене і як мені потрібно було отримати робота в дуже великій компанії. Він просто сказав мені, що я прийшов у потрібне місце, щоб отримати бажане без будь-яких побічних ефектів. Він сказав мені, що я маю робити, після того, як це було зроблено, протягом наступних двох днів моя кохана дзвонила мені по телефону і розповідала виправдання, щоб жити до цього моменту, а на наступний тиждень після того, як моя любов закликала мене молитися про прощення, я був мене запросили на співбесіду в улюблену компанію, я повинен був працювати керівником. Я такий щасливий і приголомшений, що мушу розповісти всьому світу про те, як доктор Алаба допомагає мені надати моєму серцю жадання. Доктор Алаба є експертом у всіх видах заклинань і гарної магії. Якщо вам потрібна допомога, зв’яжіться з доктором Алабою за такою адресою електронної пошти: dralaba3000@gmail.com або ви можете зв’язатися з ним через WhatsApp та Viber за цим номером +1(425) 477-2744 я бажаю вам всього найкращого

    ВідповістиВидалити