ПрофіСтарт

iv dir="ltr" style="text-align: left;" trbidi="on">

Фінал проекту «ПрофіСтарт. Юні обирають майбутнє»


Так швидко промайнули три роки у проекті з профорієнтації  молоді «ПрофіСтарт. Юні обирають майбутнє». Цілих три роки наша команда «Веселкова республіка» з ЗОШ №3 разом зі своїми кураторами-координаторами досліджували найпопулярніші  професії Скадовщини, збирали і упорядковували відібрані матеріали, які стали частиною спільного профорієнтаційного ресурсу «Карта професій Херсонщини», створення якого було завданням ІІІ, заключного етапу проекту. І ось, 26 травня в актовій залі Херсонського державного університету відбувся урочистий фінал проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє».
Відкрили урочисту церемонію нагородження переможців ІІІ етапу проекту організатори : директор Херсонського обласного центру зайнятості Єрашов Євгеній Олександрович, директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки Бардашевська Анна Іванівна та гостинна господиня зали, у якій проходило свято – Тюхтенко Наталія Анатоліївна, в.о. ректора Херсонського державного університету.
Все дійство проходило у формі «таємної спецоперації» з майже справжніми агентами та завданнями для команд. Усі команди достойно захищали обрані ними професії, презентували свої блоги. Але переможець має бути тільки один. Тож перше місце отримала команда «Профі» м. Херсон, друге місце -  «Тавричата» з Чаплинського району, і два третіх місця : «Нове покоління» з м. Нова Каховка та команда «АРТ» з Великої Олександрівки.
Наша команда, хоч і не стала фіналістом, але дуже достойно протягом трьох років працювала та досліджувала обрані ними професії, створювала профіфайли. І найголовніше досягнення цього проекту: створення «Карти професій Херсонщини» яка є гарним подарунком не лише для майбутніх абітурієнтів Херсонщини, а й України в цілому!
Все добре колись закінчується, але ми будемо чекати нових, не менш цікавих проектів!





Скадовський район

Дата утворення
1923 рік

Районний центр
м.Скадовськ
(засноване у 1894 році)

Географічні дані
Скадовський район розташований на півдні Херсонської області, на березі Джарилгацької затоки Чорного моря. Входить до степової зони півдня України і представляє собою рівнину.
Район розташований на малогорбистій, майже рівнинній місцевості, має загальний нахил з північного заходу на південний схід, омивається водами Джарилгацької затоки Чорного моря з півдня, берег обривається виступом висотою 1-2 метри.
Територія району представляє собою малогорбисту, майже рівнинну місцевість та характеризується наявністю численних замкнутих понижень-подів, глибина яких не перевищує 1-2 метри.
Берегова пляжна лінія складена піщано-черепашковим матеріалом, має ширину 15-20 метрів та загальну протяжність 180 км. (в т.ч. 89 км о.Джарилгач) і постійно продувається морськими бризами, насиченими йодистими та іншими солями, у межах міських забудов упорядкована.
Клімат району помірно-континентальний, посушливий. Середньорічна температура повітря дорівнює +9,6 оС (у липні - +23,7 оС, у січні –3,4 оС).
Мілководна Джарилгацька затока придатна для купання та розвитку дитячого курорту, вода в літній період нагрівається до 25-31оС, купальний сезон триває 5 місяців.

Кордони
Скадовський район межує на сході - з Каланчацьким, на півночі з Цюрупинським, на заході та південному заході - з Голопристанським районами.

Площа району, всього
146,078 га
- в т.ч. землі сільськогосподарського призначення
90,988 га
- з них - рілля
79,301 га

Адміністративно-територіальний устрій:
На території району налічується 16 органів місцевого самоврядування, в тому числі: районна рада, міська рада, селищна рада та 13 сільських рад. Кількість населених пунктів району налічує 39 одиниць, в тому числі 1 місто районного підпорядкування (м.Скадовськ), 1 селище міського типу (смт Лазурне) та 37 сільських населених пунктів.

Населення
(чисельність наявного населення
станом на 01 січня 2011 року)
48656 чол.
Склад населення:
- міське
22287 чол.
- сільське
26369 чол.

Трудові ресурси, всього
30,4 тис.чол.
у тому числі: - працездатне населення у працездатному віці
29,3 тис.чол.
- особи старшого віку, зайняті в економіці
0,8 тис.чол.
- підлітки, зайняті в економіці
-
Зайнято в усіх сферах економічної діяльності, всього
6,9 тис.чол.
з них: - у промисловості
0,5 тис.чол.
- у сільському господарстві
1,3 тис.чол.
- в інших галузях
4,6 тис.чол.
- в державному управлінні
0,5 тис.чол.

