Наша Шевченкіана

Марафон читців поезії Т.Г. Шевченка завершено


Цей рік був багатий на масштабні заходи присвячені 200-річному ювілею Тараса Григоровича  Шевченка.
Саме з нагоди підведення підсумків Року Шевченка на Херсонщині наша делегація прийняла участь у фінальному,  обласному  марафоні читців «Звучи у нашім ріднім краї, безсмертне слово Кобзаря!», який відбувся у стінах  навчально-виховного комплексу ім. Т.Г.Шевченка міста Херсон.
У програмі гала-концерту звучали твори Т.Г.Шевченка  та аматорська поезія присвячена  Т.Г. Шевченку або написана за мотивами його творів. Середучасників марафону були і користувачі нашої бібліотеки -  учениця 9 класуСкадовськогонавчально - виховного комплексу «Академічна гімназія» Сущенко Валерія та Закарян Ганна учениця 11 класу Скадовської  ЗОШ №2.
Святкового настрою урочистостям додали виступи творчих колективів області. 


Приємним стало отримання грамот та книжкових подарунків з рук  лауреата Національної премії України імені Т.Г. Шевченка Кичинського Анатолія Івановича. 

15.12.2014Поезія Тараса Григоровича Шевченка  ось вже понад сто п’ятдесят років  викликає в людях почуття гордості і захоплення своєю красою, силою свого слова  та народною мудрістю. Долучилися до духовного слова генія нації і найкращі  читачі Шевченківської бібліотеки-філії, які були нагороджені поїздкою до нашої бібліотеки і продовжили Шевченківський марафон читання.Зустріч відбулася у невимушеній обстановці. Під час віртуальної мандрівки діти відвідали  місця, де свого часу побував та проживав Великий Кобзар. Познайомились із мистецькою спадщиною Шевченка. А вони, в свою чергу, із запалом декламували  найулюбленіші вірші поета.

                             Марія-Ізабель Тимощук
                         Заміхора Богдан


                                                             Мороз Ірина
Активних читачів  поетичного марафону «Цілюще джерело Шевченківської музи» було відзначено заохочувальними  призами.
Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься безсмертним у пам`яті  нащадків,  бо є й буде Україна і народ український.   


Разом читаємо Шевченка
У бібліотеці стартував  поетичний марафон «Цілюще джерело Шевченківської музи»  присвячений  200 річчю від дня народження Тараса Шевченка. Метою якого є збереження духовної культури, пробудження естетичних та моральних почуттів, розвитку юних талантів.   
А розпочали ми з самих маленьких, завітавши до вихованців дитячого садку «Дзвіночок». Діти не лише з цікавістю слухали розповіді про життя Тараса Григоровича, а й самі продекламували всесвітньо відомі Шевченкові «Садок вишневий біля хати», «Тече вода з-під явору», «Заповіт» та інші віршовані рядки про Україну, її мальовничу природу, що зачарувала свого часу поета.


Продовжили марафон відвідувачі бібліотеки, які декламували уривки з поеми «Сон», «Думи мої, думи мої», «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм...», «Заповіт», «Не завидуй багатому», «І тут, і всюди - скрізь погано» та багато інших різноманітних уривків і поезій з Тарасової поетичної спадщини. Читаючи вірші поета діти відобразили ті настрої, які були в житті українців того часу.
Долучитися до духовного слова генія нації можуть усі бажаючі, адже поетичний марафон триває…
https://www.facebook.com/photo.php?v=476269529165113&set=o.128650610526667&type=2&theater

Мистецька спадщина Великого Кобзаря

Тарас Григорович Шевченко – видатний український письменник та поет, чия творчість зробила його не багато не мало, а символом українського народу та однією з головних колон, на якій тримається вся наша українська культура. Всі ми ще із шкільної лавки добре знаємо Шевченка саме як письменника, поета, та от трішки призабули про те, що Тарас Григорович був не лишень геніальним письменником, а і не менш геніальним художником. Художня спадщина Тараса величезна – збереглось 835 творів, картин, портретів, гравюр на різні теми, написані протягом різних періодів життя великого Кобзаря. Ще понад 270 художніх творів, нажаль, вважаються втраченими. 
 Велике місце в Шевченковому доробку належить портретам. Створені ним образи відзначаються невимушеністю, природністю, вдалою композиційною побудовою і свіжістю барв, намаганням дати психологічну характеристику людині. Особливо хвилювало художника підневільне, часто трагічне становище жінки.


Напередодні ювілейної дати в бібліотеці пройшла презентація виставки репродукцій картин «Мистецька спадщина Великого Кобзаря». Переглядаючи всі ці портрети, ще раз впевнюєшся, що Шевченка без перебільшення можна назвати геніальним художником.
 Запрошуємо усіх бажаючих до нашої бібліотеки, де можна насолодитись творчістю Великого Митця. 

«Тарас Шевченко: світоч духу і культури »

Саме під такою назвою у рамках відзначення  200-річчя від дня народження українського письменника, художника, мислителя  Тараса Шевченка  відбулася презентація   книжково – ілюстративної  виставки за розділами:
        -         Шляхами великої долі
        -         Цілюще джерело Шевченкової Музи
        -         Таїна жіночих портретів Шевченка
Активними учасниками  в організації та презентації  виставки  була команда волонтерів « Бібліознайки», яка із неприхованим захопленням переглянула  книжки, фото, малюнки митця.  Гортаючи сторінки Великого Кобзаря , читачі ще раз поринули у чарівний світ Шевченкового слова.
Справжньою окрасою стало декламування віршованих творів митця. Волонтери не залишилися байдужими до автобіографічної творчості «І виріс я на чужині», «Із золотої й дорогої»,  «Мені тринадцятий минало».

А Говенько Володимир наголосив на тому, що у їхній сімейній бібліотеці є видання «Кобзаря» 1931 року.
Отже, « Кобзар» Т. Шевченка був і , сподіваємось , буде особливою книгою для українців. І що незважаючи на науково-технічний прогрес і лазерні диски із записом творів письменника, «Кобзар» - книга , яка завжди буде в кожній українській родині.
Впевнені, що всі без винятку виставкові матеріали допоможуть відвідувачам глибше пізнати життя і відчути великий поетичний та мистецький талант Тараса Шевченка.Запрошуємо всіх бажаючих, переглянути цікаву і пізнавальну літературу,  що представлена на виставці.Пропонуємо вашій увазі інформаційно-бібліографічні  матеріали про літературну Шевченкіану, а саме поетичні та художні прозові твори про Тараса Григоровича Шевченка для дітей.  Наведений бібліографічний опис, а також невеликі уривки з запропонованих творів. Всі представлені книги є у фонді бібліотеки для дітей. 

Немає коментарів:

Дописати коментар