вівторок, 14 січня 2014 р.

Щедрий вечір.

Ах, яка це радість для людей, коли приходить зима! Коли на віконцях мороз чарівник малює свої дивовижні малюнки, а разом із зимою приходять веселі свята, яких очікують не тільки дітлахи, а й дорослі. Недарма в народі кажуть: «Зима прийшла і свята привела».
У циклі зимових свят було найбільше обрядових дійств, якими намагалися забезпечити здоров’я, щастя і достаток.
За християнським календарем вечір 13 січня –день преподобної Меланії, а 14 січня святкують Василя, або  Старий Новий  рік. Василя Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому цього дня основною обрядовою дією було засівання осель збіжжям.
Напередодні  працівники Скадовської центральної бібліотеки для дітей разом з учнями  Скадовського філіалу  Херсонського вищого училища фізичної культури поринули у феєрію цих магічних свят.Усіх гостей радо прийняла у своїй світлиці Солоха, до якої завітали щедрувальники, засівальники, Оксана з Вакулою, Чорт і навіть Відьма. Приємним сюрпризом стало привітання ансамблю народної  пісні  «Радість».


Атмосфера була невимушеною, очі присутніх горіли цікавістю і захопленням. Усі із задоволенням брали участь у всіх іграх, ворожіннях, співали обрядових пісень та водили «Козу». Апогеєм свята стало пригощання кутею та солодощами.


Сподіваємося, що ми змогли передати учасникам свята частинку духовного скарбу українського народу, продовжити через них давні традиції та гарні обряди, а зерно, посіяне в їхніх душах цього дня, проросте благодатним колоссям.Немає коментарів:

Дописати коментар