Відбувся довгоочікуваний фінал "ПрофіСтарту"!
25 листопада Скадовська команда  «Веселкова республіка» відвідала  урочистий захід у рамках реалізації обласного міжвідомчого інноваційного проекту з професійної орієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє», організований Херсонською обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки спільно з партнерами: Херсонським обласним центром зайнятості, за підтримки управління культури ОДА, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА.
В цьому році всіх учасників та гостей гостинно  зустрічала Нова Каховка.   Відбулося урочисте визначення переможців ІІ етапу проекту «ПрофіСтарт» у Новокаховському політехнічному коледжі Одеського національного технічного університету.
 Протягом квітня – травня 2014 року члени журі переглядали та вивчали всі роботи учасників: буклети, художні нариси, професіограми, відеоінтерв'ю, після чого було визначено чотири пари – фіналісти, які в очних «двобоях» у змагальному форматі інтелектуального IQ-рингу розіграли між собою місця на «чемпіонському п’єдесталі» та отримали заслужені нагороди.
Окрім абсолютних чемпіонів за кращі творчі роботи, присвячені професіям рідного краю, були нагороджені переможці в окремих номінаціях.
Приємною несподіванкою за підсумками інтернет-голосування стала перемога у номінації «Краще відеоінтерв'ю» наших дівчат  Пригодич Марії і Селєхової Ольги  за відеопрезентацію професії «Перукар».


Попереду заключний ІІІ етап проекту, протягом якого команди «ПрофіСтарту» створюватимуть електронні карти професій свого краю, - із застосуванням набутих у проекті знань та напрацьованих спільними зусиллями ресурсів, розповідатимуть про досліджені професії своїм ровесникам і молодшим школярам, допомагаючи зорієнтуватись у виборі фахового майбутнього, перспективного для рідної Херсонщини.

 Ми вітаємо дівчат та бажаємо усім учасникам перемог на наступному завершальному етапі.

26.11.2014

Виходимо на фінішну пряму

Другий рік клопіткої роботи у обласному інноваційному проекті з профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт:юні обирають майбутнє» виходить на фінішну пряму.



Учасники протягом року досліджували ринок праці, збирали різноманітну інформацію про найпопулярніші професії нашого району. Дуже багато роботи було зроблено. Діти вчились писати нариси, створювати професіограми, розробляти рекламну продукцію, брати інтерв'ю  та  створювати майже професійні відеоролики. Результатом їх досліджень стали відеопрезентації та промоції найпопулярніших  професій - кухаря, вчителя, юриста, перукаря, лікаря.


 І саме 23 квітня у Скадовському центрі зайнятості  команда  «Веселкова республіка» презентувала свою роботу   у формі "ПромоБуму" - "Професія, яку я обираю".

Індивідуальні  роботи були дуже цікаві та різноманітні, тому й обрати  достойну  журі було не легко. Але після перегляду та обговорень  дійшли висновку, що найкраще  та найкреативніше  була  представлена  професія лікаря Горошко Іриною та Тоцькою Ерікою.  Всі  учасники отримали заохочувальні призи за активну участь у проекті.


Вітаємо переможців та бажаємо успіхів та перемоги в обласному етапі проекту.   


25.04.2014


Зустріч з рекламістом

В наш час в розвитку будь-якого бізнесу, практично неможливо обійтися без рекламної діяльності, без організації рекламних кампаній на телебаченні, в пресі, в Інтернеті.  А рекламодавцю неможливо ігнорувати такий потужний інструмент впливу на споживача, як рекламна продукція – візитівки, постери, буклети, флаєра і т. д.  Сьогодні дуже популярною є думка, що реклама - це мистецтво. І справді, щоб створювати рекламну продукцію, потрібно володіти відповідними навиками.
 Щоб ознайомитись з ними, ми і зібралися у  Скадовському центрі зайнятості, куди запросили спеціаліста з реклами Лактіонова В.О. Він не лише поділився  основними правилами  та деякими корисними порадами щодо виготовлення якісної рекламної продукції, а й продемонстрував її наглядно.


Отже, з азами познайомились, майстер клас отримали, то ж мерщій братися за створення буклетів, флаєрів, постерів… Словом, до роботи! 

20.03.2014


Складаємо професіограму

Ще не встигли  закінчитись зимові свята та канікули, а на  команду  профістарівців вже чекають захоплюючі, інтригуючі завдання.  Учні добре відпочили, і з новими силами взялися до роботи.  
У профорієнтаційній роботі важливим методичним засобом є професіограма, яку необхідно вміти складати кожному, хто стоїть перед вибором майбутньої професїї. З цим питанням ми звернулися до фахівця  Скадовського районного центру зайнятості, а саме до Кравченко Ніни Федорівни, яка детально ознайомила учнів з поняттям «професіограма» та секретами її складання.


 Професіограма допоможе професійно визначити важливі якості, які необхідно формувати і розвивати в собі. Це дасть змогу глибше зрозуміти зміст майбутньої професії, оцінити свою професійну придатність до неї. Ніна Федорівна також надала цінну інформацію, щодо пошуків корисних даних про топові професії.


Бібліотекарі, в свою чергу, наголосили, про те, що складаючи професіограму, можна користуватися енциклопедією «Світ професій», різноманітними довідковими виданнями, які є у нашій бібліотеці. А WEBліографічний список, який ми  підготували, сподіваємось,  допоможе молоді зорієнтуватись у виборі професій.

27.01.2014



Зустріч з журналістами

23 грудня відбулася профорієнтаційна зустріч учасників проекту  з журналістами  редакції газети «Чорноморець». Головний редактор Тетяна Сергіївна Підгородецька розповіла про секрети написання нарису, у якому розкривається весь талант журналіста. Щоб написати вдалий матеріал, автору необхідно опанувати декілька вмінь. По-перше, це хист до репортажу і збору матеріалу: зустріч зі свідками й записування їхніх коментарів, пошуки свідчень минулих епох. По - друге, необхідно вміти «побачити деталі» –– оскільки одна деталь може схарактеризувати всю людину.



А журналіст з багаторічним стажем, ветеран журналістики Бондарєв Юрій Васильович наголосив, що друга частина роботи – це аналітика, де необхідно виявити вміння працювати з масивом даних, оскільки збирається велика кількість матеріалів, які потрібно опрацювати й визначити, які епізоди включати в розповідь, а які – ні. І, нарешті, третє – це словесний дар, вміння володіти художнім словом.



Журналіст   Олександра  Воротинцева,  зробила добірку матеріалів різних авторів районної газети з нарисами і розповіла учасникам проекту про різноманітність стилістичних прийомів та  особливості  їх використання. 
На останок журналісти провели екскурсію редакцією і  дали декілька корисних порад: багато читати і поповнювати  свій словниковий запас; бути відповідальними, за те що пишете;  бути  в гармонії з самими  собою.



Це була остання зустріч у цьому році, адже по - переду Новорічні та Різдвяні свята. Наші найщиріші вітання:

Рік новий іде новим кроком,
Всіх вітаєм з Новим роком!
Бажаєм здоров' я, добра і надії,
Хай в новому році збудуться мрії,
А святкова колядка на Різдво Христове
Дарує вам Віри, Надії й Любові.


23.12.2013

Тепер ми  VKонтакті 
Кипить робота у проекті. Тема зустрічі:  «Соціальні мережі та їх використання у проекті».


Бібліотекар Озембловська С.А. розповіла  дітям про можливості соціальних мереж для обміну повідомленнями, зображеннями, файлами. Ознайомила, як правильно давати коментарі  в соціальних мережах та ставити відгуки - «лайки». А вчитель Олегаш Т.І  у свою чергу наголосила про дотримання  етики  спілкування у соцмережах, та ознайомила з правилами  безпеки в Інтернеті.


Діти  з  задоволенням приєдналась до групи Профістартівців в ВКонтакті і почали розміщувати свої матеріали та залишати коментарі.

  А попереду  на нас чекає ще багато нового та цікавого.

12.12.2013

Кропітка  робота розпочалась.

Скадовська центральна бібліотека для дітей  розпочала ІІ етап обласного інноваційного проекту із профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє». Після затвердження «Координаційного плану» та «Навчально – тренінгової програми» з партнерами ми оновили інформаційний стенд.


Щоб допомогти дітям вирішити такі питання: «Як правильно зорієнтуватися у величезному світі професій та обрати ту, яка принесе в життя не тільки успіх, а й задоволення?», провели профорієнтаційну годину для учнів 8 класу :  "Як правильно обрати свій шлях?" та  ознайомили зі списком  актуальних професій.



А ось  команда профістарівців розпочала ІІ етап з роботи по створенню власних медіа-проектів «Професія, яку я обираю». Діти ознайомились з планом дій на 2013-2014 роки, адже попереду чекає кропітка робота.

26.11.2013

Стартував другий етап  "ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє".


 24 жовтня, стартував ІІ етап інноваційного профорієнтаційного проекту "ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє".
Профістартівців, як і у минулому році, гостинно приймали у вищому професійному училищі №2.


За рік знайомства профістарівці стали майже друзями, тому дуже теплою та жаданою була ця зустріч.

Настрій у команді  був бойовий. Про це свідчили вітальні переклички. « Світ професій ми вивчаєм, крок в майбутнє відшукаєм!» - таким девізом привітала всіх присутніх команда Скадовського району « Веселкова республіка».

Учасники з цікавістю переглянули  промо-ролик проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє», пригадали самі цікаві моменти у роботі з минулого року, та дізналися, якого масштабу набув проект «Профістарт» протягом року не тільки в Україні , а й  за її межами.

Ведучі церемонії  підготували  чимало приємних сюрпризів , фотозагадок  та цікавих завдань.  Настрій у всіх присутніх гостей був пречудовим та святковим.

 У другій частині було ще цікавіше, бо  вона складалася з тренінгів, практикумів та екскурсій до майстерень вищого професійного училища № 2.

А на завершення нас чекав сюрприз: ми  побували ще й на Дні відкритих дверей у Херсонському вищому професійному комерційному училищі, де ознайомились з престижними професіями та спеціальностями, які завжди є конкурентоспроможними на ринку праці. Це і продавці продовольчих та непродовольчих товарів, кухарі, кондитери, бармени, офіціанти, товарознавці- комерсанти, техніки - технологи виробництва харчової продукції та інші.







Отже , другий етап розпочато , то ж побажаємо нашим профістарівцям успіхів!






Орієнтовний координаційний план реалізації І етапу проекту (2012-2013)
І ЕТАП ПРОЕКТУ


12.12.2012




Скадовська центральна бібліотека для дітей включилася  в реалізацію обласного інноваційного проекту із профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт» : юні обирають майбутнє.


В бібліотеці оформлено куточок  інформації «Твоє професійне майбутнє».

3 грудня відбулася зустріч з представниками Скадовського центру зайнятості : Кравченко Н.Ф., Арестовою В.В. Під час зустрічі Кравченко Н.Ф. розповіла про послуги, які надаються учнівській молоді, зосередила увагу на матеріали з описом професій – історія, її можливості, вимоги, профнавчання, перспективи зайнятості; дітям було запропоновано переглянути карту перспективи розвитку району.



Влада Віталіївна Арестова  розповіла, як правильно обрати професію, пояснила різницю між популярними і затребуваними професіями, між професією та посадою. Діти активно виконували різноманітні вправи та відповідали на цікаві питання. Особливо сподобався учням «Барометр професій» із переліком професій, котрі є в наявності або відсутні на ринку праці. Спілкування проходило у невимушеній формі, легко і жваво. По закінченню було проведено анкетування, за допомогою якого визначили шість професій району для подальшого вивчення. Усіх бажаючих запросили індивідуально пройти профдіагностичне обстеження. Завдяки спілкуванню зі спеціалістами центру зайнятості діти розширили свій світогляд про світ професій та їх роль в житті людини.




А 11 грудня на базі загальноосвітньої школи №3 відбувся тренінг з інтерв’ювання .На тренінг були запрошені вчитель школи Адзима Т.М.  та редактор газети «Чорноморець» Підгородецька Тетяна Сергіївна.







В сучасному світі журналісти і репортери є тією силою, що формує громадську думку і впливає на неї. Вони находяться в центрі подій і прагнуть знаходити цікаві для людей теми. Взагалі професія журналіста – це не просто професія, це покликання. Щоб отримати матеріал для статті, журналісти збирають інформацію з різних джерел, відвідують «гарячі місця», беруть інтерв’ю.


Тетяна Сергіївна розповіла учасникам тренінгу як правильно взяти інтерв’ю, роздала пам’ятки інтерв’ювання , а ще провела рольову гру «Інтерв’ю» - діти мали змогу побувати в ролі відомого артиста, лікаря – травматолога, міліціонера, а  також  спробували себе в ролі журналіста.






На останок Тетяна Сергіївна сказала : « Професію за плечима не носити, то кожен повинен мати професію. ( Вона може знадобиться у будь – якому віці)» і запросила усіх на екскурсію до редакції газети «Чорноморець».




ЗУСТРІЧ З ФОТОГРАФОМ



Відбулася зустріч учасників проекту «ПрофіСтарт» з керівником фотоклубу «Парус» Бєлоусом Олексієм Петровичем – членом Херсонської обласної організації  Національної спілки фотохудожників України.





Він розповів, що ремесло фотографа є одним з найдивовижніших, адже робота полягає у фіксації яскравих проявів навколишнього світу. Сьогодні кожен може спробувати себе в ролі фотографа. На початковому етапі треба мати бажання навчитися володіти фотоапаратом, а ще потрібно  набратися терпіння і багато вчитися. Потрібно правильно вибрати світло. Постійно експериментувати і гратися, бо світло є непередбачуваним. Але досвід приходить з роками. Щоб зробити гарне фото необхідно мати художній смак, відчуття кольору, гарний зір, уважність і терпіння. Професія фотографа різнопланова. Одні працюють у редакціях журналів чи Інтернет – видавництв, інші займаються зйомкою для рекламних компаній, є й фотографи – криміналісти.
Сьогодні, завдяки цифровим технологіям, у фотографів з’явився новий спектр робіт: обробка знімків за допомогою спеціальних програм, що дозволяють робити з фотографією все що завгодно: прибрати дефекти, згладити усі недоліки і взагалі втілити неймовірнішу фантазію.





Наостанок, Олексій Петрович запросив усіх бажаючих до лав клубу «Парус» і запропонував свою допомогу всім, у кого виникнуть труднощі у фотографуванні, адже відразу зробити все правильно, гарно і якісно неможливо. До цього питання треба підходити з усією серйозністю.

04.02.2013



Зустріч команди «Профістарт» з редактором газети «Скадовська палітра»

      13 лютого 2013 року  на базі Скадовського  центру зайнятості відбулася зустріч команди «Профістарт» з редактором газети «Скадовська палітра» Сенько Вікторією Миколаївною.  


Вікторія Миколаївна має великий досвід  журналістської  роботи, стажувалася у США; тому з задоволенням  поділилася з учасниками зустрічі тонкощами  роботи у написанні статті. Ось деякі  з порад які  отримали  діти:
  •  Будь-яка людина, не залежно від того, чи є у неї письменницький талант, може розвинути доволі непоганий публіцистичний стиль.
  •  Для того щоб написати статтю потрібно добре розбиратись у обраній темі, і викласти матеріал таким чином, щоб у читача не виникали сумніви чи запитання.
  • Найкраще  людина запам'ятовує інформацію, подану на початку й кінці тексту. Тому основні ідеї, зміст статті постарайтеся описати на самому початку, а висновки - наприкінці.
  • Постарайтеся уникати занадто вигадливих фраз, довжелезних речень, перевантажених складними оборотами. 
  • Пам'ятайте, плагіат є порушенням авторських прав і карається за законом, тому використовуючи цитати із чужих сайтів, статей, текстів, указуйте джерело.
« Як бачите, нічого надскладного в написанні  статті немає. Головне не бійтеся виражати свої думки, почуття» - сказала наостанок Вікторія Миколаївна і побажала  успіхів. 


                      




15.03.2013

      Знайомство з професією. Лікар.

      Лікар - одна з найблагородніших професій. Як  казав А. П. Чехов, - це подвиг. «Вона вимагає чистоти  душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично »
14 березня  скадовська команда учасників проекту «Профістарт», яка визначила однією з 5-ти топових - професію лікаря, побувала в гостях у працівників   Скадовської центральної  районної  лікарні. Нас радо зустріла  — заступник  головного лікаря  Хмельова Алла Василівна, яка провела цікаву екскурсію і  розповіла про лікувально-профілактичний заклад, який надає багатопрофільну, кваліфіковану допомогу на основі досягнень сучасної медичної науки і техніки.

         Можна констатувати, що в Україні на теперішній час сформувалося соціальне замовлення суспільства у сфері охорони здоров'я  на лікаря особливої категорії, який би міг відігравати роль авторитетного професіонала на первинному рівні та задовольняв медичні потреби широкого діапазону, тобто сімейного лікаря.Сімейна медицина - це медицина майбутнього.
Слід підкреслити, що засади сімейної медицини сприяють забезпеченню безперервності медичної допомоги, як кажуть, від моменту зачаття до останньої хвилини життя, коли лікар зобов'язаний, в силу своїх можливостей, допомогти людині підійти до моменту завершення свого життєвого шляху.
Тому всі хто виявив бажання стати лікарем, насамперед треба стати сімейним лікарем, а відпрацювавши деякий час отримати вужчу спеціалізацію.
     Ми  відвідали кабінети травматолога. І хоча йшов прийом, Березовський В.А. з задоволенням прийняв нас і відповів на деякі питання.

         Далі ми відвідали кабінет УЗД.

         Терапевтичний кабінет.

         Амбулаторію загальної практики сімейної медицини міського типу.


Наостанок Алла Василівна побажала всім успіхів і богатирського здоров'я. Бо саме здоров'я найголовніший скарб людини. Адже саме від нього залежить наше життя,  воно є головною умовою людського щастя.



 Знайомство з професією. Перукар.

22 березня команда «ПрофіСтарту» відвідала  салон - перукарню «Едельвейс».

Власниця салону - Чебукіна Олена Володимирівна розповіла про всі тонкощі роботи перекуря.

Хороший майстер повинен вміти підкреслити переваги і приховати недоліки обличчя відвідувача. А для того щоб стати справжнім професіоналом, треба  постійно підвищувати свою майстерність, для цього потрібно проходити майстер-класи іменитих фахівців, курси, спеціалізовані виставки, покази, конкурси, стежити за останніми тенденціями перукарської моди.

Освоювати професію рекомендується людям комунікабельним, тактовним, делікатним і терплячим тому що перукареві доведеться не лише стригти, але і спілкуватися з відвідувачем.  Перукар повинен бути трішки психологом, щоб  прихилити до себе людину, зрозуміти її настрій, допомогти розслабитися.

Професія перукаря схожа на роботу художника, який створює справжні шедеври. А ще майстер зачіски виконує роль лікаря, який піклується про стан вашого волосся.

Крім того, праця перукаря досить важка фізично і потребує витривалості.

Представники  даної професії завжди затребувані, а у зв'язку з тим, що бажання людей гарно виглядати зростає, попит на них буде і далі зростати.



Не забувайту відвідувати перукарню не рідше, аніж один раз на два місяці, можна і частіше. Лише в такому випадку ваша голова матиме завжди шикарний і доглянутий вигляд, - зазначила на останок Олена Володимирівна.



03.04.2013

Знайомство з професією. 
Юрист. Кухар. Офіціант.

      02 квітня, відбулася зустріч команди профістарівців з представниками трьох цікавих професій, які увійшли до ТОП-5 нашого району: юристом , кухарем і офіціантом. А тепер все по порядку.Дізнатися про те, які вони, справжні юристи, і якими якостями потрібно володіти, щоб стати високо кваліфікованим фахівцем, допоміг юрист Скадовського районного центру зайнятості Кручиненко Сергій Олександрович .
     Для початку він запропонував розібратися, хто такий юрист, його основні функції, які різновиди цієї професії бувають, ну і, звичайно ж, якими рисами і знаннями повинен бути наділений «представник Феміди».
Отже, хто такий юрист?  Сергій Олександрович  зазначив, що, висловлюючись простими словами, - це людина, яка розбирається в правових питаннях, вміє вирішувати правові завдання (ситуації).
       Потім учасники зустрічі розбиралися в тому, чим же безпосередньо займається представник юридичної професії. Перш за все, він працює з документацією, законодавством, а ці знання, в свою чергу, необхідні йому для практичної роботи з реальними ситуаціями. Ситуаціями, коли потрібно вирішувати проблеми, надати консультацію або компетентну правову допомогу. І це далеко не вичерпний перелік того, з чим стикається юрист у своїй повсякденній роботі. Ще він виступає в суді, домовляється, бореться за справедливість і т.д.
      Прокурори, адвокати, нотаріуси, державні виконавці - всі вони належать до когорти юристів. І, зрозуміло, кожна з цих професій має свою специфіку, у кожної свої особливі функції і обов'язки. Потрібно дуже ретельно підійти до їх вивчення, вибравши саме ту, що найбільше до душі. У цьому незамінними помічниками стануть і книги, і Інтернет, і зустрічі з практикуючими юристами.
        При цьому будь-який юрист повинен орієнтуватися в законодавстві, правових базах, вміти знаходити необхідну інформацію, бути хорошим оратором і не боятися публічних виступів, бути грамотним і відповідальним. І це не все - це всього лише база, на яку будуть лягати інші вміння.
         Ну а найголовніше для людини такої професії - працьовитість - він повинен жити своєю роботою, любити її, «горіти» на ній, прагнути кожною своєю дією приносити користь людям. Такий він - портрет гарного юриста. 
Гостинно зустрів учасників проекту «Профістарт» ресторан «Таврія». Сюди  вони прийшли для того, аби зустрітися з яскравими представниками ще двох професій топп´ятірки - кухарем і офіціантом.
Кухар ресторану Головніч Т.В. зазначила, що професія кухаря одна з найдавніших в світі, одна з найбільш затребуваних зараз і одна з небагатьох, які будуть потрібні людству завжди.
Із  захопленням  Тетяна Вікторівна розповіла, що хороший кухар пам'ятає безліч рецептів, здатний зі звичайних продуктів приготувати вишукані та смачні страви. Може на око визначити необхідну кількість солі і спецій. Кухар - професіонал має добре розвинене почуття часу, йому потрібна відмінна нюхова і смакова чутливість. Кухар повинен уміти красиво оформляти приготовані страви. Але цьому фахівцю доводиться займатися не тільки кулінарною «творчістю». Він також складає меню, заявки на продукти, проводить розрахунок необхідної сировини і виходу готової продукції, контролює їх надходження та якість.
Як і в будь-який інший професії, в ній є свої плюси і мінуси.Так, до плюсів професії кухаря відноситься те, що вона досить затребувана,  завжди є можливість стабільного доходу та кар'єрного росту. До мінусів ж можна віднести те, що праця кухаря досить важка. Часом доводиться працювати у вечірні та нічні години в стані постійної зібраності й уважності. До того ж, щоб працювати в умовах кухні, потрібно мати гарне  здоров'я.
Насамкінець профістарівці були абсолютно впевнені, що кухарська справа - не ремесло, а мистецтво!
Далі гостей зустрічали офіціанти «Таврії» Чуприненко Олена Іванівна і Турлей Євгенія Вікторівна, аби розповісти про свою улюблену професію. Кваліфікований офіціант - ключова фігура в будь-якому закладі громадського харчування.
Професія налічує тисячолітню історію, але й дотепер актуальна і необхідна людям. А приваблива і цікава вона тим, що припускає безпосереднє спілкування і контакт з людьми, виступає порадником для відвідувачів, які покладаються на його професіоналізм та компетентність.
У всьому світі ця професія популярна і престижна. Вона представляє найважливішу зі служб - службу сервісу. Від ділових якостей, виховання, загального рівня культури, поведінки офіціанта в чому залежать настрій і самопочуття людей, які користуються послугами закладів громадського харчування. 
         Найціннішими для офіціанта якостями Євгенія Вікторівна вбачає мобільність, стресостійкість, ввічливість і почуття гумору.
Зустрічі з непересічними фахівцями своєї справи відбулися, залишивши по собі незабутні враження.  А учасникам проекту є над чим подумати…



15.04.2013


Мрієте про Оскар? Навчайтеся у режисера!




Мрієте створити яскраву кінокартину або поставити спектакль, який прогримить на весь світ, а потім, стоячи в світлі прожекторів, отримати заслуженого Оскара або зірвати аплодисменти глядацького залу?

Тоді обирайте професію режисера.

Пізнавала  секрети майстерності цього фаху команда профістарівців, відвідавши 15 квітня навчально-тренінгове заняття, яке провела режисер Центру дитячої та юнацької творчості Чепінога О.П.





          Для початку вона запропонувала з'ясувати – хто ж такий режисер і які його функції? Поспілкувавшись, школярі дійшли висновку, що головна фігура театру, у якому працює режисер, його основа, його центр – актор. Тому і тренінг був побудований  на відносинах,  співпраці режисера і актора. 




        Учасники заняття весь час мінялися місцями: то виступали у ролі акторів, виконуючи завдання вимогливого режисера,  то  навпаки, вдавали з себе «генератора ідеї», яку необхідно втілити акторам та донести до глядача.

Були тут і  вправи  на культуру мовлення, звертання, прийоми привернення уваги аудиторії, акценти  у розповіді, тон, інтонацію, жестикуляцію, міміку, тощо.


Насамкінець, «майбутні режисери» проаналізували та порівняли, роботу режисера  театру з режисурою естрадно-концертної програми, циркової вистави, телевізійної програми, та спробували  себе у різних якостях.



Найактивніший учасник тренінгу, підводячи підсумок, сказав: «Професія режисера схожа на роботу художника, який створює справжні шедеври,  то ж уявити сучасний світ, дозвілля без цієї професії неможливо»



16.04.2013




Навчає програміст 




16 квітня Скадовська команда учасників проекту «ПрофіСтарт» побувала в гостях у працівників Скадовської центральної бібліотеки для дорослих. В залі учасників проекту чекав інженер – програміст Маркін В.В., який і навчив школярів азам своєї справи.

З його доповіді учасники проекту дізналися, що у цій професії, як і в будь-якій іншій, досить багато цікавого, на перший погляд незрозумілого, але дуже корисного.

Готуючись до тренінгу, учасники розбилися на групи, обради книгу та склали план презентації. Їм залишилося лише втілити ідеї в «життя».

Більшість молодих людей з компютером на «ти», тому оволодівати новими знаннями їм було зовсім нескладно.


Поетапно, крок за кроком, школярі навчалися головним складовим процесу створення мультимедійного продукту:

- вибір макетів та шаблонів, залежно від мети презентації;

- правила застосування кольорової гами «фон-шрифт», вибір шрифтів та кегля;

- використання ілюстрацій та медіа – вставлення, підбір анімаційних ефектів;

- настроювання автоматичного показу презентації;

- конвертація слайд-презентацій у відео формати.

По завершенню, учасники тренінгу переглянули готові презентації один одного та жваво їх обсудили. Обговорили і сфери використання отриманих знань.






Стало цілком зрозуміло, що потреба суспільства у цій професії дуже висока: кількість людей, фірм, організацій, які прагнуть «оселитися» у веб-просторі, зростає з кожним днем.

Тож  професія програміста не а й  безумовно, перспективна з фінансової точки зору.

Вибір професії, бажання здійснити свою мрію, а значить бути першими, сучасними – залежить від нас  самих. Хіба ж це не головне?


18.04.2013




Опановуємо Обрії професії «режисер-оператор»



Скадовськ одне з не багатьох районних центрів нашої області, яке має власне телебачення, з майже як 20-літньою історією.

Тому, учасники проекту «ПрофіСтарт», мали можливість навчитися професії режисера-оператора.

18 квітня Скадовська команда зустрілася з нинішнім директорм СРТ «Обрій» Коротіним О.В. та режисером-оператором з багатолітнім стажем. 

Він розповів про цю  цікаву і захоплюючу професію. «Обрій» - це буквально очі і голос нашого  міста та району, тому за кожним ефіром кропітка, злагоджена робота цілої команди.
На великих телекомпаніях режисер та оператор – окремі працівники, і у кожного свій обєм роботи. А що режисера-оператора функції подвійні, то ж і робити доводиться багато, і вміти немало.
В обов'язки представника цієї професії входить проведення фото- і відеозйомок, управління технічними засобами, володіння навичками роботи з комп'ютером, вміння  контролювати працездатність знімальної апаратури, тощо.





Майстер-клас, який провів Олександр В’ячеславович включав в себе дакі навчальні моменти:
    відео зйомка з використанням доступного технічного обладнання (відеокамера,                  фотоапарат, мобільний телефон з функцією відео зйомки);                  
    підготовка сценарію відеосюжету;

    ознайомлення з доступними програмами відеомонтажу та алгоритмом роботи в них;

    вибір  та монтаж фрагментів відзнятого відео;

    підбір музичного супроводу або запис аудіокоментаря;

    оформлення титрів.





Переглянувши виготовлений  відеоролик, учасники навчально-тренінгового заняття залишились задоволеними, а директор отримав впевненість у тому, що  майбутнє – за молодими, креативними кадрами.






















столбец 1 столбец2 столбец3

1 коментар:

  1. Анонім03.06.20, 14:22

    Здравствуйте, все, я - Адрик Вадим, живущий в городе Курган, я хочу поделиться со всеми вами здесь о том, как мистер Бенджамин помог мне ссудой в размере 15 000 000,00 рублей, чтобы начать доставку продуктов питания после того, как у меня есть работа в Несколько отелей здесь, в Кургане, просто для того, чтобы зарабатывать на жизнь, но, к сожалению, у меня все еще были трудности с оплатой аренды, но сейчас я благодарю Бога, что теперь я работаю на себя, и 5 работников работают под моей опекой. Просто если вы ищете финансовую свободу, я посоветую вам связаться с мистером Бенджамином с этим электронным письмом ниже и номером приложения. lfdsloans@outlook.com + 1-989-394-3740.

    ВідповістиВидалити